Pátá profese

Pátá profese https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31793/bmid_pata-profese-ehV-31793.PNG 4 151 29

Dobrodružný román o neuvěřitelných zážitcích dvou osobních ochránců, kteří se stanou předmětem vysoké politické hry.

Literatura světová Horory
Vydáno: , OSNA - Ostravské nakladatelství , Alpress

The fiftt profession

hana4834
17.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, napínavá až do konce, samí zvrat že jsem vůbec nevěděla co bude dál a nemohla jsem se od té knihy odtrhnout.

Klamm
18.06.2016 3 z 5

Jako scénář k béčkovému filmu by to bylo vynikající. Akční honičky, usekané hlavy, rozpáraná těla, proudy krve, k tomu přimícháno trochu sice fiction a love story se vším co k němu patří. A právě s těmito atributy si Morrell dokáže velice dobře poradit a já mu to žeru. Člověka to sice nijak zvláště neobohatí, ale zase se příjemně odreaguje. Prostě taková červená knihovna pro velké kluky.

P.S. Postava japonského strážce Akiry, mi byla pro jeho smutek a melancholii v očích velice sympatická.
70%

Makoves
04.05.2016 5 z 5

Skvělé. Po velmi dlouhé době příběh, který mě doslova vtáhl do děje. Co se mého hodnocení týče, řekl bych, že mi tu schází dvě hvězdičky. Dal bych jich klidně 7.

vysypanel
08.05.2015 4 z 5

Dost dobré, ke konci děj trochu paradoxně uvadal... Doporučuju k přečtení

hankapimi
14.02.2014 4 z 5

Kromě klasicky napínavého Morrelliho mě v Páté profesi zaujala zajímavá sonda do japonské mentality se zdvořilostí, harmonií, čajovým obřadem, japonským bojovým uměním, rituální seppukou, ovládání meče a historií samurajů a roninů. Volba stát se výkonným ochráncem a věnovat se páté profesi. Zmínka o svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki (bomby měly jména Tlusťoch a Hrošík) z pohledu Japonců.
Ke spáchání rituální sebevraždy se rozhodl v duchu tradice ponížený či rozhořčený Japonec v bezvýchodné situaci, beznaději či hanbě. Ostatními Japonci je stále vzpomínán a vážen, že zemřel se ctí, což většina lidí evropské kultury naprosto nechápe... Na rozdíl od Američana, odchovance amerických hodnot, pragmatismu a snahy přežít třeba i s hanbou, bez ohledu na hrdost. Od nikoho se nenechat srazit na kolena.
Zajímavé vykreslení dvou velmi odlišných kultur, jejich myšlení a konání, ale i vzájemná tolerance, úcta, pochopení a snaha být druhému přítelem.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Docela napínavý thriller o dvou osobních strážcích - Američanovi a Japonci. Hodně je tam rozebírána čest po japonském způsobu. Upřímně řečeno, tohle mužské machrování a rituální sebevražda, když se mi něco nepodařilo, je mi naprosto cizí. Jinak je ale kniha čtivá, je tam i mírná love story. Konec je ale trochu divný a ne zase tak moc překvapující. Už jsem od Morrela četla lepší příběhy.

Val
22.02.2012 4 z 5

Moje seznámení s Morrellem. Jedním slovem úžasné .

Senza Jenka
30.11.-0001 1 z 5

Začátek skvělý, ale zbytek byl na můj vkus příliš překombinovaný a přitažený za vlasy.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.....tohle řadím do první pětky přečtených knih -- bez dalších slov -- skvělé