Asher Black

Asher Black https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519803/bmid_asher-black-xrI-519803.jpg 4 233 233

Pět syndikátů série

Měl mě zabít. Udělala jsem nemyslitelné. Zavolala jsem na něj a jeho rodinu policii, ale on mě nečekaně nechal naživu. Stali se z nás nejdřív přátelé a potom… i něco víc… Všechno to začalo mým močovým měchýřem. Neměla jsem v plánu stát se na chodbě toalet svědkem podezřelého obchodu. Policii jsem zavolala bez dlouhého rozmýšlení. To jsem ovšem netušila, komu ten klub patří. Asheru Blackovi. Bývalému zabijáku a mafiánovi. CEO, miliardáři. Tomu nejžhavějšímu kandidátovi na ženění v New Yorku. Když se objeví na vysoké škole, kam chodím, a hledá dívku, která zavolala policii na jeho podnik, vím, že se můžu rozloučit se životem. Jeho nabídka mě však zaskočí – zaplatí za mě školné, najde mi po promoci příjemnou práci a jediné, co pro to musím udělat, je… předstírat, že jsem jeho snoubenkou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Asher Black , 2017

Anna415
23.10.2023 2 z 5

Asher Black
Parker S. Huntington
(3/5)

V první řadě děkuji @knihydobrovsky a @kniznizavislaci za poskytnutí recenzního výtisku, velmi si toho vážím

A ve druhé řadě musím hned z kraje říci, že ač je kniha naprostou novinkou, přísahala bych, že jsem něco podobného už četla. Začátek knihy, tak cca do jedné třetiny, mi byl hrozně známý, ale nedokážu říci, o jakou knihu se jednalo.

Nicméně... V celkové rovině musím říci, že se kniha četla pěkně, ale...

Děj nebyl úplně originální, postavy mi místy lezly na nervy a co mi přišlo nejhorší, byla uspěchanost děje. Na jednu stranu je jedna myšlenka hrdinky popisována na dvě stránky, ale v ději jsou poté přeskakovány celé dny, ba i týdny a měsíce... To jsem úplně nepochopila a opravdu mi to trochu vadilo.

Největší problém jsem měla asi s druhou třetinou knihy, ve které se nic nedělo a přiznám se, že mi kniha i pár dní ležela nehnutě na stole. Poslední část to trochu vylepšila, ale zase tu bylo to příšerné spěchání... Zápletka byla celkem pěkně vymyšlená, ale odehrála se snad během svou stránek... Proč? To opravdu působilo velmi nereálně a z děje to tvořilo pouhou pohádku.

A to skoro doslova - na to, že se jedná o dark romanci, tak prakticky nic dark nebylo a nějaké echt scény by člověk taky spočítal na prstech jedné ruky.

Kniha tedy byla spíše příjemně se čtecí oddychovkou, ale na druhý pokus bych po ní asi již nesáhla

Co ale musím nakonec velmi ocenit, tak to byly citáty u každé kapitoly. Ač mě podobné věci v knize většinou ruší, tady mi přišly velmi příhodné a jaksi sofistikované

Jita160
23.10.2023 4 z 5

Jo tohle byla pravá mafiánská pohádka. Vůbec nic mě v ní nechybělo. Už od začátku bylo jasné jak ti dva skončí a to je ten důvod proč to tak rádi čteme.
Tvrdý mafián a nezkušená ,milá a velmi inteligentní a naivní dívka. On potřebuje rychlou snoubenku a ona mu něco dluží takže je vlastně ruka v rukávu.
Líbilo se mně to bylo to sexy ,napínavé humorné a s krásným romantickým koncem.
Miluju mafiáni no a co?

virgo_books
22.10.2023 3 z 5

Na tuhle knihu jsem byla velmi zvědavá, protože jsem na ni viděla dost rozporuplné recenze.

