Asher Black

Asher Black https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519803/bmid_asher-black-xrI-519803.jpg 4 232 59

Pět syndikátů série

Měl mě zabít. Udělala jsem nemyslitelné. Zavolala jsem na něj a jeho rodinu policii, ale on mě nečekaně nechal naživu. Stali se z nás nejdřív přátelé a potom… i něco víc… Všechno to začalo mým močovým měchýřem. Neměla jsem v plánu stát se na chodbě toalet svědkem podezřelého obchodu. Policii jsem zavolala bez dlouhého rozmýšlení. To jsem ovšem netušila, komu ten klub patří. Asheru Blackovi. Bývalému zabijáku a mafiánovi. CEO, miliardáři. Tomu nejžhavějšímu kandidátovi na ženění v New Yorku. Když se objeví na vysoké škole, kam chodím, a hledá dívku, která zavolala policii na jeho podnik, vím, že se můžu rozloučit se životem. Jeho nabídka mě však zaskočí – zaplatí za mě školné, najde mi po promoci příjemnou práci a jediné, co pro to musím udělat, je… předstírat, že jsem jeho snoubenkou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Asher Black , 2017

eliska2126
26.11.2023 5 z 5

V knize sledujeme bývalého mafiána Ashera Blacka a Lucy, která se dostala na prestižní školu a chce si zařídit život konečně podle sebe. Postavy mi byly opravdu sympatické. Neměla jsem problém snad s nikým z nich. Líbilo se mi, jak byla Lucy silná a i přes to všechno, co se jí v pěstounské péči stalo. O Asherovi jsem napřed nevěděla, co si myslet, ale jak už všichni čekáme, pak nám začne ukazovat, že to není takový tvrďák, jak se zdá.

Další, co se mi opravdu líbilo, bylo to vzplanutí na začátku, ale postupně to přešlo ve slow burn romance. Ano, byla tam zřetelná přitažlivost mezi Asherem a Lucy, ale autorka si dala opravdu záležet a vystavěla jejich vztah opravdu uvěřitelně. Jiskřilo to mezi nimi a z neznámých se stali přátelé a přátelství pár přerostlo v lásku.

Ačkoliv je to autorčina prvotina, tak se mi to četlo skvěle. Lucy jako hlavní hrdinka se čtenářem komunikuje a bylo super, že to bylo, jako by se bavila přímo se mnou a říkala mi i své myšlenky a interní vtípky.

Besa
26.11.2023 5 z 5

Už podľa obálky je vidno,že ide o romantiku/erotiku. V rámci tohto žánru si kniha vedie veľmi dobre,nebojím sa jej udeliť zaslúžených 5/5*. A keď práve tá obálka nie je veľmi vhodne zvolená, ak na nej má byť Asher Black, čo asi má, v celej knihe chodil v obleku, drsňák na obálke v ocvočkovanej bunde ho veľmi nevystihuje.
Je to výborné oddychové čítanie, veľmi pekné a dobre napísané, kde síce od začiatku viete ako to dopadne ale aj tak vás hrozne baví čítať ako sa k tomu Asher a Lucy dopracujú. Je to navyše písané s vtipom, je to vzrušujúce a sexi a nechýba ani akcia.
Rada by som si od tejto autorky ešte niečo prečítala, ale u nás jej vyšla len táto jedna kniha, teda v ČR len jedna, na SK ešte žiadna.
Knihu som dostala v rámci Knižnej Štafety od Mirky Kolářovej, ďakujem

havrmoni
24.11.2023 2 z 5

Strašně nerada píšu, a hodnotím záporně. Dvě hvězdičky za nápad a minulost hrdinů, se kterou jakoby si autorka vůbec neuměla poradit a rozvinout ji. Jsem celkem nenáročný čtenář tohoto žánru, ale bohužel někdy mi vyloženě vadí ta jednoduchost. Tady mi přišlo jako kdyby vám někdo dával to nejchutnější sousto a na poslední chvíli ucukl a vám zbyli sotva drobky. Tady to bylo stejné sbíhaly se sliny na něco co nepřišlo. O postavách se ani nezmiňuji, protože jen sama Lucy a její myšlenky na dvě stránky a opakující se věty, mi lezly na nervy. Takže za mě už žádný další šance dokonce poruším to své 3x a dost. Tahle autorka mi jednou stačila. Věřím, že se bude psaním zdokonalovat a najde si své čtenáře, já ale mezi nimi nebudu.

