Pekáč buchet

Pekáč buchet https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206146/bmid_pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4 1200 363

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.... celý text

Rozinka28
19.02.2018 2 z 5

Z mé strany nejslabší kniha od této autorky. Namlsala jsem se na mafiánské trilogii a vcelku vtipné Hlavě v pejru. Přesto, kniha se čte lehce až do konce.

Ilonidas
18.02.2018 3 z 5

Ale jo. Dostala jsem se zase k žánru, který běžně nečtu a jako oddechovka..proč ne? Docela mě to i místama pobavilo a překvapilo. Konec jsem nečekala vůbec, i když jsem si tak v polovině knihy říkala, jestli to až do konce bude óda na skvělý vztah, tak nevím, jestli to dočtu :D. Navíc ty recepty. Těch není nikdy dost.

no.a.co
15.02.2018 odpad!

Ach. Snad v rámci žánru - ano. Ale plytké, až by jeden zaplakal. Jen ty koláčky, ty mě lákají.

PetraBery
15.02.2018 4 z 5

Krátká, vtipná a pohodová knížka nejen o jídle. Klára a Matouš, hlavní hrdinové knihy, které nelze nemít rád. Kniha ideální k odpočinku a pobavení s koncem, který není úplně očekávatelný.

cumpa
15.02.2018 3 z 5

Po všech krimi, co jsem četla jsem potřebovala trochu oddechu, a to mi přesně tato kniha dala. Trochu romantiky, pozitiva, i jsem se někdy pobavila. I když tento druh knih nepatří zrovna mezi mé favority, jako oddechovka proč ne :)

Prateri
13.02.2018 4 z 5

Cením si knih, které mě rozveselí, které působí optimisticky přes nástrahy života. Pekáči buchet se to povedlo. Dobrou chuť :-))

azertaaz
08.02.2018 4 z 5

I když to není zrovna můj styl, tak se to četlo opravdu dobře a vlastně jsem knihu přečetla za jeden večer. Jako oddechové čtení mohu knihu jen doporučit.

martinasudová
07.02.2018 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné... trošičku mi to připomínalo Bridget Jones a její trapasy. Konec knížky mi přišel hodně zkrácený, jako kdyby už docházel papír na psaní.

kaja3190
02.02.2018 3 z 5

Pekáč buchet je romantická oddechovka, která nezklame ani neurazí. Určité části v knize se mi moc nelíbily, ale celkově kniha špatná nebyla. Byla tam i trocha napětí u kterého jsem si říkala, jestli to bude pokračovat tak nebo onak a jsem za to ráda.

LeHor
30.01.2018 4 z 5

Pobavilo, oddechovka mezi oblíbenými krimi. Přečteno za jediný den, může se to stát.

bai.Cerna
22.01.2018 2 z 5

Mé hodnocení je nejspíš neobjektivní, jelikož po literatuře tohoto druhu sahám jen velmi ojediněle, a četla jsem jen "v rámci čtenářské výzvy". Knížka se dala přečíst, věřím, že kdo má rád lehké oddechové příběhy, se třeba i pobaví, ale já jsem byla ráda, když už to bylo za mnou :)

rysavas
22.01.2018 3 z 5

Docela příjemné oddechové čtení - nijak náročné - ale to je také někdy potřeba :) Každopádně ten několikrát zmiňovaný konec - přiznávám, že já tyhle zakončení moc nemusím - ale nechci psát spoiler, tak to tu nebudu rozvádět :) Jo, a co je sympatické: před každou kapitolou je psaný recept, který s ní opravdu souvisí, což je příjemné a tak si říkám, že asi zkusím makadamové koláčky....koneckonců četla jsem ji do výzvy DK jako knihu o jídle, tak je to i nasnadě :)

mishka1976
13.01.2018 5 z 5

Kniha, která se četla lehko a nečekaně rychle. Má spád a úžasný humor. Miluji popichování hlavních protagonistů. Závěr je nečekaný, ale neskutečně uvěřitelný.

marcolka
13.01.2018 3 z 5

Nenáročná, odpočinková, krátká a v některých pasážích i docela vtipná knížka. Přišlo mi to takové aĺa Bridget Jones po česku. Přečtená podruhé. Ale určitě bych se k ní nebýt čtenářské výzvy už nevrátila.

monika6772
07.01.2018 5 z 5

Knížka že začátku žádná pecka,rikala jsem si co sem to zas koupila ale pak jsem musela číst pořád dál,není to nic náročného ale konec překvapil hodně,proto jsem dala 5*

eva3655
03.01.2018 3 z 5

Po přečtení prvních odstavců jsem si říkala, že prokousat se 150 stránkami bude náročné, ale snad to dám, protože ostatní knihy s tématikou "jídlo", které jsem objevila pro Čtenářskou výzvu, vypadaly podle recenzí ještě nezábavněji. Potom jsem se ale začala usmívat, chvilkami i smát a na konci skoro i zamáčkla slzu. Takže nakonec příjemná oddechovka.

jani.ruzicko
25.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, příběh pobavil, konec byl trochu nečekaný... možná by mě zajímalo kolik vlastně Kláře bylo let, v příběhu není žádná konkrétní zmínka (nebo mi to nějak uniklo), někdy jak, mluvila, mi přišlo, že jí je tak 40, pořád ze sebe dělala starou, ale přitom to jí určitě nebylo.. záhada, no :D

x.capricorne
26.10.2017 5 z 5

Po přečtení Hlavy v pejru jsem dospěla k závěru, že Kateřina Petrusová píše výhradně sice zábavnou, ale jednoduchou červenou knihovnu. Asi do dvou třetin to tak vypadalo i s Pekáčem buchet. Závěr mě hodně příjemně překvapil. Dávám pět hvězdiček.

Život-s-Kačí
24.10.2017 5 z 5

Pro mě zatím největší objev a překvapení tohoto roku. Knížka nebyla nijak náročná a ještě pobavila. Děj sice nebyl nijak strhující, ale to mi vůbec nevadilo. Konec nebyl zcela očekávatelný, jako je to u spousty románů. Třešničkou na dortu jsou recepty, které určitě vyzkouším.

ardeas
05.10.2017 5 z 5

Päť- štyri? Päť- štyri? Päť- štyri? Hm... dávam plný počet, lebo takto dobre som sa nebavila od ... knihy Zapletený od E.Chase :) Veľmi dobre napísané, svižné, vtipné a má to sem tam nejakú muchu, no je to skôr tá malá, vínna muška :D Jednoznačne odporúčam.

APROPO!
Baby, je to fakt príšerný spoiler, keď tu všetky píšete, že ten koniec je nečakaný. Pre tie, čo to ešte nečítali je to potom dosť očakavájúce, že sa niečo pos*rie :) Viď ja. Práve preto k tomu koncu, niekde v polke som to už začala tušiť ako to vypáli.

P.S.: Tá obálka knihy je neskutočná. Super grafika :)