Máme tu hlavní hrdinku, která se se svojí spolubydlící vypraví do baru a řekněme, že se ocitne v nesprávnou dobu na nesprávném místě a zavolá policii na lidi, kteří mají něco společného s mafií.

Z toho všechno nakonec vzejde, že musí hrát snoubenkou právě Asherovi.

Pro mě byla první část knihy dost uspěchaná, u některých scén jsem ani nechtěla věřit, že je autorka opravdu napsala a hlavní hrdinové mi lezli na nervy. Lucy byla dost naivní a nedokázala se vůbec ozvat.

To se ale v druhé polovině změnilo. Já jsem si oba dva oblíbila, a přestože tam vlastně nebyla skoro žádná erotická scéna, tak se jejich vztah začal hezky vyvíjet a bylo to uvěřitelné.

Kdybych si odmyslela první část, tak bych tuhle knihu hodnotila dost vysoce, protože se Lucy s Asherem krásně doplňovali, bylo vidět jiskření a rozhodně jsem se u knihy nenudila.

2,5-3/5

Za poskytnutí knihy děkuji @knihydobrovsky

Katebe
22.10.2023 5 z 5

Mě se to moc líbilo, ale...
Dle anotace jsem předpokládala, že to bude mafiánský příběh. Dle referencí dark romance. Ani jedno se nestalo.
Na druhou stranu děj rychle plynul. Hned na začátku jsem byla nadšená, když už v druhé kapitole došlo mezi Ashrem a Lucy k první konfrontaci.
Při prvním setkání Lucy nevěděla, že patří Asher k mafii, a tak neuváženě zavolá policii, když si všimne ohrožování zbraní v jeho klubu. Viníka policejního zásahu Asher do měsíce najde a po zjištění, že pro něj Lucy nepředstavuje hrozbu, po ní požaduje kompenzaci za čas a peníze vynaložené na její nalezení. Chce aby předstírala, že je jeho snoubenka a nastěhuje se k němu.
V celé knize je zdůrazňována odvaha a překonávání strachu, na což nás upozorňuje citát před každou kapitolou. Normálně mi citáty vůbec nevadí, ale tady mne rušily ve čtení, protože za mne nebyly na úplně vhodných místech v ději.
Líbil se mi vývoj vztahu mezi Ashrem a Lucy. Byl uvěřitelný. Z přátelství do vztahu a zamilovanosti. Ale! Lucy je hned od prvních stran knihy nadržená a hledá chlapa na jednu noc. Skoro se jí to při první návštěvě klubu podaří. Jenže pak žije několik měsíců vedle chlapa, ze kterého je úplně odvařená a nic?! Tomu se mi snad ani nechce věřit.
Nicméně když se odprostím od svých předpokladů, tak mne kniha velmi zaujala a líbila se mi a určitě plánuji další díl. Je to oddychovka co se dá za den přečíst.
Co se týká obálky, ta snad patří úplně k jiné knize.

evineckY
21.10.2023 5 z 5

Další mafiánská pecka !
S Lucy jsem se neskutečně bavila, no a Asher....
I když zápletka mi moc nesedla, rozhodně stojí za to.
Moc se těším na pokračování.

Uvízla jsem v Pásmu soumraku?
Jestli ano, kde je Bruce Willis?
A jak se odsud sakra dostanu?
Jsou v New Yorku pistole považovány za předehru?
Na tohle mě 50 odstínů šedi nepřipravilo.

„Je jako reálný John Wick,
až na to, že je milionkrát víc sexy než Keanu Reeves.“
Zamračím se. „Jenže Keanu Reeves je ve skutečnosti dobrý člověk.
Vyhrožoval mi, prokrista. Copak ho to na Richterově stupnici přitažlivosti
neposouvá níž? Keanu Reeves by mi nevyhrožoval nikdy

Se svými ninjovskými schopnostmi by nejspíš uměl spočítat,
kolikrát mi tluče srdce, i z kilometrové dálky – jako Edward Cullen
nebo něco podobně chladnokrevného a predátorského.

