Pět minut před večeří

Pět minut před večeří https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199427/pet-minut-pred-veceri-199427.jpg 4 50 8

Do večeře zbývá jenom chvilka. Babeta vyleze tatínkovi na klín: „Tati, povídej! O mamince, o tobě a jak to s náma bylo!“Každý příběh se dá odvyprávět během pěti minut, když člověk ví, co je nejdůležitější.Tatínek to ví. Vypráví o hezké kadeřnici s velikým břichem,o radosti nad narozením děťátka a o zármutku nad tím, že malá Babeta nevidí. Ale to vůbec není pravda. Babeta vidí všechno, úplně všechno – jenže jinak než ostatní lidé.... celý text

mataaskorice
06.01.2022 5 z 5

Trošku netradiční dětská jednohubka, kdy si malá Babeta a její tatínek krátí chvilku čekání na večeři vyprávěním o historii jejich rodiny. Z hovoru vyplynou hned dvě závažná témata, a to život s hendikepem a to, že tatínkem může být i tatínek náhradní. Obě témata jsou podána citlivě, dokonce s humorem. Navíc poselství, které text předává, byť se týká obtížných situací, je pozitivní. Tatínek je pro Babetu zkrátka tatínkem a vnímání světa nevidomého je plné fantazie a představivosti.

ThrisaManx
31.12.2020

Má druhá kniha od Ivy Procházkové mě nezaujala tolik jako Eliáš a babička z vajíčka, přesto byla nádherná. Takové laskavé, i když možná maličko smutné vyprávění tatínka Babetě, jo, chytlo mě to za srdce. Je to taková jednohubka, přesto se v ní skrývá velký příběh. O rodině, vztazích, o tom, že lidé nemusí mít stejnou krev, aby spolu tvořili rodinu. O nemoci a hendikepu. Četla jsem to až jako dospělá a věřím, že příběh dokáže zaujmout čtenáře každého věku.

Makyyy
09.07.2019 5 z 5

Krásně napsaný příběh.Určitě jsem nečetla jen jedenkrát.

TaLu
06.11.2018 5 z 5

Křehký příběh orámovaný pěti minutami před večeří, který vypráví tatínek své holčičce. O seznámení s maminkou a o tom, jak někdo prohlédne dříve, než vidí.
Kouzelné ilustrace krásně dotvářejí popisované obrazy.

helusa2
15.07.2018 4 z 5

Kraťoulinká knížka s velikým příběhem... Tak, jak to Procházková umí. V dnešním otupělém světě by měly být knížky Ivy Procházkové, Ivony Březinové a Martiny Drijverové podávány všem bez rozdílu - třeba v infúzích ;-)

bibi.r
27.07.2015 3 z 5

Pěkné ilustrace rozhodně zajímavý a překvapivý text, možná mohl být i delší a rozvinutější.

Maguša
22.03.2014 5 z 5

Moc pěkné čtení, které ve vás - i když už jste dospělí, a ne dítě - nechá zvláštní stopu. :)

mautina7
02.03.2013 4 z 5

Kouzelná kniha, která neobyčejným způsobem líčí vnitřní svět nevidomé dívky. Je sice kraťoučká, ale právě proto pro ni ráda sáhnu, když zrovna nemám moc času. Také se mi moc líbí ilustrace. V nedávné době se dočkala i divadelní adaptace v Národním divadle - Nová scéna jako Vidím-Nevidím.

pro děti od 6 let

Iva Procházková
česká, 1953
2006  88%Myši patří do nebe
2011  78%Uzly a pomeranče
2006  82%Únos domů
2009  74%Nazí
2014  83%Muž na dně

Kniha Pět minut před večeří je v