Pekáč buchet

Pekáč buchet https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206146/bmid_pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4 1200 363

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.... celý text

barborelka
04.01.2015 5 z 5

Už dlouho jsem se takhle u knížky nezasmála :-D některé hlášky si budu pamatovat už na furt ;-)

Příběh moc hezký, uvolněný...čte se to velmi příjemně.
Jen co mě trošku zaskočilo bylo to se se stalo Matoušovi- to jsem opravdu nečekala :-/ a co by mě osobně zajímalo jak velký věkový rozdíl mezi Klárou a Kopřivou :-D byl !!! Jinak Káta je opravdu machr ;-)

*Táňa*
03.01.2015 3 z 5

Dlouho očekávaná knížka. Všem se moc líbila. Všichni ji vychvalují na každém rohu a nedají na ni dopustit. Námět toho slibuje mnoho, snaží se lidi nalákat na příběh plný svižných obratů a vtipných hlášek. Tak kde jsem při čtení udělala chybu, že mě knížka neoslnila?

Klára16
03.01.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale zápletky v ní se daly předvídat. A s těmi buchtami mi velice připomínala Nabíječe. :))

123.Iveetka
02.01.2015 3 z 5

První půlku knihy jsem se náramně bavila, smála jsem si dokonce i nahlas, ale druhá půlka knihy byla spíš pochmurná a zápletka byla taková zvláštní, čekala jsem trochu něco víc.

Red-haired
01.01.2015 3 z 5

Chválím zajímavý nápad s recepty ke každé kapitole, ale jinak to bylo na Petrusovou dost slabé. Na začátku jsem se docela bavila, v části, kde mě to mělo zvednout ze židle, jsem se spíš nudila a urychlený konec to celé pohřbil, takže průměr.

Haldasha
31.12.2014 3 z 5

Hezky pribeh, ale porad jsem cekala co se bude dit dal a najednou konec :( Skoda.

lucy.luc
31.12.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, která mě upoutala obálkou a názvem. Příběh uvnitř je vtipný, milý a oddechový. Jediný co mě zklamalo byl konec. Podle mě to až takhle dopadnout nemuselo. Nějak se mi to k té knize prostě nehodilo.

Moc chválím recepty při každé kapitole. :)

Mikik
30.12.2014 4 z 5

Kniha, kterou jsem si přečetla jen kvůli obalu. Ta obálka je prostě dokonalá a stejně vtipné spojení dvou rozdílných světů provází celou knihu. Za mě určitě doporučuji:-)

Nuttelka
30.12.2014 5 z 5

Opět úžasná jednohubka na jeden večer :-) Sice mi trvalo prvních pár stránek, než jsem se začetla, ale pak to stálo za to, Kopřiva boduje :-))) Ale konec mi tedy překvapil, i slzička ukápla, jen by mi tedy zajímalo, jak to s Kopřivou dopadlo, jestli to rochodil či ne... Ale koukám na stránky Kačky, příští rok vyjde volné pokračování o Miloňovi a Míše, tak snad se o Kláře a Matoušovi ještě něco dozvíme :-)

PS: V Kláře jsem se úplně viděla :-)))) Miluji jídlo, nesnáším sport, ale trpět se musí :-)))

La Fiera
29.12.2014 5 z 5

Moje první setkání s tvorbou Kateřiny Petrusové dopadlo na výbornou. Celou dobu čtení jsem se náramně bavila, užívala si barvité češtiny a děje, který knize rozhodně nechyběl.
Konec byl trošku překvapivý, ale do příběhu mi seděl a správě jej okořenil.

Jen jednu podstatnou chybu jsem na knize našla a to, že mi při prvním čtení vypadla jedna stránka, blbé lepené stránky :(. (A to se ke knihám nechovám jako hulvát ani podle Destrukčního deníku nebo tak.)

Pakuna

Skvělé!!!
Další oddechovka od úžasné Kateřiny Petrusové! Přečteno bez přestávky s úsměvem na rtech. :)

nikol2178
29.12.2014 5 z 5

Kniha byla úžasná, děj se mi moc líbil, ale mrzí mě, že to na konci nebylo více rozvedené. Na mě prostě krátké, ale úžasné! Jako povánoční odpočinková kniha super. :)

mrvikovak
29.12.2014 4 z 5

Hezký, krátký.

pocketka
28.12.2014 5 z 5

Jako každá kniha od Katky Petrusové i tato se četla sama. Přesně to pravé k povánočnímu odpočinku, kdy potřebujete něco lehčího, vtipného, něco, co zvládnete přečíst za den-dva... A tak, jako u každé knihy od Katky si na konci povzdychnete - škoda, že je to tak krátké.

locin
28.12.2014 4 z 5

Příběh lehce plynul, vtip prolínala realita a realitu romantika. :)

Ankavi
27.12.2014 5 z 5

Bez nadsázky a na rozdíl od Bavettových bez jakéhokoli zaváhání dávám pět hvězdiček! Tahle kniha mě prostě dostala. Od prvního řádku do posledního. Bravo, těším se na další takové nádherné, vtipné příběhy, které mě chytnou za srdce! Bonusem jsou recepty, z nichž některé určitě zkusím :-)

Beni
27.12.2014 5 z 5

Opět skvělá kniha - autorka mě svým stylem vážně baví :-) Doufám, že brzy zase něco vyjde, protože u jejích knížek se vždy nasměju a knihu nemohu odložit dokud ji nepřečtu.
U této knihy snad jen jednu výtku.... co ten konec, he??? Nechybělo v mém vydání několik stran, kde se vše srovná? :-D.... Ne, i tak to bylo úžasné :-)

Lenny33
26.12.2014 4 z 5

Petrusová prostě umí spát. Nenasmála jsem se tedy tolik, ale u jiných jejích knih, ovčem pořád se jedná se o skvělé odpočinkové čtení a knihu přelouskáte ani nevíte jak. Jen tedy, (jako asi i většinu ostatních čtenářů), i mě zklamal konec. Autorka to tam vůbec neměla dávat - jde vidět, že je to jasně nuceně nepsané, jen aby byl v knize nějaký větší zvrat... :/
Navíc jsem slyšela, že pár lidem z knihy vypadávají stránky a bohužel se to nevyhnulo ani mě. :( Takže ještě ke všemu nekvalitní vazba. :( To mě velmi mrzí.
Hodnotím 4*.

hrubik
23.12.2014 5 z 5

Petrusová to prostě umí! Její knížky jsou super a tahle nebyla výjimkou. Opravdu povedený a vtipný příběh, který mě neskutečně bavil. Konec knížky už tak vtipný nebyl, ale tohle vážnější téma zase donutilo se zamyslet a knížka ve mně stále příjemně doznívá...

DaPo
13.12.2014 3 z 5

Líbí se mi styl psaní této autorky. Ze začátku jsem se hodně bavila, ale závěr děje to pokazil... mj. mě i snad vícero čtenářů mrzí, že se děj více nerozvinul... Velké plus za každou vsuvku na úvod nové kapitoly formou receptu; také pochvala pro autorku obálky... Původně jsem chtěla dát 5 hvězdiček, ale hodnotím knihu jako celek...