Peter a Lucia

Peter a Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285984/bmid_peter-a-lucia-0Td-285984.jpg 4 7536 7536

Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

Literatura světová Novely
Vydáno: , SVKL - Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry

Pierre et Luce , 1920

Es.
05.05.2013 5 z 5

myslím, že krátkost příběhu je ideální :-) svým způsobem se to podobá příběhu Romeo a Julie

bubo bubo
02.05.2013

Nejak me to nevzalo, a tenkrat jsem dokonce byla zrovna cerstve zamilovana.... Nevim, neni to moc originalni a ani nijak extra hluboke...

smnpka
09.04.2013 1 z 5

Poviná četba, takže co dodat. Prostě kdyby to nebylo povinný tak to určitě nedočtu. Tenhle styl romantiky v období války mě fakt nezaujal. Určitě souhlasím s Vernikou. ,,Proč je tahle kniha vůbec tak slavná?´´

vejik
25.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha, poprvé jsem ji četla ještě na základní škole. Smutný příběh o lásce během války, ani několikeré přečtení knihy nezabrání slzám, které během čtení pokaždé roním.

bibi.r
25.03.2013 4 z 5

Četla jsem ji na střední a obrečela ji. Knížka o zamilovaných lidech ve zlých časech. Lidech, kteří by se jinak neměli možnost zamilovat, kdyby byla jiná doba.

J.angel
22.03.2013 4 z 5

Příběh tak trochu podobný knize Romeo, Julie a tma..A ta se mi bohužel líbila více. 4*

magnolia
18.03.2013 3 z 5

Knížku jsem přečetla během 2 hodin z nedostatku jiné četby (taková povinná četba s 20letým zpožděním ). Přede mnou mnozí hodnotili knížku výstižně, připojuji se, ale je to prostě četba, bez které se obejdu - mám radši jiné knížky pro zamyšlení i potěšení (když už si můžu vybrat).

Mrs.Domis
17.03.2013

Krásný romantický příběh

ElenaM
06.03.2013 3 z 5

Příběh byl celkem fajn, ale čekala jsem větší zápletku a celkem jsem se během čtení i dost nudila... Takže za mě tři hvězdy!

Ancaf53
04.03.2013 4 z 5

Krásná povídka s romantickým příběhem v nelehké době. Ten kontrast mezi vnitřním světem dvou hrdinů a dobovou Paříží mistrovsky poukazuje na absurditu války. Zpočátku zdlouhavé a nezáživné, na konci jsem nechtěla dočíst poslední stránky, neboť jsem věděla, že ten příběh skončí a v hlavě se mi honila myšlenka, že aspoň v mém čtenářském prostoru nechci nechat vyhrát válku :D Záhy dočteno, a myslím, že ne naposledy. ****

Klarineta
03.03.2013 5 z 5

"Vešla mu do srdce dveřmi jeho očí...". Krásný příběh, ale z mého pohledu knížka obsahovala zbytečně moc zdlouhavých, nudných úseků.

Amelie.
03.03.2013 4 z 5

Fajn kniha.
Začátek byl trochu nestravitelný, ale od momentu, kdy spolu Petr a Lucie začali mluvit, už se kniha četla krásně.
Prostě romantika za doby války.

Teesska
02.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Ale osobně ji mám raději v audio-verzi, kde je doplněna o nádherné hlasy, které jen podtrhují krásu příběhu.

Miken008
27.02.2013 4 z 5

Čekal jsem nudu, ale nedalo mi to, abych si nepřečetl takovou klasiku. Nebylo to zase tak strašné. Líbilo se mi pojetí vztahu mezi mladými lidmi, kteří v lásce hledají naději v dobách světové války. Čtení knihy bylo sice poněkud náročnější, ale v závěru čtenář zjistí, že to zase tak nestravitelné nebylo. Nešlo ani tak o vyzdvihnutí nějakého děje, ale spíš o jakousi životní filozofii autora, což nemusí být zrovna šálek čaje každého z nás.

Kurka
18.02.2013 3 z 5

Pasáže, které se týkají Petra a Lucie mi přišly fajn, pohodové čtení, ale ta ostatní "omáčka" kolem mi přišla někdy dost navíc a docela nepříjemná na čtení, tedy aspoň pro mne.

Andrejz
14.02.2013 5 z 5

Úžasná novela. I takhle se dá vyjádřit nesmyslnost války. Těch pár stránek si mě získalo.

Juicyk
12.02.2013 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě, ale stále si děj pamatuji.
Myslím, že si ji určitě ještě někdy znovu přečtu. Krásně vyjádřená láska mezi dvěma mladými lidmi, kterou jim kazí válka. Přečetla jsem opravdu jedním dechem.
Milé, dramatické, romantické, nešťastné, krásné i smutné...to je Petr a Lucie :)

shabby
08.02.2013 5 z 5

..krásná literatura...čte se jedním dechem

Zajda
02.01.2013 4 z 5

Úplně se vnucuje srovnání Petr a Lucie s Julií, Romeo a tma od J.Otčenáška. Pociťuji jakési malé zadostiučinění, jelikož mohu s klidným svědomím prohlásit, že Otčenáškovo dílo je minimálně o třídu kvalitnější navzdory tomu, že není ve světě ani zdaleka tak známé jako Rollandovo. Aby jste rozuměli, Rolland mi trochu lezl krkem, když pořád vyzdvihoval skvostné Francozské dívky a cudnost Pařížanek.

Zajímavá by jistě byla i debata ohledně toho, zda mladým milencům poskytl Kristus vysvobození, či nikoliv. Je to trochu paradoxní (SPOILER) jít do kostela vzdát hold Ježíšovi, upřímně a hluboce se pomodlit a být za to rozdrceni nosným pilířem. Nejsem zastáncem sprovození ze světa jakožto vysvobození. (KONEC SPOILERU) Prosím, radši mě nechejte v okovech.

gabi1993
30.12.2012

Nádherná kniha, vřele doporučuji.