georginaa
22.11.2023 3 z 5

Tak upřímně jsem čekala více akce od Ashera. Na to, že ho posuzovali jako tvrdého mafiána a ze začátku i velice tajemného, tak mě spíše přišel jako veliký romantik s bojovým uměním, co se zamiloval. Chápu, že dokázal svou bojovnost uplatnit, ale nepochopím, že měl problém hned pod nosem a vůbec nic nepoznal. Myslím tím jeho asistentku, to mě připadá jak velká chyba autorky. Co se mi třeba líbilo, jsou citáty na každé kapitole, je to změna proti ostatním knihám, kde jsou jen jména. Tuto knihu hodnotím středním průměrem, dalo by se na ní ještě zapracovat aby vystupující mafián byl tím, za koho ho považují ostatní.

Ciarra
21.11.2023 1 z 5

Nefalšovaná Mary Sue a Gary Stue.
Dočteno s největším sebezapřením. Autorka na mě působí jako pubertální dívka, která si své výtvory píše do šuplíku, případně na blog (kde ostatně tohle dílo mělo i zůstat), čeká na komentáře, aby mohla přidat další "kapču" a nemá absolutně žádné životní zkušenosti (včetně popisu intimních chvilek).

SPOILER!!! (vlastně ne, od tohoto žánru se to prakticky očekává)

"Něco tak velkého neuděláte pro ženu, kterou máte rádi. Uděláte to pro ženu, kterou milujete.
Panebože.
Asher mě asi miluje."

Doufám, že další díly už přeloženy nebudou a pokud, je mi překladatelky velmi líto. Protože číst tuhle slátaninu v originále a pak ji ještě přepisovat, to chce silné nervy.

Tess61
20.11.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila, byla moc čtivě psaná. Trochu mi tam však chyběla akce. Děj byl tak trošku pořád dokola.

LenkaVes
19.11.2023 3 z 5

Tak nevím. Více romantika než kruťárna. Po přečtení snadno a rychle zapomenutý příběh. Ale dalším případným dílům dám ještě šanci. :-)

hana1039
11.11.2023 4 z 5

Začátek celkem dobrý, jsem zvědavá na ty další díly,o kom budou... pět syndikátů,no asi se nám ukáže někdo nový :-) jsem fakt hodně zvědavá :-)))

Dela90
08.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Jeden večer, jeden chybný telefonát a její život je najednou vzhůru nohama, a to doslova.

Asher Black je bývalý zabiják, mafián a miliardář a taky neskutečně sexy chlap. A tomuto chlapovi ona něco dluží.
Bude mu hrát falešnou snoubenku, aby získal potřebné hlasy pro hlasování.

Abych byla upřímná, podle obálky jsem čekala žhavou mafiánskou romanci. Byla to spíš taková slow-burn romantika s nádechem akce a s často humornými scénami.

“Jednou rukou mě zatahá za vlasy a zintenzivní polibek. Reaguju nadšeně - spodní polovinu těla se mu třu o tvrdou erekci a vychutnávám si chuť jeho jazyka.
V dálce slyším blížící se kroky, ale nevšímám si jich. Přestanu teprve když zaslechnu odkašlání. Ani se nemusím otočit, abych věděla, že je to Monika. Ta ženská má radar na blokaci ptáků.

Asher je na první pohled nebezpečný a neodolatelný chlap, kterého by chtěla snad každá žena ve městě. Jenže, před Lucy se najednou otevře a získá si k ní důvěru. Stane se z něj ochranitelský, laskavý a vtipný muž. Až mě jednu dobu docela mrzelo, že ona k němu tak upřímná nebyla. Nesla si temné démony ze své minulosti, ale nakonec se své minulosti postavila čelem, silná žena.

“Neexistuje nic, co bych neudělal pro ty, které miluji.

Celou knížkou nás provází citáty o odvaze.
“Odvaha znamená udělat něco z čeho máte strach. Pokud se nebojíte, není to odvaha.

Mě knížka velmi mile překvapila a já si ji užila opravdu plnými doušky. Protože to nebylo jen o tom jednom, ale mělo to vtip, akci, romantiku a trošku nebezpečí.