Andrejka91
20.10.2023 4 z 5

Za mě moc povedený začátek série. Lucy byla skvělá, naprosto jsem si ji oblíbila. Na mě tam bylo málo erotiky a konec se mi zdál uspěchaný ale jinak jsem si čtení užila.

EvikU.
19.10.2023 4 z 5

Asher Black je jedna z těch knih, která mi dala, co jsem čekala ba i něco navíc. Příběh je z prostředí mafie a bohatých lidí, kteří mají všemožné vymoženosti moderní doby.

Asher a Lucy. Potkají se v jeho klubu, okamžitě je zasáhne velká přitažlivost. Po nečekané události nájezdu policie,kterou zavolá Lucy se měsíc nevidí. Nakonec ji vypátrá a předloží ji dohodu. Dohodu o falešné snoubence.

Lucy studuje na prestižní vysoké škole, kde studoval i Asher. Se spolubydlící a kamarádkou Aimme se přestane na čas vídat, protože na nabídku Ashera kývne a stěhuje se k němu.

Potěšilo mě, že se jejich vztah vyvíjel pomalu, přátelství až potom láska. Jejich dialogy byly vtipné. Celkově je kniha psaná tak, že si ji člověk užije a nepřemýšlí nad ničím jiným. Sexu akorát, střílení akorát, spíše pohled na jejich seznamování a vzpomínání obou na svou minulost, zkrz kterou se mohli více poznat a věřit si.

Po detektivce to pravé odreagování. Bavilo mě prostředí, popis bytu, chování obou hrdinů.

lena.o.knihach
18.10.2023 2 z 5

První díl Pěti syndikátů jsem zhltla do druhého dne. Hned ze začátku mě kniha zaujala a byla jsem z příběhu nadšená, jenže po první třetině už se čtení dostalo do fáze, kdy jsem chtěla mít co nejrychleji dočteno. A než se vrhnu na ty mínusy, ještě k té čtivosti musím přidat a vyzdvihnout playlist.

Překvapilo mě, že na obálce knihy je vyfocený chlap, který má s hlavním hrdinou společné snad jen to pohlaví. Uvnitř chodí pětadvacetiletý Asher v obleku, vůbec nic z něj nevyzařuje a já mu nevěřím ani nos mezi očima. Za mě to byla nevýrazná a plytká postava, byl mi zkrátka úplně jedno.
Tak jsem doufala, že to zachrání hlavní hrdinka, ale ani s tou to nedopadlo dobře.
Dvacetiletá Lucy byla strašná naivka, která vůbec nepřemýšlela. Bylo tam pár světlých momentů, ale více to převažovaly ty temnější, kdy mě hodně štvala. Ale furt lepší něco, aspoň mě štvala, než vůbec nic jak Asher Black.
Romantická linka v podobě falešného sňatku mohla být dobrá, kdyby byla mezi hlavní dvojicí nějaká chemie, ale bohužel se tak nestalo.

Asher Black je autorčina prvotina a to nevypsání (a že je Parker S. Huntington) teprve na začátku, je v tomto případě dost znát. Holt je tento první díl série zároveň i můj poslední.

#spoluprace @knihydobrovsky

Literarytwins
17.10.2023 3 z 5

V první řadě bych moc chtěla poděkovat @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi.

A teď k samotné knize. Nebudu lhát, tenhle kousek mě zaujal nejen anotací, ale také obálkou. Zpětně si však říkám, jak hodně mimo mísu ten přebal knihy je. V tomto případě bych určitě volila původní originální verzi. Pro mě cca 35 letý borec v bundě s cvočky, který spíš vypadá, jako by se toulal měsíce po ulici, rozhodně nesedí na hlavního hrdinu tohoto příběhu.

