Posledná hviezda

Posledná hviezda https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301467/mid_posledna-hviezda-yam-301467.jpg 4 256 52

Pátá vlna / Piata vlna série

< 3. díl

Sú tu dolu, sú tam hore, nie sú nikde. Chcú Zem, chcú nám ju nechať. Prišli nás vyhladiť, prišli nás zachrániť. Za všetkými týmito hádankami je schovaná pravda: Cassie sa cíti zradená. Rovnako ako Macherka. Zombie. Nugget. Všetkých sedem a pol miliardy ľudí, ktorí donedávna obývali našu planétu. Najskôr ich zradili Tí druhí, teraz ich zrádzajú vlastní. V týchto dňoch sa zvyšky zachránených obyvateľov Zeme budú musieť rozhodnúť, čo je dôležitejšie: zachrániť sa… alebo zachrániť to, čo nás robí ľuďmi.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Last Star , 2016

Taurusfairy
02.11.2016 5 z 5

Vůbec nešlo odtrhnout oči...dechberouci konec, pro mě nemá na hodně dlouhou dobu konkurenci. Doporučuji

maca1245
20.10.2016 5 z 5

Velice dobré zakončení celé série. Cela série se mi velice libila

Rinoa18
07.10.2016 4 z 5

Velmi důstojné zakončení série.

muchomurka
03.10.2016 3 z 5

Mělo to být velké finále série Pátá vlna, ale já jsem zklamaná. Co je to za finále, které nekončí prostě dobře, všichni přežili a jsou šťastní? Mně se to nelíbilo. Chtěla jsem velikou lásku, která všechno překoná a zachrání. Ale ne takto, jak to napsal autor.
Knížka byla zdlouhavá, spousta různých pohledů různých postav, roztříštěnost děje, nějaké filozofické úvahy (či aspoň pokusy o ně), to všechno děj zpomalovalo. Navíc jsem se nedokázala sžít s Cassii, rozčilovala mě celou dobu. Zato Eso se dobře vybravila.
Celkově - první díl fantastický a od druhého to šlo hodně z kopce. Přijde mi to obdobné jako u série Labyrint. Taková škoda.

ve7gr11
29.09.2016 5 z 5

úžasné zakončení trilogie, napínavé a dech beroucí. I slzička ke konci ukápla. Všem bez zaváhání doporučím :)

Mishak
19.09.2016 5 z 5

Ano, trochu jsem se ztrácela, protože druhý díl jsem četla před delší dobou, ale nakonec jsem se chytila. V knize se krásně střídala akce, úvahy postav, atd.
Nemůžu si pomoct, ale celá série je jednou z mých oblíbených! A stále se nemůžu rozhodnout, jestli ten konec je dobrý nebo špatný... Tyhle rozpory miluju!!!
Neskutečně se mi líbila Cassie po Říši divů!!! ONA JE LIDSTVO!! Nádherně vymyšlené!

Celá série je skvělá! Někdy si jí určitě přečtu znovu pěkně jednu knížku za druhou...

Domca1
30.08.2016 4 z 5

Filozofické pasáže sa striedali s akciou, dej ale nikdy nestagnoval, hoci občas som sa sa v ňom strácala a nebola som si celkom istá, čo je zámerom autora. S postavami Bena a Macherky sa Yancey pekne vyhral, ale mala som pocit, že Cassie a Evan /hoci nie sú moje obľúbené postavy/ a najmä ich vzťah boli v knihe vedľajšia linka. Ku koncu mi Evana prišlo vážne ľúto.
V každom prípade, pekné ukončenie trilógie, trochu úvah na zamyslenie vyvážených napätím a akciou a korunované šťastným aj nešťastným koncom.

milunka21
14.08.2016 5 z 5

Nejlepší, ale ten konec?

Laura Krivdova
05.08.2016 5 z 5

Knihu jsem doslova hltala, ale jak se blížil konec, pomalu mi docházelo, že to nemůže skončit dobře. Ten konec byl nevyhnutelný a vůbec s ním nejsem spokojená a přesto je nejkrásnější částí celé série. Smekám

AjinQa
03.08.2016 3 z 5

Od této knihy jsem bohužel očekávala více, díky trochu slabšímu předešlému dílu. Rozhodně se to dobře četlo, to nepopírám, ale u mně stále vede první díl.
Konec mi přišel tak trochu divný. To mě taky zklamalo. Myslím si, že kniha mohla klidně být i delší.
Určitě doporučuji si přečíst, pokud chcete vědět jak tento příběh končí. Mě osobně mrzí že nás už nečekají další díly. Dávám bohužel pouze 3*, ale kdyby to šlo, dala bych 3,5*.
(Přečteno v AJ)

Andy0892
30.07.2016 4 z 5

Při čtení knihy si v hlavě vytváříte různé verze konce. Přemýšlíte, kdo z hrdinů přežije a kdo umře, V této knize je to otázka - kdo bude tím posledním člověkem na Zemi? Konec téhle knihy jsem nečekala, posledních pár stran v mojí ruce jsem si stále říkala, že jich je nějak zatraceně málo na to, aby kniha skočila dle mých představ. Pokud jste četli předchozí dva díly (což je nutnost), pak vás tento díl nezklame. Možná rozhodí a naštve, ale nezklame :-)

hnilda3
23.06.2016 4 z 5

Určitě mě bavila více než druhý díl, posledních pár kapitol jsem četla skoro jedním dechem. Celkově se mi nápad a série líbila :-)