Kniha mrtvých

Kniha mrtvých obálka knihy
Mé hodnocení:

Newyorské přírodopisné muzeum obdrží poštou svou vzácnou sbírku drahokamů – rozdrcenou na prach. Diogenes dává o sobě vědět. Aby muzeum získalo zpátky důvěru veřejnosti, oddělení pro styk s veřejností po horečném jednání naplánuje impozantní a extravagantní projekt. Jako nejlepší nápad se zdá znovu otevřít egyptskou Senefovu hrobku, která byla ve 30. letech 20. století přístupná veřejnosti a později uzavřena, aby udělala místo tunelu metra. Egyptskou hrobku objevili členové Napoleonovy armády, potom se jí zmocnili Britové, nakonec ji koupil William C. Spragg a dopravil do muzea. Celý komplex byl umístěn do suterénu. Avšak muzeum má své temné tajemství – hrobka je prokleta. Byla zazděna, aby se utajila řada bizarních úmrtí. Nyní Nora Kellyová vede ohromující expedici do suterénu, aby odhalila pozůstatek minulosti. Když hrobku otevřou, kletba se uvolní a lidé umírají... Mezitím D'Agosta, Eli Glinn, Constance a Proctor připravují brilantní plán týkající se Pendergasta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26744/kniha-mrtvych-5KJ-26744.jpg 4.5246

Pendergast 7.

Detektivky, krimi, Thrillery, Fantasy
Vydáno, BB art

The Book of the Dead, 2006

Kniha Kniha mrtvých

Ferry9
13.08.2019

Hodně zajímavá kniha, tohle je podle mě jiný typ detektivního thrilleru, než na jaký jsem zvyklý od Rollinse. Ale bylo to fakt dobré, možná místy trochu táhlé, ale bavilo mě to.

alenkacermi
20.07.2019

Zase pecka. Napětí, akce, Egypt. Pro mě výborná kombinace. Mistrovsky napsané. Užila jsem si to. Určitě doporučím

Šnek86
30.06.2019

Další pokračování, kde Diogenes kuje pikle, hrobka v muzeu, kletba, útěk z vězení, vraždy atd. Konec přišel opět v celku rychle, ale dá se tušit co Constance myslela tím, že vše neskončilo.Pokračuji dál, zda můj odhad byl správný.

Pavlnka
26.03.2019

Zajímavá kniha. Agent mě vyloženě baví.

Lamanai
20.03.2019

Budu tu za vyvrhela, ale mně to přišlo vyloženě blbý. Zápletka s egyptologickou sbírkou, respektive hrobkou Senefa už to vlastně naznačovala ze začátku, postupně se mi pak vybavovala další díla, podle toho, s jakou nadsázkou či vážností téma zobrazovala: Pane, vy jste vdova, My z Kačerova, Indiana Jones a další. Možná je anachronismus v dialozích a chování postav záměr, ale působilo to křečovitě. Jako by se postavy ze starých románů z nějakého důvodu ocitly v naší době. Stejně mělké byly i motivace postav a prazvláštní naivní jednání. Vytvořit si s některými z nich hlubší pouto je nemožné, kloužou po povrchu. Zápletka plytká, ale hlavně naprosto předvídatelná, bez jediného překvapení. To vše by se dalo snést v krátkém sešitkovém dobrodružném románku, ale nikoli v příběhu klenoucím se přes takřka čtyři stovky stran. Přesto, že kniha postrádala sebemenší napětí a v mnoha scénách šla daleko za hranice patosu, paradoxně se velmi dobře a rychle četla, proto aspoň ty dvě hvězdy (a za novodobého Monte Christa ;-)

HonzaT
30.12.2018

Další skvěle napsaný Pendergast! Prostě čtěte.

Frola9
06.02.2018

Chtěla jsem si od agenta Pendergasta na chvilku odpočinout a přečíst si jiné knihy, které mi odpočívají v založce "chystám se číst", ale ono to prostě nejde!!! Tenhle agent mě moc baví, takže spolu budeme dál cestovat ranní MHD do práce... A soudě dle dílů, které ještě mám před sebou, budou to dlouhé cesty :D

Romžiry
10.07.2017

Napínavé, čtivé, super. Jen tak dál.

Kerberos
20.06.2017

Dobré,dobré,dobré..

Metroušek
02.04.2017

Je radost číst knížky této dvojice autorů. Většinou jsou inteligentní, nápadité, vkusné, vtipné a čtivé.

