Posledná hviezda

Posledná hviezda https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301467/mid_posledna-hviezda-yam-301467.jpg 4 256 52

Pátá vlna / Piata vlna série

< 3. díl

Sú tu dolu, sú tam hore, nie sú nikde. Chcú Zem, chcú nám ju nechať. Prišli nás vyhladiť, prišli nás zachrániť. Za všetkými týmito hádankami je schovaná pravda: Cassie sa cíti zradená. Rovnako ako Macherka. Zombie. Nugget. Všetkých sedem a pol miliardy ľudí, ktorí donedávna obývali našu planétu. Najskôr ich zradili Tí druhí, teraz ich zrádzajú vlastní. V týchto dňoch sa zvyšky zachránených obyvateľov Zeme budú musieť rozhodnúť, čo je dôležitejšie: zachrániť sa… alebo zachrániť to, čo nás robí ľuďmi.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Last Star , 2016

deedulka
24.02.2018 2 z 5

Nezaujalo. Rozvláčné, nezáživné a dokola se opakující situace a filozofování. Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla znát konec příběhu.

a.r.nick
08.01.2018 4 z 5

Musím dát "jen" čtyři hvězdičky - za to, že to bylo možná až moc zbytečně natahované, jak zmiňovali i ostatní níže, a pak za ten očekávaný závěr. Očekávaný, ale přesto silný, o tom zase žádná :). Víc než slušné zakončení skvělé série.

YA-girl
29.11.2017 5 z 5

Třetí díl sám o sobě by si možná zasloužil "jen" čtyři hvězdy... ale za celou sérii musím dát pět. Bylo to promyšlené, mělo to spád, bavilo mě to, hrdinové mi přišli sympatičtí, inteligentní a "lidští", uvěřitelní... a konec mě dojal. Celkově ve mně ta trilogie zanechala silný dojem a spoustu témat k promýšlení ;). Proč bych dala třetímu dílu jen čtyři hvězdičky? Za prvé proto, že mi to chvílema přišlo trochu natahované, některé boje byly jakoby zbytečné a nepřinášely nic nového do příběhu (jak to skvěle vystihla cori o pár komentářů níže: "hrdina se nechá kvůli bezpečí ostatních zajmout, ale zbytek týmu neváhá a jde ho osvobodit" :-D), a za druhé proto, že ten důvod, proč mimozemšťané vytvořili takový šílený plán na zničení lidstva, mi přišel ne úplně srozumitelně podaný.

Katherine271
25.11.2017 4 z 5

Horší než první díly, ale četla se sama. Vřele doporučuji.

Tofinka
26.10.2017 5 z 5

Tento díl se mi z celé trilogie líbil asi nejvíce... :D

No... Nevím co víc k tomu napsat.
Postavy mi byly sympatické. Příběh se mi líbil a u konce jsem si samozřejmě pobrečela.

Doporučuji!!!

Ver-ča
15.07.2017 5 z 5

Tahle serie mě naprosto okouzlila. Během čtení jsem si oblíbila Evana Walkera a Cassi a ten konec,, to si děláte srandu "

Barbara182
07.07.2017 2 z 5

Závěrečný díl celé série mě bohužel spíš zklamal, čekala jsem nějaké odpovědi na tu spoustu otázek, co předchozí díly vyvolaly, a ono nic :-( Škoda, jinak to bylo čtivé a vcelku i napínavé, ale když se člověk podívá s odstupem na celý příběh, nějak moc to skřípalo a místy postrádalo logiku :-(

Attia
04.07.2017 3 z 5

Príbeh byl prilis zdlouhavy a tocil se okolo toho sameho. Jak me bavila Pata vlna, tak me Posledni hvezda nudila a mátla. V knize najdete spís spoustu filozofie než smysluplné akce, ale zaver se autorovi moc povedl.

