Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1507 1507

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

velunka1269
21.02.2017 5 z 5

Naprosto perfektní, děj člověka úplně pohltí a nemůže přestat číst. Myslela jsem si, že Jace z Nástrojů smrti je moje srdcovka, ale Will s Jemem se mi zaryli ještě více do srdce... Děj je napínavý, kolikrá mě překvapil co se ještě stalo. Fakt stojí za přečtení. :-)

kristynkal
18.02.2017 4 z 5

Kniha jsem četla na doporučení. Líbí se mi, že nejsem schopná odhadnout Willovo chování, a proto jsem vždycky s napětím čekala jak jeho dialog s Tess dopadne. Kniha má svá tajemství a je dobře podaná. Neřadila bych ji mezi náročnější knihy, ale spíše jednodušší oddechové, čte se pěkně a vcelku rychle.

padajicidvere
09.02.2017 3 z 5

Upřímně mám dost smíšené pocity. Námět? Báječný. Autorka podle mě vytvořila další nový neotřelý svět, který neomrzí. Ovšem mnohdy mi přišel popis mezi Tess a Willem dost naivní. A co to mělo znamenat, když ji oslovil jejím jménem přede všemi upíry, když vypadala jako někdo jiný? Upíři mají přece skvělý sluch..i v knize o tom byla zmínka. Otevřené okno? Dobře, ale nemuselo to vypadat tak okatě, že za tím byl N. A nedokážu ani říct, která z postav mi lezla na nervy víc. Marnivá a sobecká Jess? Uštěpačný Will? Nevnímající Henry? Prudérní Tess? (i když v tomto případě za to může doba a tehdejší myšlení) A nakonec ten nekonečný řetězec zamilovaných.. To mě dorazilo. Intimita? Katastrofa.

S.monika
09.02.2017 4 z 5

Clareová asi nezklame. Její knihy se čtou dobře. Postavy jsou dobře propracované a barvité. Sice díly obsahují jistý stejný koncept děje, ale komu to vadí.
Mám ráda její světy a nevadí mi její knihy číst zas a znovu, protože se mi krásně zapomínají a splývají jeden do druhého.

kika812
31.01.2017 4 z 5

Miluju Londýn a k tomu ta doba, napínavé, dobrodružné, přesně můj šálek kávy. Už se nemůžu dočkat na další díl❤️

ladaol
27.01.2017 5 z 5

Napínavé až do konce, těším se na další díl.

AbigailM.M.
04.01.2017 5 z 5

Je to úžasná kniha a hodně jsem se zasmála jako už dlouho ne =)

verulik196
29.12.2016 4 z 5

Knížka byla čtivá, denně jsem přečetla okolo stránek. Ale na Nástroje smrti nemá, v zásadě se v ní nic moc nedělo - pozbývala nějaké větší akce. Asi mi prostě jen nestačilo, že se to odehrává ve známém prostředí. I tak ji ale doporučuju, čte se dobře a přes všechno to je hodně dobrá knížka.

ClarissaM
30.11.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto nadchla, stejně jako Nástroje smrti a já se nemůžu dočkat než si můžu přečíst další díl

PAZATT
06.11.2016 5 z 5

Cassandra mě znovu dostala. Sice jsem se na začátku trošku nudila, ale jsem moc ráda, že jsem knihu neodložila! Naprosto úžasný příběh, stejně jako Nástroje smrti. A narozdíl od většiny, jak tak koukám, jsem v týmu Jema. Já ho zbožňuju :3

sylva8672
01.11.2016 3 z 5

Podle komentářů které jsem zde četla, jsem myslela, ze knihu přečtu jedním dechem. Bohužel se tak nestalo a naopak jsem se ke čtení musela spíš nutit. Kniha mi přišla nudná a zbytečně se táhla. Nebyla tam žádná pořádná akce nebo cokoliv, co by čtenáře nějak upoutala. Přišlo mi, že autorka až zbytečně všechno detailně popisovala, místo toho, aby se soustředila na hloubku děje, takže jsem některé pasáže přeskakovala, protože mě to prostě nebavilo :-(

Leome
28.10.2016 3 z 5

Podle takových ohlasů bych asi čekala něco lepšího; kniha je přímo tuctově průměrná, rozjezd pomalejší, čtenář se do toho prostě nemůže dostat. Přijde mi, že autorka strašně chvátala a tlačila na pilu. Ale abych jen nekritizovala, tak musím říct, že příběh je zajímavý a určitě originální, protože fantasy odehrávající se ve viktoriánském Londýně jsem ještě nečetla, navíc, samotný styl vyprávění není špatný. Moc se mi líbí úryvky a zmínky z dobové poezie (i když si myslím, že Tři mušketýry v té době v Anglii docela určitě neznali, minimálně kvůli politické situaci mezi Anglií a Francií). Každopádně, další díly číst nehodlám.