Bruno636
06.10.2016

super knižka,jedna z top od autorov,. čtivá,napínavá,inteligentná,. čo viac,. ;)

soukroma
07.09.2016

Další kniha autorů, která funguje pro dokonalé odreagování. Líbila se mi snad ještě o něco víc než Pekelná síra - staroegyptská hrobka a její instalace v muzeu přinesla skvělé prostředí do zločinu a soptící Stromboli byla bonbonkem navrch.

martina.tim
15.07.2016

Moje první setkání s Pendergastem a je přímo famózní. Do knihy jsem se začetla hned od první strany a nemohla se od ní odtrhnout. Velice napínavý příběh o Senefově hrobce a o její kletbě. Zcela ručitě se směle pustím i do dalších příběhů z pera této dvojice. Vřele doporučuji. :)

Elea
22.05.2016

Vynikající zakončení souboje bratrů Pendergastů, napínavé, čtivé, místy trochu děsivé.

petulka.sasanka
21.02.2016

Napínavé, čtivé

Wizardos
21.11.2015

Parádní zakončení mini-trilogie. Soupeření agenta Pendergasta s bratrem Diogenem mi docela připomínalo soupeření seriálového Sherlocka Holmese s profesorem Moriartym :)

paul2843
04.09.2015

Atmosféra muzea mě přinutila přečíst tuhle knihu jedním dechem :) ;) doporučuji..PS. s Diogenem jsem se zde potkal poprvé

MorbidCuriosity
13.01.2015

Konečně rozuzlení celého problému s názvem Diogenes Pendergast. Nebo ne? To zatím nevíme, protože se zdá, že tady celý případ definitivně končí.
Na začátku knihy jsem byla značně zaskočená tím, co Diogenes udělal s tím, o co celý předchozí díl tak moc usiloval a bych ochotný kvůli tomu udělat příšerné věci, a hodit veškerou vinu na svého bratra. Vůbec jsem to nechápala. Co mě ovšem značně provokovalo po celou dobu knihy, byl fakt, že už jsem věděla, za koho se Diogenes v muzeu vydává a co znamená jeho činy, rozhodnutí a prohlášení. S tím jsem se v žádné jiné knize o Pendergastovi ještě nesetkala. Finální Aloysiovo zjištění, proč jeho bratr dělá, co dělá a zjištění, k čemu se vlastně chystá mi nějak nešlo na rozum. Přišlo mi nepředstavitelné, jak strašně moc musí být člověk vyděšený, aby díky tomu prodělal takovou změnu na osobnosti a upřímně si to možná raději představovat ani nechci. Stačil mi obrázek toho, jak se pak návštěvníci nově otevřené hrobky v muzeu chovali, když Diogenes spustil svůj šílený plán.
Celé zakončení knihy a problému Diogenes pak na mě bylo nějak až moc náhlé, nicméně myšlenky na tohle téma rychle odfoukal vítr se slovy Constance.

parley3
15.07.2014

Je to první kniha tohoto žánru, kterou jsem po dlouhé době četla. Začátek mi přišel trošku nezajímavý, ale od poloviny mě čtení nadchlo a líbil se mi i konec.

Kortexo
06.03.2013

Brilantně promyšlené a napínavé, jako vždy!Špička!

Mexxalina
05.03.2013

Knihy dvojice Douglas Preston, Lincoln Child jsem objevila koncem loňského roku a od té doby je cíleně vyhledávám, protože jsou pro mě zárukou zajímavého a napínavého příběhu, který mě zcela pohltí. Fantazie a schopnost autorů přijít s nečekanými zápletkami, situacemi a souvislostmi, stejně jako umění vykreslit osobnosti účastníků příběhů je fascinující, obohacující a řekla bych docela "návyková" záležitost.

Temný snílek
29.05.2011

Bravurné zakončení incidentu mezi bratry Pentagrastovi - vysoce inteligentní Aloysius a geniálně šílený Diogenes. Napátí je úžasně popsané a několik postav dostalo mnoho větší prostor, třeba Constance, která se ukáže jako inteligentní dáma, kterou není radno ranit, tedy pokud nechcete poznat její pomstu.

Mako123123
13.02.2013

Celkové hodnotenie mini-trilógie (Diogenes) je veľmi podobné a takmer prvkami lineárné s hodnotením tejto poslednej časti z danej trilógie (Pekelná Síra, Tanec Smrti, Kniha Mrtvých)

--Pozitíva--: kniha mala mnoho príjemnej, pútavej a napínavej akcie, precízne prepracovaný plán. O hororové situácie nebolo núdze ale stále si to zachovalo uveriteľnú formu. Zaujímavé opisy i psychologické profily postáv.

--Negatíva--:tak ako aj u predchádzajúcej časti-trocha zdĺhavý záver (i ked trocha zdĺhavý záver mi v niektorých iných knihách nevadí), tuná mi to trocha vadilo a o trocha menej-uveriteľný happy-end.
Ale inak OK. Som veľmi spokojný a chystám sa čítať aj daľšie časti.
Tejto knihe- Kniha Mrtvých- dávam 85% čo je 4/5.
A celej mini-trilógii dávam 4/5.