Pasažier 23

Pasažier 23 https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381899/mid_pasazier-23-73V-381899.jpg 4 320 97

Správa v denníku Tagesspiegel : Na zaoceánskych výletných lodiach a trajektoch od roku 2 000 zmizlo z paluby bez stopy najmenej 200 cestujúcich a členov posádky. Autor využil túto skutočnosť ako východisko pre svoj psychotriler a podarilo sa mu vybudovať zlovestný a strhujúci kriminálny príbeh. Luxusný výletný kolos, ktorý sa plaví po šírom oceáne, je vlastne hotové malé mesto so svojím mikrokozmom, no bez polície. Ak sa tam stratia pasažieri a na lodi ich nenájdu, vyšetrovatelia predpokladajú, že spáchali samovraždu a skočili do mora. No keď sa zrazu stratený pasažier po dvoch mesiacoch objaví na lodi, to je už iný prípad. Policajný psychológ Martin Schwarz prišiel pred piatimi rokmi za mysterióznych okolností o ženu a syna. Stalo sa to počas ich dovolenky na luxusnej zaoceánskej lodi. Martin je odvtedy psychicky na dne a vrhá sa ako utajený vyšetrovateľ do najnebezpečnejších policajných akcií, kde mu neraz ide o holý život. Keď sa dozvie, že na lodi sa objavilo dievčatko s medvedíkom jeho syna v náručí, ktoré zmizlo pred niekoľkými mesiacmi, neváha a vyberie sa na loď. Príbeh Pasažiera 23 sa opiera o jedinečný nápad. Sebastian Fitzek našiel miesto, z ktorého niet úniku, ale kam sa ani nikto tak ľahko nedostane. Páchateľ teda musí byť na lodi a vyšetrovateľovi zostáva len málo času, aby ho našiel. Autor hneď od začiatku rozohráva viacero zápletiek, ktoré mu umožňujú udržať v celej knihe vysokú hladinu napätia. Nebol by to však Fitzek, keby nakoniec nebolo všetko inak.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Passagier 23 , 2014

MamaKnihomolka
08.02.2022 5 z 5

Miluju pana Fitzeka.
Miluju jeho krátké kapitoly, které vás nutí číst a číst.
Miluju jeho styl vyprávění a hlavně miluju to, že dokud sám autor nechce nic prozradit, na nic nemáte šanci přijít.
•••
Detektiv Martin Schwarz se mi líbil už od samého začátku. To jak riskuje a jak je oddaný své práci. Jeho minulost se záhadně pojí s výletní lodí Sultan of the Seas, na které se ocitne díky telefonnímu hovoru od ženy, která je na palubě lodi nějaký čas a ví pro něj velmi zajímavé věci.
Příběh se odehrává nejen z pohledu Martina, ale také z různých částí lodi a z pohledů různých lidí na palubě. Vše je tak skvěle promyšleno, že přesně víte kde jste, o koho jde a ani nevadí, že je v knize více vedlejších postav. A kdo je pasažér 23? A co všechno se na palubě lodi bude odehrávat? No to budete koukat...
•••
Musím vyzdvihnout krásné zpracování kapitol, kde každé číslo kapitoly je v lodním okénku, které čím víc se blížíme ke konci knihy plní červeně.
Přiznám se, že já moc lodě nemám ráda a čím větší, tím větší problém by mi dělalo problém na ni nastoupit. (A není to kvůli Titanicu prosím vás :D)
A jestli jsem si tipla kdo za vším stojí? Neměla jsem tucha. Tak jako vždycky.

něcosivymysli
04.02.2022 5 z 5

Asi by bylo vhodné říct, že anotace je tak dvacet stránek z knížky, pan autor to totiž jako vždy pořádně zaplete a čtenáře tak přiková je stránkám. Já osobně s tím tedy problém nemám, je to něco, co od Fitzeka čekám, ale varuji, že je to skutečně zamotané a přeplácané (myslím to dobře, jen nemám lepší slovo) a to jednoduše nesedne všem. Přiznám se, že to i na mě občas bylo trochu moc a soustředit se na všechen ten děj chtělo trochu práce, ale ve výsledku mohu autora zase jen chválit.