Pojďme se ale podívat i na samotný příběh. Asher Black je autorčinou první knihou, tudíž jsem od ní neměla vysoká očekávání. Koncept děje i zápletka za mě byly super, mně se ten nápad prostě líbil. Předstírané zásnuby? Já říkám proč ne. Jenže u toho skoro i skončíme. Kdyby tam nebylo zabíjení tak za mě tedy vůbec nejde o dark romanci, byť je zde zmiňované mafiánské prostředí. Samotný Asher byl pro mě spíš takový medvídek s výhružným pohledem a drsnou pověstí. On sám byl prostě super a nic mi na něm, co se jeho charakteru týče nevadilo. S Lucy už to bylo bohužel o poznání horší. U ní jsem to měla jako na horské dráze, místy super a pobavila jsem se, místy jsem zase protáčela oči a přišla mi opravdu velmi dětinská a chvílemi i jednoduchá. Dost tu pokulhávala i vzájemná chemie mezi hlavními protagonisty. Ano, jde sice o slow-burn romanci, ale já jim to prostě nevěřila. Nebýt nadržené Lucy, tak by se snad nic ani nestalo.

Hřebíčkem do rakve pak byla přehnanost až absurdita některých scén a věcí. Chvílemi jsem si připadala jako při sledování Johna Wicka šmrncnutého s Brucem Waynem a možná i oni by se proti Asherovi styděli a byli chudí příbuzní. Autorka v mnoha věcech dost ustřelila a zde bych se rozhodně řídila heslem "méně, je někdy více".

V sérii určitě neplánuji pokračovat, nicméně autorce jako takové určitě šanci dám, přece jen šlo o prvotinu, takže spousta věcí je pochopitelná. Takže hurá na Darling Venoma!

3/5 s odřenýma ušima

Sarkak94
15.10.2023 2 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila. Nejen že mě zaujala anotace, ale ta obálka je prostě úžasná. Konečně hezký chlap. Jenže to je asi to jediné úžasné na knize..... Bohužel mě kniha hodně zklamala. Těšila jsem se na pořádnýho chlapa (ten na obálce vypadá že je mu tak kolem 40let), jenže hlavní hrdina v knize má jen 25let a vůbec nevypadá jako ten na obálce.
Kniha je prezentovaná jako dark romance z prostředí mafie. Takže jsem čekala nějakého drsného muže a ono nic.
Ano začátek se mi celkem líbil a vypadalo to nadějně. Jenže jak rychle to začalo, tak rychle i to skončilo. Většinu knihy se tam nic nedělo. A už vůbec ne mezi hlavními hrdiny. Ani jeden mi nijak nepřirostl k srdci. Žádná jiskra. Žádná chemie. Některé věci mi přišly tak strašně přehnané až absurdní.
Sice se kniha čte hezky a je i místy vtipná, ale jen díky Lucyině kamarádce. Bohužel většinu času mi přišlo, že se spíše nudím a čtu jen kvůli tomu abych věděla jak to mezi nimi dopadne. Možná kdyby kniha byla psána z obou pohledů tak by to bylo lepší. To mi tu hodně chybělo, pohled Ashera.
I tak věřím že si své čtenáře kniha najde, bohužel já mezi ně nepatřím

valika0302
14.10.2023 4 z 5

Očakávania boli obrovské, keďže autorku už poznám, pretože som od nej čítala Darling Venom, Devious Lies, či jej kolaboráciu s L. J. Shen.

Milujem knihy, ktoré kombinujú romantiku spolu s mafiou a táto kniha je presne o tom. Dostaneme krásny príbeh o láske prepletenej nebezpečenstvom v prostredí bežného života.

Lucy to v živote nemala ľahké. Prestriedala nespočítateľné množstvo opatrovníkov, niektorí boli fajn, no nemala vždy šťastie. Po dosiahnutí dospelosti si preto povedala, že na chvíľu odíde do zahraničia. Po príchode naspäť do USA je prijatá na prestížnu vysokú školu a spozná sa tam s Aimee. Rozhodnú sa vyraziť si do klubu, aby sa trochu odviazali. Tam Lucy spozná Ashera, modrookého krásavca s ktorým prežije trochu "zábavy". Aj keď noc končí inak ako si asi predstavovala. A to políciou, ktorú zavolala do klubu, pretože si zle vynaložila situáciu, ktorej bola svedkom.