TerryDee
07.11.2023 4 z 5

Podle anotace jsem čekala darkromanci z mafiánského prostředí s trochu více peprností. Nicméně jsem spíš dostala slowburn romanci okořeněnou špetkou dark. Takže ano, čekala jsem něco jiného, ale i tak se mi to líbilo a bylo to zajímavé.

Lucy je, jak bych to jen řekla. Je praštená (nad jejími myšlenkovými pochody jsem se musela smát), tak trochu naivní, ale na druhou stranu i odvážná, že se nebála říct svůj názor a bojovala za svůj život.

Asher je klasický bad boy. Bývalý mafián a zabijak. Týpek s hezkou fazónou, ale pokud by někdo někdo ublížil jeho blízkým a rodině, tak se změnil v temnotu.

Bavilo mě sledovat, jak se postupně rozvíjí vztah mezi Asherem a Lucy. Bylo to pozvolné a nenásilné. Užívala jsem si jejich společné chvíle a bavila jsem se nad jejich slovními přestřelky, které byly vtipné a úsměvné. A vždy jsem se těšila, až ti dva vyrazí na nějakou společnou akci.

Takže jo. Já jsem si to užila. A jsem zvědavá na další díly.

Airelle
06.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem stejně jako spoustu knihomolů dostala jako recenzní výtisk na #podzimnibookstorming @knihydobrovsky Upřímně se knihám s muži na obálce vyhýbám, ale tady jsem udělala výjimku. Čekala jsem erotický román s mafiány na každé stránce, to jsem ale nedostala. Místo toho na mě vykoukl celkem fajn romantický příběh s prvky akčního filmu.

Lucy mi celkem rychle přirostla k srdci, i přesto že jsem někdy její jednání nechápala. Asher se zas občas choval jako macho a to není nic pro mě. Na druhou stranu mi pak přišlo, že ve vztahu k Lucy celkem vyměkl.

Kniha by mohla být o něco kratší, přeci jen je tam spousta hluchých míst, kdy se vůbec nic neděje. Tam by se třeba hodilo rozvinout Lucyinu minulost, o té jsme se dozvěděli jen okrajově. A zásadní moment, kdy se své minulosti postavila, mi ve finále přišel jako fraška. Je to prostě jednoduchá romantická oddechovka, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

dam.si.knihu
06.11.2023 5 z 5

I přes trochu vtipnější začátek, u kterého jsem nestihla valit oči, byl tohle skvělý román, který mi naprosto padl do noty. Přiznám se, že od knihy jsem neměla velká očekávání. A to se někdy opravdu vyplatí, protože já jsem naprosto spoko! Knihu jsem slupla jako malinu a téměř jí nedala z ruky.
Musím říct, že tohle byl opravdu vtipný, svižný, akční, originální příběh, který měl ten správný drive. I když někomu mohou některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky přijít na palici, tak za mě to bylo vynikající. Dlouho jsem se takhle u knihy nepobavila. Nebylo zde žádné zbytečné drama, na které jsme v určitých situacích zvyklí, ale naopak. Autorka si dala skvělou práci s vykreslením citů hlavních hrdinů a vybudováním jejich vzájemného vztahu. Jediné co mě mrzí je to, že o nich není více dílů, já si oba dva hlavní hrdiny zamilovala!

lusitta05
04.11.2023 3 z 5

Nebolo to až také zlé ako som si myslela, ale ani žiadny zázrak. Ale dobre sa to číta, takže ak bude ďalší diel, prečítam si ho.

syky245
04.11.2023 3 z 5

IG booktrip.kat
podle anotace jsem si říkala, jaká to bude skvělá kniha, ale jelikož jde o autorky prvotinu, měla se moje radost asi krotit.
Bohužel mám pocity smíšené. Příběh a nápad by to byl fajn, ale jeho podání mě někdy hodně nudilo a občas jsem se do čtení musela opravdu nutit
Asher mi byl sympatický hned od začátku. Sice jde o mafiána, kterého se všichni boji a mají z něj respekt, ale já mu to od začátku nějak nevěřila. Nějak mi nesedí obálka, Asher je rozhodně mladší a většinou nosí oblek. Proč kožená bunda s ostny , ale co se mi líbí a je to hezké zpestření je citát na každém začátku kapitoly.
Lucy rozhodně neměla jednoduchý život a dětství už vůbec ne. Má své tajemství a díky své inteligenci se dostane na dobrou školu, kde poprvé potká někoho, komu může říkat kamarádka. Je bláznivá, ale to někdy kamarádky jsou.