LeSk
29.01.2022 3 z 5

Děj knihy byl zajímavý, odlišný. Nicméně zbytečně moc postav, přebíhání z děje do dalšího děje a zpět ... Trochu chaotické, ale četla se kniha velmi rychle, závěr knihy byl dokonalý. Doporučuji.

martina2540
26.01.2022 5 z 5

Vynikající čtivá kniha, úplně mi připomněla několikadenní plavbu lodí. Doporučuji

Alvin6
14.01.2022 5 z 5

Veľmi dobre napísaná kniha, zaujímavá zápletka, som veľmi spokojná s týmto autorom, kniha je pre mňa napínavá od začiatku až ku koncu

NADEI
11.01.2022 5 z 5

Na autora si teprve začínám zvykat a tentokrát jsem měla obavy. Celkem hodně postav, velké zvraty , psychika a pompézní prostředí výletní lodě mi během čtení udělalo chaos, který se s přibývajícími stránkami změnil na dokonalý psychothriller. A závěr vyšetřování ? - to nemůže nikdo čekat.....

Arsi007
03.01.2022 4 z 5

Od autora jsem četla Dárek a ten mě pohltil od první stránky. Nejinak tomu bylo i tady. Ale...

...existuje téma, které je pro mě velkým tabu. Nechci o něm číst, nechci žádné pikantní detaily a dokonce i mistr thrillerů Chris Carter řekl, že přesně tohle je jeho hranice, za kterou by nešel. Fitzek jeho názor nesdílí. V knize byla téměř na začátku scéna, která byla pro celý děj naprosto zbytečná a měla jediný cíl. Šokovat. To se autorovi povedlo, ale využívat k tomu děti je pro mě za hranou. Už nikdy to z hlavy nevymažu. A věřte, že bych velice ráda.

I přes tuto moji osobní výtku (chápu, že to asi většině lidem problém dělat nebude) šlo opět o brilantně promyšlený příběh s několika chytrými odbočkami, které dávaly dohromady zápletku hodnou Tarantina. Závěr už byl přeci jen maličko překombinovaný, ale dával smysl. A to je hlavní.

IG: @hanybooks

Jajiinka
21.12.2021 5 z 5

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tento příběh mě velice zaujal a opravdu mě bavil. Samotný přebal knihy a zpracování je moc velmi hezké, z knihy dýchá tajemno a mořská atmosféra. Začátek příběhu nám vykresluje vyšetřovatele, který je konstantou celého příběhu. Kniha odsýpá a nejsou tam nudné části, ano občas tam jsou dialogy, které jsou trochu přebytečné ale k výplni a ucelení příběhu jsou použitelné. Konec příběhu mě dostal, celkově kniha byla báječná ale musím přiznat, že kniha Cesta domů od tohoto spisovatele mě bavila více.

vera4669
19.12.2021 5 z 5

Fitzek je prostě záruka, že se fakt u knihy nudit nebudete.. Od začátku do konce čtivé a na závěr schované finální překvápko :D jeho styl mě neskutečně baví a určitě můžu ke čtení doporučit všechny jeho knihy

MakiMel
29.11.2021 5 z 5

Už jsem od něj četla Terapii a Pacienta, ale teda tato pro mě byla zatím best of. Už jen tím, že konec byl trochu jiný, než jsem čekala a udržoval mě do posledního okamžiku napjatou.

ivana7717
28.11.2021 4 z 5

Výborná kniha s mrazivým a napínavým dejom, vtiahla ma tak do deja, že za pár večerov bola prečitana. Pre milovníkov trilerov určite odporúčam.

Irsaf
13.11.2021 5 z 5

Jo, tak tohle bylo zase povedené…
Jeho knihy vážně nezklamou…
Doporučuju všem… :-)

Kizuizi
04.11.2021 5 z 5

Čtivý, napínavý a strhující psychothriller by neměl minout žádného nadšence tohoto žánru. Pasažér 23 je temný příběh plný záhad a nečekaných zvratů, ve kterých autor opravdu vyniká, a slibuju, že se nebudete ani chvilku nudit!
Mistr Fitzek prostě umí!

eva3992
24.10.2021 5 z 5

Tentokrát nás autor zavede na zaoceánskou loď, kde se dějí podivné věci. Před pár lety přišel policista Martin Schwartz o ženu a syna právě na jedné takové lodi. Už si řekl, že na ni nikdy znovu nevkročí, ale to se změnilo po záhadném telefonátu, že se na lodi objevil plyšový medvídek jeho syna.

Král psychothrillerů, Sebastian Fitzek, mě nezklamal ani tentokrát, já jsem nadšená. Drsný příběh plný tajemství a nečekaných zvratů, jak to umí jen autor. Tentokrát se mi moc líbilo prostředí zaoceánské lodi, kde jsme se ocitli a také hlavní hrdina Martin byl velký sympaťák. Do příběhu jsem se natolik ponořila, že jsem knihu vůbec nemohla odložit a přečetla ji na jeden zátah. Knížka je neskutečně čtivá, a i díky krátkým kapitolám Vám budou mizet stránky neskutečnou rychlostí.

