Pátá profese

Pátá profese https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23704/bmid_pata-profese-IT1-23704.jpg 4 151 29

Pátá profese je profesí špičkové ochrany, kterou využívají nejmocnější lidé tohoto světa, superochrany zajišťované speciálně vycvičenými experty, jako je Divoch. Ten nepatří mezi obyčejné osobní ochránce, ale k profesionálně nejzdatnějším superochráncům, a proto musí neustále udržovat náskok před teroristy. Divochovým partnerem je zde Akira, nejlepší osobní strážce v Japonsku. Společně se zavázali ochránit Rachel Stoneovou, manželku řeckého magnáta, který se zapřísahal, že ji zničí. Brzy si však Divoch, tak Akira uvědomí, že byli vtaženi do daleko složitější akce, než je pouze ochrana jediné osoby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Alpress

Fifth profession , 1998

hana4834
17.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, napínavá až do konce, samí zvrat že jsem vůbec nevěděla co bude dál a nemohla jsem se od té knihy odtrhnout.

Klamm
18.06.2016 3 z 5

Jako scénář k béčkovému filmu by to bylo vynikající. Akční honičky, usekané hlavy, rozpáraná těla, proudy krve, k tomu přimícháno trochu sice fiction a love story se vším co k němu patří. A právě s těmito atributy si Morrell dokáže velice dobře poradit a já mu to žeru. Člověka to sice nijak zvláště neobohatí, ale zase se příjemně odreaguje. Prostě taková červená knihovna pro velké kluky.

P.S. Postava japonského strážce Akiry, mi byla pro jeho smutek a melancholii v očích velice sympatická.
70%

Makoves
04.05.2016 5 z 5

Skvělé. Po velmi dlouhé době příběh, který mě doslova vtáhl do děje. Co se mého hodnocení týče, řekl bych, že mi tu schází dvě hvězdičky. Dal bych jich klidně 7.

vysypanel
08.05.2015 4 z 5

Dost dobré, ke konci děj trochu paradoxně uvadal... Doporučuju k přečtení

hankapimi
14.02.2014 4 z 5

Kromě klasicky napínavého Morrelliho mě v Páté profesi zaujala zajímavá sonda do japonské mentality se zdvořilostí, harmonií, čajovým obřadem, japonským bojovým uměním, rituální seppukou, ovládání meče a historií samurajů a roninů. Volba stát se výkonným ochráncem a věnovat se páté profesi. Zmínka o svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki (bomby měly jména Tlusťoch a Hrošík) z pohledu Japonců.
Ke spáchání rituální sebevraždy se rozhodl v duchu tradice ponížený či rozhořčený Japonec v bezvýchodné situaci, beznaději či hanbě. Ostatními Japonci je stále vzpomínán a vážen, že zemřel se ctí, což většina lidí evropské kultury naprosto nechápe... Na rozdíl od Američana, odchovance amerických hodnot, pragmatismu a snahy přežít třeba i s hanbou, bez ohledu na hrdost. Od nikoho se nenechat srazit na kolena.
Zajímavé vykreslení dvou velmi odlišných kultur, jejich myšlení a konání, ale i vzájemná tolerance, úcta, pochopení a snaha být druhému přítelem.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Docela napínavý thriller o dvou osobních strážcích - Američanovi a Japonci. Hodně je tam rozebírána čest po japonském způsobu. Upřímně řečeno, tohle mužské machrování a rituální sebevražda, když se mi něco nepodařilo, je mi naprosto cizí. Jinak je ale kniha čtivá, je tam i mírná love story. Konec je ale trochu divný a ne zase tak moc překvapující. Už jsem od Morrela četla lepší příběhy.

Val
22.02.2012 4 z 5

Moje seznámení s Morrellem. Jedním slovem úžasné .

Senza Jenka
30.11.-0001 1 z 5

Začátek skvělý, ale zbytek byl na můj vkus příliš překombinovaný a přitažený za vlasy.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.....tohle řadím do první pětky přečtených knih -- bez dalších slov -- skvělé