Kniha mrtvých

Kniha mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26744/bmid_kniha-mrtvych-4WU-26744.jpg 4 315 40

Pendergast série

Newyorské přírodopisné muzeum obdrží poštou svou vzácnou sbírku drahokamů – rozdrcenou na prach. Diogenes dává o sobě vědět. Aby muzeum získalo zpátky důvěru veřejnosti, oddělení pro styk s veřejností po horečném jednání naplánuje impozantní a extravagantní projekt. Jako nejlepší nápad se zdá znovu otevřít egyptskou Senefovu hrobku, která byla ve 30. letech 20. století přístupná veřejnosti a později uzavřena, aby udělala místo tunelu metra. Egyptskou hrobku objevili členové Napoleonovy armády, potom se jí zmocnili Britové, nakonec ji koupil William C. Spragg a dopravil do muzea. Celý komplex byl umístěn do suterénu. Avšak muzeum má své temné tajemství – hrobka je prokleta. Byla zazděna, aby se utajila řada bizarních úmrtí. Nyní Nora Kellyová vede ohromující expedici do suterénu, aby odhalila pozůstatek minulosti. Když hrobku otevřou, kletba se uvolní a lidé umírají... Mezitím D'Agosta, Eli Glinn, Constance a Proctor připravují brilantní plán týkající se Pendergasta.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

The Book of the Dead , 2006

Pavlnka
26.03.2019 4 z 5

Zajímavá kniha. Agent mě vyloženě baví.

Lamanai
20.03.2019 2 z 5

Budu tu za vyvrhela, ale mně to přišlo vyloženě blbý. Zápletka s egyptologickou sbírkou, respektive hrobkou Senefa už to vlastně naznačovala ze začátku, postupně se mi pak vybavovala další díla, podle toho, s jakou nadsázkou či vážností téma zobrazovala: Pane, vy jste vdova, My z Kačerova, Indiana Jones a další. Možná je anachronismus v dialozích a chování postav záměr, ale působilo to křečovitě. Jako by se postavy ze starých románů z nějakého důvodu ocitly v naší době. Stejně mělké byly i motivace postav a prazvláštní naivní jednání. Vytvořit si s některými z nich hlubší pouto je nemožné, kloužou po povrchu. Zápletka plytká, ale hlavně naprosto předvídatelná, bez jediného překvapení. To vše by se dalo snést v krátkém sešitkovém dobrodružném románku, ale nikoli v příběhu klenoucím se přes takřka čtyři stovky stran. Přesto, že kniha postrádala sebemenší napětí a v mnoha scénách šla daleko za hranice patosu, paradoxně se velmi dobře a rychle četla, proto aspoň ty dvě hvězdy (a za novodobého Monte Christa ;-)

HonzaT
30.12.2018 5 z 5

Další skvěle napsaný Pendergast! Prostě čtěte.

Frola9
06.02.2018 5 z 5

Chtěla jsem si od agenta Pendergasta na chvilku odpočinout a přečíst si jiné knihy, které mi odpočívají v založce "chystám se číst", ale ono to prostě nejde!!! Tenhle agent mě moc baví, takže spolu budeme dál cestovat ranní MHD do práce... A soudě dle dílů, které ještě mám před sebou, budou to dlouhé cesty :D

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Napínavé, čtivé, super. Jen tak dál.

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Dobré,dobré,dobré..

Metroušek
02.04.2017 4 z 5

Je radost číst knížky této dvojice autorů. Většinou jsou inteligentní, nápadité, vkusné, vtipné a čtivé.

Bruno636
06.10.2016 5 z 5

super knižka,jedna z top od autorov,. čtivá,napínavá,inteligentná,. čo viac,. ;)

soukroma
07.09.2016 5 z 5

Další kniha autorů, která funguje pro dokonalé odreagování. Líbila se mi snad ještě o něco víc než Pekelná síra - staroegyptská hrobka a její instalace v muzeu přinesla skvělé prostředí do zločinu a soptící Stromboli byla bonbonkem navrch.

martina.tim
15.07.2016 5 z 5

Moje první setkání s Pendergastem a je přímo famózní. Do knihy jsem se začetla hned od první strany a nemohla se od ní odtrhnout. Velice napínavý příběh o Senefově hrobce a o její kletbě. Zcela ručitě se směle pustím i do dalších příběhů z pera této dvojice. Vřele doporučuji. :)

Elea
22.05.2016 5 z 5

Vynikající zakončení souboje bratrů Pendergastů, napínavé, čtivé, místy trochu děsivé.