EnneP
25.10.2016 5 z 5

Krásná kniha, a s touto tematikou jsem se setkala poprvé a hned jsem se začetla a četla ji jedním dechem. Krásně popsaný viktoriánský Londýn. Druhý díl už na mne čeká v knihovně, sem nedočkavá až ho otevřu..

AllyKumari
23.10.2016 4 z 5

Inu, musela jsem si hned na začátku uvědomit, že toto je kniha psaná pro jinou věkovou kategorii. A když jsem to akceptovala, nic mi už nebránilo v tom si ji užít. Autorčin styl je čtivý a jednoduchý, takže za dva dny jsem byla s publikací hotova, a docela mne mrzelo, že pro další díl musím do knihovny a nemůžu hned číst dál. Autorka dala dohromady originální příběh s temnou atmosférou, vykouzlila nový svět, s jakým jsem se v knihách dosud nesetkala, a tak jí člověk odpustí i to, že některé její zápletky a jejich rozřešení jsou skoro tak stejně uměle mechanické jako banda kovových zombíků. Rovněž by mi nevadilo detailnější zpracování Tessina pobytu... prakticky kdekoliv, kde se ocitne, abychom lépe poznali její novou realitu. Ale to už by se kniha asi nečetla tak rychle. Závěrečný zvrat jsem čekala, ale přiznávám, že ne v míře, v jaké se ukázal být, a posledních třicet stránek jsem zhltla s nadšením.

Natt_
20.10.2016 3 z 5

Ze začátku knihy docela nudný děj, ale ke konci bych nejraděli přečetla všechno hned :D
Akorát mám v poličce druhý díl, snad bude lepší :)

aginecka
19.10.2016 3 z 5

V rámci žánru literatury pro náctileté to není špatné. Nekomplikovaný příběh, jasné rozdělení postav na hrdiny a padouchy a atraktivní prostředí. Žádné nadšení, ale ani zklamání. Minimálně ještě jeden díl si přečtu.

Mecimfam
28.09.2016 5 z 5

Na to, že to pro mě byl napůl re-reading, tak jsem si to maximálně užila a to ještě víc, než předtím.
Myslím, že zítra - dneska je neděle - letím do knihkupectví pro druhý díl.

Astriiia
20.09.2016 5 z 5

Tuto autorku mám velice ráda, má vše do detailu promyšlené a vse je velice chytlave, jsem neuveritelne rada, ze jsem se nenechala odratit fimlem Mesto z kosti a zkusila jsem to předčíst od te doby je jedna z mych nejoblibenejsich autorek.

Pedruska01
19.09.2016 4 z 5

Líbilo se mi, jak to bylo napsáno - zařazení do doby roku 1878, a to vykání - vyznělo to pěkně. Příběh jako takový nebo aspoň první díl byl dle mého "jednodušší" než autorčina předešlá série, se kterou - pravda - nejsem ani v polovině. Není to urážka, naopak, vítám, že to nebylo tolika komplikované s milionem postav. Ačkoliv ty, které tam byly jsem si náležitě oblíbila, škoda, že autorka se rozhodla pro určité škrty. -.-
Autorka píše poutavě a všechna čest té její fantazii. Dokázala mě překvapit i šokovat zároveň a jsem vážně zvědavá na pokračování této série, protože mě taky dokázala natáhnou jak kšandy, otázkou je, kdy se budu moct chopit další knihy?
Ačkoliv se mi to ve směs líbilo, plný počet to ode mě nedostane. Četla jsem jednu anotaci, která mě dokázala načutnout k ještě větší natěšenosti z příběhu, jenže každou stránkou jsem se dostávala ke konci a každou stránkou jsem zbytečně čekala. Ano!, a zcela upřímně přiznávám, že jsem očekávala "další" milostný trojúhelník. :D Však samotný Will, který je jak miloučký, tak úplně k nesnesení to dokázal zachránit a podržet, i když malé doufání si neodpustím a budu čekat co se pořádně vyvrbí z Jamese, který je také svým způsobem mimořádný. :)

_Žanet_
16.09.2016 4 z 5

Tohle je první kniha od této autorky, kterou jsem četla a musím uznat, že jsem ráda, že jsem na ni narazila:) Kniha mě bavila a má fakt dobrý děj. Četlo se to dobře a příjemně-dokonce i slzy ukáply:) Jediné, co bych knize vytkla je asi to, že mi chybí více rozepsání o ostatních nadpřirozených bytostech. Třeba o vlkodlacích nebo vílách. O čemkoli. To mi přišlo dost strohé. Tak snad se dočkám v dalším díle.