LuCyMcLy
25.04.2017 5 z 5

Tuhle sérii si zamilujete a je to jízda, řeknu vám. Jakmile zhltnete posledních pár stránek, kdy se děj blíží konci, máte na výběr ze dvou reakcí, které uděláte: buď to nebudete tak alespoň pět minut schopni slova a budete sedět s pusou dokořán, nebo jakmile vám to, co se stalo dojde, rozbrečíte se. Ehm, pardon, vlastně je tu ještě třetí možnost: Budete sedět s pusou dokořán, neschopni slova a po pěti minutách, po tom, co vám to dojde, začnete brečet. Tohle jsme si mi čtenáři rozhodně nezasloužili.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

5 HVĚZD JE PŘÍLIŠ MÁLO. Tato série patří zatím k nejlepším ve svém žánru, jakou jsem doposud četla. Svým poselstvím jistě osloví každého čtenáře. Odhaluje všechny slabosti i silné stránky lidstva a nebere si přitom žádné servítky. Brutální, krutá, děsivá odhalenými pravdami o lidství a o všem, co znamená.
Jak byste přežili ve světě, kde už přestalo záležet na tom, kdo je kdo, protože byste nemohli věřit nikomu a ničemu, a každý přeživší by mohl být nepřítel? Zachovali byste si naději ve světě, který je na pokraji zániku? Zaplatili byste cenu, jakoukoli, jen za pokus zachránit, co zbylo?

Tenebien
17.01.2017 2 z 5

Nevím, co se téhle sérii stalo, ale já se straaaaašně nudila. Začalo se mi to líbit až někde kolem 80 %. Škoda. (čteno v originále)

bibi.r
02.01.2017 1 z 5

Přijde mi, že autor měl na začátku psaní nějakou mlhavou "filozofickou" představu o tom, co vlastně ti Jiní budou chtít a říkal si, že během psaní na to přijde. Nepřišel.
Postavy se chovají nelogicky, ale vůbec jim to nemám za zlé, protože nikdo vlastně neví, co se děje ani o co tam jde. A to bohužel ani čtenář po přečtení poslední věty.

cori
01.01.2017 4 z 5

Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a proč vlastně mimozemšťané tímto zdlouhavým způsobem lidstvo likvidují. Hlavní důvod likvidace lidstva mi ale nějak unikl. Z promluvy Vosche jsem ho nepochopila. Autor zase opakuje již zažité schéma: hrdina se nechá kvůli bezpečí ostatních zajmout, ale zbytek týmu neváhá a jde ho osvobodit.
SPOILER: Setkání Cassie a Říše divů bylo dost pohádkové.

Fresh
21.12.2016 5 z 5

Tak mě se i ten poslední díl moc líbil. Sice trochu smutný konec, ale s tím jsem počítala. Někoho obětovat musíme. Akorát zase otevřený konec. Jsem spokojená a kniha opět přečtená jedním dechem. Paráda.

todilka
16.12.2016 4 z 5

Poslední díl nezklamal, ale ani nenadchl tak, jak jsem čekala...
Líbilo se mi, že celá série je psána dost syrově, bez obalu a je poměrně drsná. Jsem docela zvědavá, jestli svou filmovou verzi dostanou i druhý a třetí díl, protože s některými pasážemi by bylo pro filmaře obtížné se v rámci "teenage" filmu vypořádat.

papajapa
04.12.2016 4 z 5

Asi si budu muset celou trilogii precist znovu a hned po sobe jelikoz uz se mi spousta detailu z predchozich dilu nevybavuji. Nejak mi tedy unikl zamer Jinych a vlastne i proc se lidstvo snazili vyhladit tak komplikovane.
Urcite me ale treti dil bavil vic nez druhy. Bylo tam vic udalosti a zapletek.

Scharks
11.11.2016 4 z 5

Mému nadšení z prvního, a podle mě nejlepšího dílu z celé série, se to bohužel nevyrovná, ale i tak se mi to moc líbilo. Sem tam se tam objevilo i něco překvapivého, samozřejmě tak i spousta předvídatelného, ale celkově je to velmi podařené :)

AnykaLovesBooks
11.11.2016 4 z 5

Skvělé, jako předchozí dva díly. Konec byl dost předvídatelný, bohužel. Ale dobrý.

Misa25
06.11.2016 4 z 5

Zakončení celé série bylo velmi povedené. Sice mi dělalo problém si vzpomenout na druhý díl, ale jakmile jsem se do děje dostala bylo to dobré...nějaké malé nesrovnalosti mě tam zaskočily, ale celkovému dojmu z knihy to neubralo.

KaileyBlot
04.11.2016 5 z 5

Epické zakončení celé téhle úchvatné série.
A ten konec... To mě fakt zasáhlo. Přesto ale moc pěkné. Stalo se, co se stát mělo, sice bych byla radši, aby se to nestalo, ale to by pak nebylo ono. Takže vše v pořádku. Skončilo to vpodstatě otevřeně, ale to v tomto případě vůbec nevadí.