Lucy až následne zisťuje že krásavec s ktorým sa v klube zoznámila je Asher Black, bývalý zabiják a mafián, CEO a miliardár v jednom. Keď sa objaví na vysokej škole, ktorú Lucy navštevuje, prvé čo jej napadne je, že ju prišiel zabiť.

On od nej ale chce úplne niečo iné. Za problémy, ktoré mu spôsobila má predstierať, že je jeho snúbenica.

Kniha je nabitá akčnými scénami, prestrelkami a zradou. Osobne ma zaujala a prečítala som ju v priebehu 2 dní.

Našla som tam zopár mínusov, za ktoré strhávam . Asher Black je autorkinou prvotinou a je to vidieť, pretože iné knihy, ktoré som od nej čítala boli lepšie. Vadilo mi, ako Lucyina kamarátka ju stále oslovovala "Lucíku prdlíku". Taktiež mi vadila častá nevyspelosť a detinskosť hlavnej hrdinky, najmä v serióznych situáciach. Za to Asher bol, podľa môjho názoru, výborná postava a aj charakter. Pri ňom mi nevadilo absolútne nič.

Odporúčam, čítanie som si užila.

Hodnotenie: 4/5

Moniska2410
12.10.2023 5 z 5

ANO ANO ANO
Miluju tenhle typ knížek, mafie ( tady teda spíš okrajově) sexy hlavní hrdina, hlavní hrdinka, která si nenechá nic líbit a od nenávisti k lásce. To vše tahle knížka má.

Byla to skvělá jízda, chemie mezi hlavními hrdiny byla neskutečná, jen nečekejte knihu plnou sexu, to tady nenajdete. Ale pomalé poznávání se a že to mezi nima jiskří od prvních stránek.

Lucy sem si oblíbila, je skvěle trhlá, ty její myšlenkové pochody mě neskutečně bavili. Je sebevědomá, chytrá a ví co od života chce.

Asher typický bad boye, bývalý mafián a zabiják.

I když sem čekala víc erotiky, nelituju, vlastně sem spokojená, čtení sem si náramně užila a už se těším na další díl.

,,Neexistuje nic, co bych neudělal pro ty, které miluju."

V knize je playlist a určitě si písničky pusťte, skvěle doplní atmosféru celého příběhu.

MaláKnihomolka
11.10.2023 2 z 5

Kluk potká holku.
Kluk odkopne holku.
Kluk holku požádá o ruku

Začnu asi z té estetické stránky. Už samotná obálka mi ke knize zrovna moc nesedí, zvlášť onen fešák (můj typ to není, což je jen taková vsuvka mimo), který má být Asher? A celkově mi to nějak odkazovalo na to, že to bude dark romance. Osobně se mi v tomhle směru víc zamlouvala obálka Nelítostného prince s jahodami, ty měly alespoň v příběhu opodstatnění a celkově to byla mnohem lepší mafiánská kniha než tato.
I podle anotace jsem čekala drsňáka a holku, která se jen tak nedá. Jenže to jsem se spletla. Tudíž jsem z knihy byla spíše zklamaná.

K hlavním postavám, Asher mi byl sympatický. Ačkoliv to tedy nebyl ten drsňák, jakého jsem původně čekala, ale co už, to se dalo v klidu přejít. Ovšem Lucy? Panebože ta holka byla na ránu a moc mi teda nesedla. Její chování mi většinou vtipné nepřišlo a na to, jak údajně asi měla být chytrá, když se dostala na školu, kam bylo těžké se dostat, jsem občas o té její inteligenci docela pochybovala.

Asher býval zabijákem a měl pletky s mafií, v minulosti. Tady už se toho dočkáte jen okrajově. Neočekávejte úplně zrovna erotiku, té se taky zrovna moc nedočkáte.

