Pasažier 23

Pasažier 23 https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381899/mid_pasazier-23-73V-381899.jpg 4 320 97

Správa v denníku Tagesspiegel : Na zaoceánskych výletných lodiach a trajektoch od roku 2 000 zmizlo z paluby bez stopy najmenej 200 cestujúcich a členov posádky. Autor využil túto skutočnosť ako východisko pre svoj psychotriler a podarilo sa mu vybudovať zlovestný a strhujúci kriminálny príbeh. Luxusný výletný kolos, ktorý sa plaví po šírom oceáne, je vlastne hotové malé mesto so svojím mikrokozmom, no bez polície. Ak sa tam stratia pasažieri a na lodi ich nenájdu, vyšetrovatelia predpokladajú, že spáchali samovraždu a skočili do mora. No keď sa zrazu stratený pasažier po dvoch mesiacoch objaví na lodi, to je už iný prípad. Policajný psychológ Martin Schwarz prišiel pred piatimi rokmi za mysterióznych okolností o ženu a syna. Stalo sa to počas ich dovolenky na luxusnej zaoceánskej lodi. Martin je odvtedy psychicky na dne a vrhá sa ako utajený vyšetrovateľ do najnebezpečnejších policajných akcií, kde mu neraz ide o holý život. Keď sa dozvie, že na lodi sa objavilo dievčatko s medvedíkom jeho syna v náručí, ktoré zmizlo pred niekoľkými mesiacmi, neváha a vyberie sa na loď. Príbeh Pasažiera 23 sa opiera o jedinečný nápad. Sebastian Fitzek našiel miesto, z ktorého niet úniku, ale kam sa ani nikto tak ľahko nedostane. Páchateľ teda musí byť na lodi a vyšetrovateľovi zostáva len málo času, aby ho našiel. Autor hneď od začiatku rozohráva viacero zápletiek, ktoré mu umožňujú udržať v celej knihe vysokú hladinu napätia. Nebol by to však Fitzek, keby nakoniec nebolo všetko inak.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Passagier 23 , 2014

Awča
29.09.2020 3 z 5

Atraktivní prostředí, vcelku napínavé čtení, ale ten konec.... promiňte ten výraz, to byla slátanina.

NoraHudecová
24.07.2020 5 z 5

Pasažier 23 je výborný psychothriller, ktorý nepustíte z rúk. V mojom prípade to tak rozhodne bolo a nielen vďaka krátkym kapitálom, ktoré vždy oceňujem. Autor vám jednoducho nedovolí vydýchnuť. Dej je akčný, plný zvratov a miestami s trochou detektívneho nádychu. Vďaka prostrediu zaoceánskej lode celý príbeh pôsobí neohrane a nemáte pocit, že ste už niečo podobné čítali. Som milo prekvapená a určite odporúčam.
Policajný psychológ pred piatimi rokmi stratil svoju manželku a syna. Stalo sa to na výletnej lodi a ich zmiznutie nebolo nikdy objasnené. Po strate rodiny Schwartz prakticky neustále pracoval a púšťal sa do nebezpečných prípadov, až kým mu nezavolala jedna stará dáma. Zdá sa, že prípad zmiznutia ľudí počas takýchto plavieb nie je vôbec ojedinelý. Vo väčšine prípadov sa skloňuje slovo samovražda, ale je to naozaj tak?
Ale čo ak sa zrazu objaví niekto, kto pred pár mesiacmi zmizol?
Ako sám autor uvádza kniha je síce vymyslená, ale bez vetra sa ani lístok nepohne. Luxusná výletná loď je vlastne také mestečko na vode, ktorému ale chýba jedna dôležitá vec - polícia. Každoročne bez stopy zmizne na zaoceánskych lodiach niekoľko desiatok cestujúcich.
Všetky tajomné prípady, ktoré v knihe spomína kapitán lode Sultan of the Seas sa skutočne prihodli, autor im iba zmenil mená.

čef
06.06.2020 5 z 5

Cestování lodí mne nijak nelákalo a po tomto románu už nikdy nenaláká, tím jsem si jist. Hemží se to tam, alespoň podle Fitzeka, úchyly ještě víc než jinde, asi se tam koncentrují nebo co. Jinak je to pěkný román. Jak píše autor, má více jader než meloun a já s tím souhlasím. Překvapení je zde opět neurékom, možná pro mne víc než je potřeba. Čtenář je pořád vykulený, jak se děj řítí kolem a to je podle mne známka hodně dobrého čtení.

Deia
03.05.2020 4 z 5

Kniha sa mi čítala veľmi dobre. Spočiatku som síce mala chaos vo väčšom množstve postáv, ale to sa nakoniec urovnalo. Prostredie knihy je veľmi zaujímavé – výletná loď, na ktorej sa nachádza šialenec, ktorý pravdepodobne vraždí ľudí. Takže kniha ma po celý čas udržiavala v napätí, o jednotlivé postavy som sa bála a držala im palce, aby to do konca knihy prežili. Zaujímavých zvratov tam tiež bolo dostatok, možno až príliš veľa. Niektoré som tušila, niektoré ma naozaj prekvapili. Keďže toto bola moja prvá kniha od autora a naozaj sa mi páčila, tak určite si časom od neho prečítam aj iné knihy a budem dúfať, že sú minimálne rovnako dobré.

happy-smile
17.04.2020 4 z 5

Stejně jako předchozí knihy autora - velmi dobře napsané, lehce se čte, napínavé. A jako obvykle nechybí spousta nečekaných zvratů. Doporučuji.

mirec88
27.03.2020 5 z 5

Asi najlepší Fitzek. Hoci u neho napísať ktorá kniha je lepšia a ktorá horšia je veľmi ťažké. Ale táto obsahuje také zvraty a príbeh a KONIEC, že sa vám to nebude snívať ani v najdivokejších snoch. Po tomto len tak ľahko do lode nenastúpim, veru...

ilovebook88
05.12.2019 5 z 5

Tento spisovateľ ma opäť raz nesklamal..