petulka.sasanka
21.02.2016 4 z 5

Napínavé, čtivé

Wizardos
21.11.2015 5 z 5

Parádní zakončení mini-trilogie. Soupeření agenta Pendergasta s bratrem Diogenem mi docela připomínalo soupeření seriálového Sherlocka Holmese s profesorem Moriartym :)

paul2843
04.09.2015 5 z 5

Atmosféra muzea mě přinutila přečíst tuhle knihu jedním dechem :) ;) doporučuji..PS. s Diogenem jsem se zde potkal poprvé

MorbidCuriosity
13.01.2015 5 z 5

Konečně rozuzlení celého problému s názvem Diogenes Pendergast. Nebo ne? To zatím nevíme, protože se zdá, že tady celý případ definitivně končí.
Na začátku knihy jsem byla značně zaskočená tím, co Diogenes udělal s tím, o co celý předchozí díl tak moc usiloval a bych ochotný kvůli tomu udělat příšerné věci, a hodit veškerou vinu na svého bratra. Vůbec jsem to nechápala. Co mě ovšem značně provokovalo po celou dobu knihy, byl fakt, že už jsem věděla, za koho se Diogenes v muzeu vydává a co znamená jeho činy, rozhodnutí a prohlášení. S tím jsem se v žádné jiné knize o Pendergastovi ještě nesetkala. Finální Aloysiovo zjištění, proč jeho bratr dělá, co dělá a zjištění, k čemu se vlastně chystá mi nějak nešlo na rozum. Přišlo mi nepředstavitelné, jak strašně moc musí být člověk vyděšený, aby díky tomu prodělal takovou změnu na osobnosti a upřímně si to možná raději představovat ani nechci. Stačil mi obrázek toho, jak se pak návštěvníci nově otevřené hrobky v muzeu chovali, když Diogenes spustil svůj šílený plán.
Celé zakončení knihy a problému Diogenes pak na mě bylo nějak až moc náhlé, nicméně myšlenky na tohle téma rychle odfoukal vítr se slovy Constance.

parley3
15.07.2014 4 z 5

Je to první kniha tohoto žánru, kterou jsem po dlouhé době četla. Začátek mi přišel trošku nezajímavý, ale od poloviny mě čtení nadchlo a líbil se mi i konec.

Kortexo
06.03.2013 5 z 5

Brilantně promyšlené a napínavé, jako vždy!Špička!

Mexxalina
05.03.2013 5 z 5

Knihy dvojice Douglas Preston, Lincoln Child jsem objevila koncem loňského roku a od té doby je cíleně vyhledávám, protože jsou pro mě zárukou zajímavého a napínavého příběhu, který mě zcela pohltí. Fantazie a schopnost autorů přijít s nečekanými zápletkami, situacemi a souvislostmi, stejně jako umění vykreslit osobnosti účastníků příběhů je fascinující, obohacující a řekla bych docela "návyková" záležitost.

Mako123123
13.02.2013 4 z 5

Celkové hodnotenie mini-trilógie (Diogenes) je veľmi podobné a takmer prvkami lineárné s hodnotením tejto poslednej časti z danej trilógie (Pekelná Síra, Tanec Smrti, Kniha Mrtvých)

--Pozitíva--: kniha mala mnoho príjemnej, pútavej a napínavej akcie, precízne prepracovaný plán. O hororové situácie nebolo núdze ale stále si to zachovalo uveriteľnú formu. Zaujímavé opisy i psychologické profily postáv.

--Negatíva--:tak ako aj u predchádzajúcej časti-trocha zdĺhavý záver (i ked trocha zdĺhavý záver mi v niektorých iných knihách nevadí), tuná mi to trocha vadilo a o trocha menej-uveriteľný happy-end.
Ale inak OK. Som veľmi spokojný a chystám sa čítať aj daľšie časti.
Tejto knihe- Kniha Mrtvých- dávam 85% čo je 4/5.
A celej mini-trilógii dávam 4/5.

Temný snílek
29.05.2011 5 z 5

Bravurné zakončení incidentu mezi bratry Pentagrastovi - vysoce inteligentní Aloysius a geniálně šílený Diogenes. Napátí je úžasně popsané a několik postav dostalo mnoho větší prostor, třeba Constance, která se ukáže jako inteligentní dáma, kterou není radno ranit, tedy pokud nechcete poznat její pomstu.

Autoři knihy

Douglas Preston