Zatím nevím, jestli budu v téhle sérii chtít pokračovat. Možná ještě dám šanci druhému dílu, jelikož mě zajímají hlavní postavy, které by se tam měli objevit. Uvidím, asi si počkám na recenze.

Zpátky k prvnímu dílu. Mám ráda citáty na začátku kapitol, je to takové zpestření pro mě a ráda si je čtu. Tady jsou všechny citáty takové na jedno brdo a to už mě moc nebavilo.
Bylo to prostě jako na horské dráze. Chvíli to bylo v pohodě, některé slovní přestřelky mě bavily a předvídatelnost děje mi nevadí. Už jsem takových příběhu četla víc. Tenhle se jim ovšem bohužel nevyrovnal. Ani ta chemie mezi nimi tu nebyla, prostě nic.

annora_cte
09.10.2023 2 z 5

Já zbožňuji příběhy z prostředí mafie, takže jsem se na Ashera Blacka docela těšila. Ale tady bylo tolik věcí špatně, že jsem se ve výsledku musela hodně snažit, abych knihu dočetla.
Vezmu to hezky popořadě. Začnu obálkou, protože si říkám, že tady se opravdu nesnažili, aby dávala vůbec smysl. Kdo je ten muž na coveru? Asher to být nemůže, protože Asher nosí obleky, ne kožené bundy.
K hlavní hrdince: Dlouho mi nebyl někdo tak nesympatický. Lucy se chovala hrozně hloupě, naivně a kolikrát i nelogicky. Přestože má teprve dvacet let (samozřejmě v takovém věku se dá její chování z části pochopit), ale vzhledem k tomu, že studuje vysokou školu, na kterou se chytrý člověk nemá šanci dostat, protože musí být super chytrý, čekala bych, že když je tak inteligentní, bude se podle toho chovat a vyjadřovat.
Celé dětství i dospívání si procházela peklem. Děly se jí opravdu špatné věci. Proto jsem si říkala, když došlo na střetnutí s Asherem na místě, kde byli docela sami, že dostane strach a třeba začne i křičet. Dávalo by to smysl. Ale ona mu hned propadla a chtěla si s ním užít. S neznámým mužem, v temné uličce, s její špatnou minulostí, která by měla vést k nedůvěře vůči lidem (hlavně mužům). Dobře.
Asher byl zlatíčko. K Lucy byl hodný, trpělivý a staral se o její bezpečí. Za to ho vážně obdivuju, já bych s ní neměla nervy. Přestože jsem podle anotace čekala někoho úplně jiného, nevadilo mi, že byl vykreslený takto.
Samotná zápletka mě nebavila. Byla předvídatelná ani pořádné akce jsem se nedočkala.
Kniha slibuje temnou sexy romanci, ale nic takového nečekejte. Erotická scéna (když nepočítám tu na začátku) se odehrála jen jedna na konci, a to ještě tak rychle, že jsem ji sotva zaznamenala. Mafie jako taková se v knize taky moc neukazuje. Je to opravdu škoda. V sérii pokračovat určitě nebudu.
Nikoho od čtení knihy odradit nechci. Každý by si měl udělat svůj vlastní názor.

Za zaslání #rc v rámci #spoluprace děkuji @knihydobrovsky

Knihomol_ka
08.10.2023 2 z 5

Na začátek bych chtěla říct, že mě zaujala prvně obálka i anotace. Vypadalo to opravdu dobře a měla jsem od knihy velký očekávání.
Bohužel mě zklamalo dost věcí u knihy. V první řadě se kniha prezentuje u KD jako Dark romance, což rozhodně není. Na obálce je pěkný chlap ve věku 40 let, ale v knize máme mladého 25 letého klučinu.

Co se týče samotného příběhu, tak jsem se tu dost nudila. Hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická. Připadala mi hloupá a naivní na svůj věk. Asher byl fajn, ale absolutně jsem neměla z něho žádný super pocit, že by to byl nějaký alfa samec.