Misoso
19.09.2019 5 z 5

SKVELÁ, SUPER, ODPORÚČAM....
Ohľadom deja, kto pozná Fitzka vie,že do poslednej strany nevieme ako to skončí... A koniec? Ten zapadne ako skladačka!
Čo sa mi extra páči je, že autor pred Epilógom napisal krátke no vtipné POZNÁMKY KU KNIHE A POĎAKOVANIE!!
ODPORÚČAM :D
Ak tento komentár čítate Prajem pekný deň. :D

ivana1975
25.08.2019 5 z 5

Paaaani, tak toto bolo nieco... Vzdy som si myslela, ze po precitani serie od Chrisa Cartera sa mi budu hladat tazsie knihy co ma budu bavit, ale Fitzekovi sa to podarilo. Dlho som nebola tak napnuta ako pri tejto knihe. Waw keby sa dalo dat este par hviezd navyse tak ich tato kniha dostane. Super

Gracian1964
16.07.2019 1 z 5

Obdivuhodné, kde chodí pán Fitzek na tie šialené konštrukcie. Balík sa mi nepáčil a nechápem, prečo som čítal aj toto, asi je na vine verejná knižnica. K žiadnej postave som si vzťah nevytvoril, ani som nechcel a vôbec mi na nich nezáležalo. Vysokým hodnoteniam a nadšeným komentárom nerozumiem, ale čert to ber. Keby som nerozumel len tomu, hm. Nevedel som sa dočkať, kedy sa už tá drbnutá zlátanina skončí. Tu by ste mi mohli vyčítať, prečo to čítam, keď sa mi to nepáči a irituje ma to. A bola by to veru dobrá výčitka. Odpoveď na ňu mám. Buď som masochista, debil, alebo magor. Alebo všetko dokopy, čo je hádam najpravdepodobnejšie. Každopádne som rád, že to skončilo a týmto verejne sľubujem, že s pánom Fitzekom som skoncoval a jeho knihám sa budem veľkým oblúkom vyhýbať.

oleg121
29.06.2019 4 z 5

Opäť raz veľmi dobrá knihs. Dej sa nevlečie, rýchlo odsýpa, stále sa niečo deje, no i napriek tomu Fizek ako vždy dokáže dostatočne vykresliť postavy, takže si čitateľ ku ním stihne vytvoriť vzťah a záleží mu na nich. Koniec a rozuzlenie sú však až priveľmi pritiahnuté za vlasy.

Ďumbierka
16.06.2019 5 z 5

Fitzek, to je záruka istoty!
Musím povedať, že toto bol skvelý výber a podľa mňa, sa kniha priam hodí na letné čítanie.
Výletná loď, trochu šialenstva, tajomstvá, ktoré chcete odhaliť a dej odsýpa...
Túto knihu by som vrelo odporučila aj ľuďom, ktorí radi siahnu po detektívke, alebo aj takým, ktorým označenie psychotriler úplne nevonia.
Podľa mňa toto nie je ten psychotriler, pri ktorom sa zbláznite, ale má to taký elegantný nádych rodinnej drámy.

A samozrejme, ako je pri Fitzekovi známe, počkajte si na koniec.
Opäť nesklamal a mne sa páčilo, že sa tu veci odhaľujú postupne a stále všetko neviete, musíte si počkať, ale nebojte sa, nudiť sa nebudete. ❤️

Ladiva
25.01.2019 3 z 5

Bolo to zaujímavé a napínavé, ale pre mňa až príliš. Takú dávku psychického a fyzického týrania som nezvládala. Knihám tohto autora sa preto v budúcnosti radšej vyhnem. Prekážal mi aj príliš prekombinovaný záver, keď vyriešenie prípadu viedlo k inému a opäť inému riešeniu.

mapet85
21.01.2019 5 z 5

Fitzek ma opäť nesklamal. Téma obrovskej zaoceánskej lode a celkovo problematika okolo miznutia ľudí v hlbinách počas výletných plavieb bola pre mňa veľmi pútava. O samotnej zápletke nehovoriac. Krátke kapitoly, pri ktorých si poviete : „ A, ešte jednu si dám, veď sú to len štyri strany“, navyše so zvratmi, ktoré som občas musel predýchať a knihu odložiť, ženú čítanie veľmi rýchlo k napínavému rozuzleniu. Napriek tomu, že som vedel asi od troch štvrtín knihy čo je vo veci, záver ma prekvapil a len povzbudil do čítania ďalších kníh od tohto výborného autora. Odporúčam. :-)

inom
21.12.2018 5 z 5

Neskutečné. Podle mě tato kniha více slov nepotřebuje. Úžasná zápletka, plná zvratů a nečekaných momentů. Když už si člověk myslí, že to nějak strávil, autor na něj hodí další bombu. Nebyla stránka, při níž bych se nudila. Za mě dokonce lepší než Terapie, co jsem si myslela, že snad ani nebude možné.

Kamienkova33
23.07.2018 5 z 5

Výborný autor a výborná kniha ako vždy :) Lode ma vzdy desili, taketo obrovske obzvlášť... klobuk dole pred zápletkou a nezabudnite- aj po podakovani ešte niečo nasleduje;-)

kneslova
17.07.2018 5 z 5

S. Fitzek se v tom, co píše dobře vyzná a tento psychothriller to potvrzuje. několikrát v knize nechá čtenáře číst určitou situaci, aby za chvíli zjistil, že se odehrálo něco úplně jiného. A to včetně prvních stran. Vynikající talent, výborná kniha.