Pekáč buchet

Pekáč buchet https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206146/bmid_pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4 1200 363

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.... celý text

andream
13.12.2014 4 z 5

Oddychovka ktera se dobře čte, zábavana jeden večer ovšem končí poněkud překotně a zničeho nic,kvůli závěru dávám o hvězdičku méně

rafej
13.12.2014 4 z 5

Z děje jsem získala asi takový dojem: Sranda, sranda, sranda - šok - rychlý, rozpačitý konec, protože autorka o zvoleném problému asi moc neví.
Nemůžu říct, že by to bylo špatné. Naopak. První dvě třetiny knihy jsou dost zábavné, ale ten konec stejně jako u knihy S hlavou v pejru by potřeboval lepší zvládnutí.

Peace
12.12.2014 3 z 5

"Nehraný sebepodceňování je prostě k ničemu. Člověka to jen svazuje a nikdy si neužije všechno, co by jinak mohl zažít."

Očekávala jsem vtipnou oddechovku a té se mi také v plné míře dostalo. Autorka píše opravdu čtivě,to nemohu upřít. Ale abych byla úplně upřímná - tak obrovské chvály na její tituly zase tak moc nechápu. Prostě fajn kniha, ale těch je mnohem, mnohem víc...

Sarance
10.12.2014 3 z 5

Pěkně se četlo, opět jsem musela dát na jeden zátah, ale ze všech autorčiných knih pro mě nejslabší. Fajn humor, moje krevní skupina, ale konec knihy na mě působí, jak kdyby to dopsal jiný autor, nějak mě to nesedí, jak šité horkou jehlou a ustřižené. Měla jsem z toho pocit, jak kdyby na konci došel humor. Přesto autorka dle mého přesahuje většinu současných autorů.

Anre3
06.12.2014 4 z 5

Opět krásné pohodové čtení. Škoda, že je kniha tak útlá a přečtena za jeden večer s pozdním nebo spíš raním spaním :-) Místy jsem se hodně smála i nahlas a to se mi moc často nestává.

lela25
06.12.2014 5 z 5

Super kniha u které jsem se opět bavila.Můžu doporučit všem.

lela25
06.12.2014 5 z 5

Super kniha u které jsem se opět bavila.Můžu doporučit všem.

bzdenca
04.12.2014 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Knížka mě natolik pohltila, že jste si ani neuvědomila, že jsem na konci :) Knížka stojí za přečtení. Dost často jsem se smála, jak byly některé pasáže vtipně napsané.

lucias16
03.12.2014 3 z 5

Tuto spisovatelku mam moc rada. Na tuto knihu jsem se moc tesila, ale bouzel jsem byla dost zklamana. Pribeh je az moc predvidatelny, coz u ostatnich knih od teto spisovatelky se rict neda. Je to bohuzel nejslabsi pribeh..... je misty vtipna, velmi ctiva, ale propracovani proste pokulhava. :(

DariDerek
02.12.2014 5 z 5

Proc nudne knihy maji 600 stran a vic a neco tak bozskeho, vtipneho a dokonaleho jich ma tak malo??? Hrisne malo!!!! :(( hluchavka-srabska kopriva

FreshPatty
30.11.2014 4 z 5

Ano, jako obvykle Kateřina nezklamala. Dokonce se mi tenhle příběh líbil víc než "S hlavou v oblacích", ale zároveň míň než Bavettovi. Mafiáni u mne vedou a tečka. :D A velké plus za originální nápad s recepty! Jediné, či bych vytkla byl pro mne strašně rychle utnutý konec. Čekala jsem ještě 100 stran pokračování a místo toho mne překvapily (nemile) ukázky z ostatních knih. Proto kvůli tomu nemůžu dát více jak čtyři hvězdičky..

papi
28.11.2014 5 z 5

Katka prostě válcuje!!! :-)

SindyEM
27.11.2014 5 z 5

Petrusová nesklamala...po knihe S hlavou v oblacích, som sa na jej ďalší výtvor ohromne tešila. Znovu sa jedná o vtipnú, romantickú jednohubku, ktorú som zhltla behom jedného večera. Postavy a štýl písania bezchybný... Príbeh možno trošku jednoduchší a menej zaujímavý, než ako tomu bolo v prvej knihe, ale dejový zvrat v 3/4 knihy ma celkom zaskočil, a nie zrovna najšťastnejší koniec zanechal po konečnom dočítaní zmiešané pocity (prečo? prečo? prečo sa to muselo stať?). Ale Petrusová dokáže aj tragédiu obaliť do viet tak, až sa s ňou zmierite ľahšie...a hoci nešťastné (stačí aj nie zrovna najšťastnejšie) konce nenávidím, musím uznať, že práve spomínaná tragédia dodala príbehu štipku originality a hĺbky...páčilo sa mi, akým spôsobom k tragédii prišlo, teda nie tradičným spôsobom, ktorý by sme u adrenalínového športovca očakávali - keď už, ale nepríjemnou hrou osudu...u mňa opäť za päť!

evasamankova
22.11.2014 4 z 5

Kateřina Petrusová nikdy nezklame a Pekáč buchet je toho dalším důkazem. Úsměvné, vtipné a díky konci i poněkud melancholické výborné čtení.

Rezence: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=436679&bk=60224

SalvatoreEl
22.11.2014 4 z 5

Výborná knížka, jen.... co ten Miloň?? =D Já chci vědět o tom jeho "komplikovaném" manželství a co (ne)bude dál s ním a s Míšou..! =D Že by z toho byl námět na další knihu? Rozhodně bych si jí s chutí koupila ;)

Petrulelll
22.11.2014 5 z 5

Tak jestliže jsem se i já u některých dialogů či popisů zasmála, tak se dá opravdu říct, že je kniha vtipná. Zábavná, osoby sympatické. Krásné čtení na pár večerů.

hatuli
17.11.2014 4 z 5

Na knížku jsem se těšila,a nezklamala,ale ze začátku jsem se nudila,než jsem se začetla :-).Ale potom se to pěkně rozjelo,mohla být delší :-)

Malous
12.11.2014 4 z 5

Až budu mít někdy zase špatnou náladu, rozhodně vím po čem sáhnout. Příběh byl neuvěřitelně vtipný a celkově téma spojené s různými recepty nemělo chybu.
Nedávám plný počet hvězdiček, jelikož jsem měla sem tam problémy se začíst a také jsem chvílemi byla mimo během čtení. Buď to jsem ve své verzi měla překlepy nebo opravdu bylo pár pasáží zmatených a to samé by se dalo říci o posloupnosti dní a činností v nich prováděných.

Dadula118
11.11.2014 4 z 5

Na mě moc jednoduchý příběh,ale musím uznat,že je to psané čtivě,svižně.

MisuleB
09.11.2014 5 z 5

Skvělý!!
Hrozně jsem se na tuhle knihu těšila a nezklamala. Sice obsahovala méně hlášek než předchozí díly, ale měla opravdu zajímavou zápletku. Navíc Klára a Kopřiva jsou případy sami za sebe... xD Zajímavé bylo i provedení s recepty, to opravdu chválím. Jen škoda toho trochu uspěchaného konce. A kvadruplegik?! To snad ne! Tak snad bude nějaký dodatek, jak se to celé vyvrbilo... Těším se na další díl.