Když pozná Ashera, sama uzná, že je jiný, než si myslela. Hrát jeho snoubenku představuje pro Lucy luxus, ale zároveň i nebezpečí a odhalení jejího tajemství...

Představovala jsem si to krutější, temnější. Ocenila bych víc lechtivych scén, než jen na začátku a na konci. Konec byl najednou hodně hrrr a chvíli jsem viděla Ashera spíš jako Nea z Matrixu

Pokračování bude o Niccolaiovi a já popravdě vůbec netuším, jestli budu nakolik zvědavá, abych se do ní pustila

Knihu hodnotím, jako průměrnou. Určitě si své čtenáře najde, ale budou mladší, než je sama autorka (28) a nesmí mít žádné velké očekávání

V.Marie
03.11.2023 5 z 5

Super, neslo se odtrhnout.

oresvo
01.11.2023 5 z 5

Mě se to teda líbilo.
Příjemná romantika, se špetkou humoru. Zápletka nebyla nijak valná, ale tady mi to snad ani nevadilo.
Četlo se to velmi dobře, vše bylo smysluplné.
Asher je vlastně jiný jak se na první pohled zdá, Lucy je taky fajn i když na luxus si zvykla hodně rychle .

anna7852
27.10.2023 3 z 5

podle anotace jsem to čekala víc drsnější a vulgárnější,ale i přes to že to takové nebylo,tak kniha se mi líbila a doufám v brzké pokračování :)

Paja1709
27.10.2023 4 z 5

Na to ,že to je autorcina prvotina to vůbec nebylo špatné. Sice podle Anotace jsem čekala něco temnějšího ,drsnějšiho. Coz vubec nebylo.Takže kdo nemá rád moc sexu v knihách a spíš více romantiky tak si přijde určitě na své:-)

Ekniha.
26.10.2023 4 z 5

Darling Venom mi zobral dušu , Asher Black ma štval
3,5/5* za darkmafiu
4,5/5* za romantarnu

Dark/mafia
Falošné zásnuby

Ak máte radi Dark tu ho napriek sľubom moc nenajdete.. ak by sa tu neočakával hodnotenie by bolo vyššie

Začiatok bol ale neskutočný , je tam všetko Dark, akcia, žhavost prvé stretnutie.. proste áno boží malo to všetko.. aj s nadržanou Lucy

Žiaľ čo začalo perfektne sa akoby v polovici knihy zmenilo z Ashera sa stal niekto úplne iný s Dark a mafie sa stala slowburn romantika s falošným vzťahom

Erotiku tu moc nehľadajte, ale romantiku.. pomalé spoznávanie si užijete..

Na konci sa to opäť rozbehlo Dark smerom a ja som si to vychutnala do konca

Lucy bola super.. to ako sa menila, neutekala postavila sa svojim strachom a Asher jej bol tým pravým protikladom.. aj keď zabijak, ale vo vnútri to bol milášik pokial sa nezahravate s jeho rodinou potom vypláva meno Black na povrch.

dalsi na rade by mohol byt Nicco ten si na konci ukoristil celu moju pozornosť

denisa8946
26.10.2023 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky Podzimnímu bookstormingu a moc za ni děkuji. Sama bych si ji nespíš nevybrala, protože mě moc nezaujala obálkou, ale musím říct, že jsem byla příjemně překvapená.
Pokud čekáte žhavý příběh plný sexu, tak vás musím zklamat. Během prvních kapitol se může zdát, že to k tomu směřuje, ale opak je pravdou. Čeká vás moc pěkná slowburn romantika okořeněná mafiánským prostředím. Chvilkami máte chuť ten jejich slowburn vývoj vztahu trochu popohnat. :D
Hlavní hrdinka Lucy si mě brzy získala svou odvahou a odhodláním. Bavilo mě, že jako jediná dokázala Asherovi oponovat. A Asher? Klasický bad boy navenek, ale pro své blízké by i dýchal.
Jsem ráda, že jsem měla možnost si knížku přečíst. Až vyjde druhý díl, určitě se do něj také pustím.

Parker S. Huntington
americká, 1995