Mezi hlavními postavami mi chyběla pořádná chemie. Bylo to spíše na kamarádské úrovni. Mezi hlavními postavami se odehraje něco jen na začátku a konci. Nazvala bych to spíše slown burn. Zápletka byla předvídatelná a vlastně za celou dobu příběhu se tam nic nedělo.

Styl autorky mi taky nesedl. Z příběhu jsem neměla žádné pocity. Hlavní hrdinka si něčím prošla a čekala jsem, že to ve mně vzbudí nějaké pocity, ale bohužel.

Určitě nemám v plánu v sérii pokračovat.

Děkuji Knihám Dobrovským za poskytnutí RC.

monika0181
07.10.2023 4 z 5

Patřím mezi ty, které mají pěkné mužské na obálce rády. Ovšem ouha, tady to fakt nesedlo. Na obálce kožená bunda s ocelovými cvoky a Asher chodí celou dobu v obleku... Možná by se to trochu chtělo zamyslet, ale to je asi to nejmenší. V anotaci čteme zabiják, bývalý mafián.... Knížka je čtivá, ale zázrak s mafií se nějak nekoná. Očekávala jsem víc mafiánský záběr. Mrtvých bylo sice dost, ale přišlo mi to vyprávěné jak pohádka pro dospělé. Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila. Ale očekávání bylo jiné. Bylo to čtivé, líbivé, nenáročné. Asher byl v podstatě víc zlatíčko než mafián. Jistě přečtu i další díly. Ale pro příznivce téma mafie to bude asi zklamání. Na toto téma jsem četla mnohem lepší knížky.

TerapieKNIHOU
02.10.2023

Tohle nebyl můj šálek kávy. Jedna se autorčin debut a jde to pochopitelně vidět. A to nejen na stylu psaní, který je na můj vkus dost trhaný. Chybí tomu kapku logika, větší propracovanost a rozvinutí děje. Samotné přecházení kapitol a časová osa, ne vždy úplně sedí a působí to rušivě.

Celá zápletka je trošku cheese a předvídatelná. Taková zvláštní „mafiánská“ romance, která má s mafií pramálo společného. Spíš mi to dávalo takový ten romcom vibe. Je to plné rádoby vtípků, narážek na 50 Shades či jiné filmy/knihy a akčních scén jak z Bondovky, něco bylo fakt too much :D Ani nevím, kolikrát jsem u knihy protočila oči.

Čtení mě nějakým způsobem bavilo jen při interakcích Lucy a Ashera, a jelikož ten byl pořád někde v tahu tak to opravdu nebylo často :D Tím pádem i ten jejich vývoj vztahu byl takový meh a až neuvěřitelný. Tu chemie jsem mezi nimi prostě necítila, bylo vzrušující asi jako sledování National Geography.

Na větu : “ojet jako háravá fena“, která je teda i v originále snad nikdy nezapomenu :D

Spicy scéna tu byla pořádně jen jedna a to až na konci, s výjimkou teda té jedné hned ze startu :D a možná je to jen dobře..

Postava Lucy mi od začátku nesedla. Ty její nonsense myšlenkové pochody, opakující vnitřní monology (kterých je fakt HODNĚ) a random odbíhání od tématu. Nevím no, v její chaotické hlavě jsme strávili až příliš moc času. A s ohledem na její minulost a na to, že měla být super chytrá, mi přišlo, že v některých situacích byla až neuvěřitelně naivní. A její kamarádka - Aimee byla teprve bonbonek. Ta mi lezla na nervy od okamžiku, kdy otevřela pusu, taková slepice.

Samotný Asher self made milionář, co měl kdysi vazby na mafii. Nato, že je popisovaný jako nebezpečný a tajemný, tak nevím. Neměla jsem ten pocit. Nemůžu, říct že by mě jeho charakter a postava nebavila, ale sotva se v knize mihl :D k jeho dokreslení a k tomu, abych si ho oblíbila hodně chyběl jeho POV.

