Bílý oheň

Bílý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327218/bmid_bily-ohen-FuG-327218.jpg 4 254 49

Pendergast série

Kniha je nominovaná na nejlepší THRILLER za rok 2014 Zvláštní agent Pendergast se ocitá v luxusním lyžařském středisku, kam přijel na pomoc své chráněnce Corrii Swansonové, jež se ocitla ve vážných problémech se zákonem. Pendergast se střetává se žhářem, který zapaluje v horském letovisku luxusní milionářská sídla, přičemž v plamenech nalézají smrt rodiny majitelů – a to nikoli náhodou. Současně řeší Corrie záhadu horníků, které před 150 lety zabil medvěd – ale při zkoumání ostatků narazí na skutečnosti, jež mohou zásadním způsobem ohrozit samotnou existenci lyžařského rezortu a tím i výnosný byznys zdejších podnikatelů. Douglas Preston a Lincoln Child ani tentokrát nezklamali a předkládají čtenáři napínavou knihu, která se čte jedním dechem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

White Fire , 2013

tomas3272
13.05.2018 4 z 5

Osvěžující díl, kdy Pendergast pomáhá Corrie řešit "normální" případ. Nebylo nouze o poutavý děj a zvraty. Líbilo se mi to mnohem více než přehnaný předchozí díl.

Jerry H
28.03.2018 5 z 5

Pendergast forever!, jen mi u něho chybělo trochu absintu a to že nebyl na pokraji smrti, jako je to u jiných jeho příběhů, ale jinak dávám plný počet. Takže autoři pište, ať je co číst :-)

kubla111
04.01.2018 3 z 5

Mírně slabší rozjezd než bych čekal od těchto autorů, které "žeru". Možná pro mou náročnost ubírám hvězdičku. Určitě starší tituly jsou čtivější. Dříve celou knihu prožíváte napětí, neodpočinete si, a rád. Kdežto tady tato kniha nemá takový spád a konec je poměrně rychlý, ale rozhodně ke čtení doporučím.

0858
09.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha, série Pendergast nikdy nezklamala!

Lacoste
19.07.2017 3 z 5

Pozor, asi SPOILERY. Tento díl mohl být, no, lepší. Postavy slabé, žhář i vrah nuda. Nikdo vlastně žháře pořádně nevyšetřuje, hlavní jsou kosti a práce hlavní hrdinky. Odborníka na požáry smete Pendergast a už po něm ani popel. Smétánka výšin? Nic vlastně nedělá. Zelený mozek Stacy podle šablony a její závěr naprosto nesmyslný, vzhledem k jejím problémům. Policejní náčelník? Na okrasu. Swansonová je prostě tupá, sorry. Nemá nic navíc, co by vyvážilo její zbrklost. A konečně Pendergast, ten jako vždy, je skvělý. Až moc převyšuje všechny okolo. Každopádně příběh dobrý, známý a čtivý. Prostředí super. Ač nevypadá, bavilo mě to. Pokračuji dál.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Příjemné čtení, tentokrát se starou známou.

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Takže Pandegrast je opět ve formě,jen tak dál.

soukroma
31.05.2017 5 z 5

Naprosto skvělé - jak si čtenář může odpočinout i při děsivých scénách s požáry a pojídáním lidí (není jich moc a snese to i citlivá povaha). Pro mě jeden z nejlepších, ne-li nejlepší díl série - velmi reálné, v reálné zajímavé scenérii Coloradských hor a bývalého hornického městečka, s reálnými postavami včetně důležitého Oscara Wildea a A. C. Doylea a s realitou otrav těžkými kovy.
Zařazení nevydaného rukopisu posledního případu s Holmesem inspirovaného právě děsivými událostmi v americkém hornickém městečku a přesunutého do Anglie byl skvělý tah.

shimice
20.04.2017 5 z 5

Po předchozích dílech, které se mi líbily méně, než ty první čtyři, zase super čtivý kousek s agentem Pendergastem v poloze, kde mi sedí. V souhlasu s řadou dalších diskutujících ( i z diskuzí u jiných dílů) - fajn, že se jedná o díl bez Constance a bez vazeb na Pendergastovu rodinu, nesedí mi vulgarismy (dané zřejmě změnou překladatele - nejsem sice puritán :-) , ale sem se mi to v porovnání se staršími díly nehodí ), Corrie je až neuvěřitelně nepoučitelná stran neustálého strkání hlavy do oprátky, a odhalit žháře nebyl žádnej problém. Nicméně i tak za čtyři hvězdy :-)

kneslova
21.03.2017 4 z 5

Velmi dobrá detektivka a Pendergast takový, jakého vždy očekávám. On sám mi Holmese hodně připomíná.

Cassandra88
10.12.2016 4 z 5

Hodně mi vadila naivita a hloupost hlavní hrdinky. I to, že jsem odhadla, kdo je vrah. Nicméně bylo hezké zapojení Psa Baskervilského a také motiv s horníky.

coquus
28.10.2016 4 z 5

Další pendergastovka - další skvělý příběh. Prostě Aloisius jak za starých časů. Drobné zprvu nesouvisející dějové linky se pomalu splétají a gradují na konci příběhu, kdy každý dílek skládačky nachází své logické místo. Jako čtenáře všech předchozích dílů mně docela zaujaly drobné narážky na vývoj osudů dalších postav (D'Agosta a Haywardová, Constance), takže si rozhodně nenechám ujít další díly.

lampernaqui
29.08.2016 4 z 5

Tohle byl návrat v plné parádě. Takového Pendergasta mám rád. Předchozí trilogie byla celkově slabší, ale tohle mi to nahradilo. Propojení s Conanem Doylem, pojídáním horníků a současným žhářem se povedlo. Jen je škoda, že žhář šel velice lehce uhodnout. Ale co, jestli i další díl bude podobný, sem s ním hned teď.

Elea
27.07.2016 5 z 5

Po slabší trilogii je zpět "starý" Pendergast, díky za to. Vynikající čtění, podle mého názoru jedna z nejlepších knih autorů.

Lindulinek
14.05.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Přečteno jedním dechem. Určitě sáhnu i po dalších knihách.

Iwíček
27.04.2016 5 z 5

Podle mého názoru je tato kniha naprosto luxusní záležitostí. Prostřednictvím jí, jsem se konečně měla možnost seznámit s Pendergastem a už se těším na další setkání s ním.

Patapuf
19.09.2015 5 z 5

Jediný problém této knihy je v tom, že když se člověk konečně pořádně začte, tak je konec.....

dva.v.1
07.08.2015 3 z 5

sice napínavé,poutavé,přesto vyloženě odpočinkové čtení.
Škoda že pachatel ( alespoň já jej za pachatele považoval ) byl tak okatě naznačen.

bukiet
05.08.2015 5 z 5

Pendergast se vrátil. Konečně. A už, prosím, žádné trilogie.

Romžiry
06.05.2015 4 z 5