Ač jsem si celou dobu tipovala, kdo bude zloduch, tak jsem se nestrefila a konec opravdu překvapil (a ne jednou ). Co se mi opět líbilo, tak zpracované závažné téma, na které autor díky knize upozorňuje. A nesmím zapomenout ani na grafickou podobu knihy, jako vždy je úžasně zpracovaná, jak obálka, tak i uvnitř.

Ač bych měla ke knize pár drobných výhrad, tak tím, jak je kniha čtivá, plná zvratů a to, jak mě pohltila, nemůžu jinak, než plný počet hvězdiček a opět velké doporučení.

perpe2a
24.10.2021 4 z 5

Výborné, čtivé. Sice závěr za mě těžko uvěřitelný, ale Fitzek zkrátka psát umí.

SueD
23.10.2021 5 z 5

Jedním slovem: Neuvěřitelné! NEuvěřitelné, jakou má autor představivost a kolik má nápadů, moc mě to bavilo.

hana8062
20.10.2021

Zaoceánská výletní loď na dlouhé plavby je ideálním místem pro spáchání vraždy, nebo sebevraždy. Pád do hlubin téměř jistě nelze přežít a tělo se nikdy nenajde. Své o tom ví i vyšetřovatel Martin Schwarz, který na jedné takové obří lodi přišel o ženu a syna. Nikdy nepřijal tvrzení, že šlo o sebevraždu a když se opět vyskytne podobný případ, vydá se na stejnou loď i on sám. Zjistí, proč se zde lidé ztrácejí beze stop? A jak to, že se jedna, již celé týdny pohřešovaná dívenka zničehonic vrátí? Strhující příběh, krátké kapitoly a na pozadí se otevírá jedno velmi důležité téma, o kterém se obvykle příliš nehovoří. V audioknižním provedení exceluje Peter Kočiš a nutí čtenáře poslouchat dál a dál. Kriminální thriller s přesahem, mnoha mnoha zvraty a perfektní atmosférou! Nicméně , kdo mě zná, ví že "přezvratované konce" pro mě nejsou. Pokud jste fandy šokujících závěrů a několikanásobných twistů, budete nadšeni.

bookcase
04.10.2021 5 z 5

Nechápu. Nechápu, kam na ty šílené nápady autor chodí. Opět masakrální jízda.

Petras_ka
03.10.2021 5 z 5

Tak toto bola jazda, alebo v tomto prípade plavba! Perfektný thriller plný napätia a zvratov. Posledných sto strán som hltala a len pozerala ako všetky, aj keď len malé detaily, do seba zapadajú. Kniha sa veľmi dobre čítala, preto vrelo odporúčam a teším sa na ďalšie autorove knihy.

nada3314
30.09.2021 5 z 5

Když u nás vyjde nová kniha od Sebastiana, není možné, aby mě minula. Jeho specifický styl si nelze splést, prostě vždy když vezmu knihu do ruky, vím co mě čeká! Jedna velká skvělá JÍZDA! Tentokrát to nebyla jízda, ale jedna velká plavba na zaoceánské lodi.

Něco málo k ději:
Policejní psycholog Marti Schwartz před pěti lety během dovolené na výletní zaoceánské lodi Sultan of the Seas ztratil ženu a syna. Nikdo mu nedokázal říct, co se přesně stalo. Martin je od té doby psychicky na dně a bezhlavě se vrhá do policejních zásahů jako utajený vyšetřovatel. Uprostřed jedné akce mu zavolá podivná stará dáma, autorka thrillerů: Prý se musí bezpodmínečně dostavit na palubu Sultana, protože vyšly najevo důkazy o osudu jeho rodiny. Martin už nikdy v životě nechtěl vkročit na loď – a přesto se tam vydá a dozvídá se, že se objevila dívka, která před týdny na Sultanovi zmizela. S medvídkem jeho syna v ruce…

Autor tentokrát zvolil pro mě hodně originální námět – o plavbě na zaoceánské lodi jsem ještě nic nečetla, a o to víc to pro mě bylo zajímavé čtení, které mě připoutalo a nepustilo. Fitzekův styl psaní je opravdu drsnějšího kalibru, to už jsem se přesvědčila v předešlých jeho knihách. Mě jeho styl psaní vyhovuje, opět jsem si čtení moc užila a knihu můžu DOPORUČIT!