Asher Black a já jsme si prostě nesedli, čekala jsem něco jiného. Nepochybuju však o tom, že většinu bude kniha bavit. Já s touto sérií už pokračovat nebudu ani v aj a raději od autorky zkusím Darling Venom.

Pozn. - snažím se nesoudit knihu podle obalu, ale....navíc proč má borec na sobě koženou bundu s cvoky, když Asher nosí obleky šité na míru?

HODNOCENÍ: 3/10

PS: knihu jsem neměla v rámci spolupráce, ale vyhrála jsem RC v soutěži.

Lovana
28.09.2023 5 z 5

Kniha, která by mě možná minula nebýt recenzního výtisku. A teď jsem opravdu ráda, že se ke mně Asher dostal, bylo to skvělé čtení a já si to moc užila.
Kniha se rozjela hned od začátku a hned mě čtení vtáhlo do děje. Prakticky okamžitě jsem si oblíbila hlavní hrdinku Lucy a její kamarádku Aimee. Autorka to vzala opravdu hopem, ale vůbec m i to nevadilo. Místy jsem se opravdu hodně nasmála, zejména díky Lucyinu vnitřnímu blábolení, tam občas padaly opravdu perly. Asher byl také od začátku zajímavá postava a jak šel čas, tak jsem si ho zamilovala. Postupem času se mi moc líbilo, jak se k Lucy choval, i když v jednu chvíli mi šel pěkně na nervy, ale stejně jako Lucy, i my jsme časem zjistili, proč se choval, tak jak se choval.
Po divokém začátku se příběh zpomalil do slow-burn romantiky, ale chvílemi mi to přišlo až moc slow, ale to záleží na každém, co preferuje. Každopádně pokud máme strach z příliš erotického čtení, tak se nemusíte bát. Začátek knihy trochu klame, ale po začátku už to půjde pěkně pomalu. Mezi hlavními hrdiny mi rozhodně nechyběla chemie, jiskřilo to někdy až moc.
Každopádně se mi kniha velmi líbila a budu se těšit na další díly, které si určitě přečtu.
P.S.: Mafie je všude :-D

Hodnocení 4,5*/5*

B.Wilde
23.09.2023 4 z 5

Takhle kniha se tak výborně četla, přesně takové mám ráda. Kdy je ve volném dni rozečtu a ideálně i ten samý den dojdu do finále - baví mě, když má děj ten správný spád a čtení tak rychle odsýpá. A s Asherem Blackem byla ta sobota hned zajímavější.

I když první kapitoly děj rozjedou na plné obrátky, k mému příjemnému překvapení se to pak celé překulí k slow burn příběhu mezi Asherem a Lucy, kteří spolu uzavřou výhodnou dohodu pro obě strany. Další kostra děje je z většiny předvídatelná, protože jistě už každý četl nějaký příběh, kde se potká pohledný nezadaný milionář a mladá holka, kterou by si s ním nikdo nikdy nespojil... ale je to přesně ta, která vše změní. Na druhou stranu, kdo má tyhle příběhy rád, jistě nebude zklamaný.

Velké plus za mě bylo, že mi neskutečně sedl humor, který v knize byl, který ve velkém pramenil z myšlenek a vnitřního blábolení Lucy. Což možná pomohlo i k tomu, že mi Lucy byla dost sympatická (což rozhodně nemůžu říct o každé knižní hlavní hrdince) a netáhl to tam jen dokonalý a sexy hlavní hrdina. Ale rozhodně i spolu se postarali o několik momentů, kdy jsem se u knihy upřímně zasmála. Jako třešnička na dortu bylo i poměrně velké množství pop kulturních narážek na známé filmy a knihy.

Za mě rozhodně spokojenost a jsem moc ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst v předstihu, díky knižním závislákům.

Parker S. Huntington
americká, 1995