Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1325 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Aranel15
10.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Krásně se četla a oceňuji, že se v ní odvíjí příběh všech postav a každé z nich je věnována minimálně jedna kapitola. Chvílemi mě teda hlavní hrdinka Marie trochu štvala tím, že si ji oblíbila velmi rychle celá rodina, která opěvovala, jak je dívka úžasná.

zvěřinec
06.05.2021 3 z 5

Příjemné oddechové čtení, které vtáhne do děje. Další díly si přečtu také.

Knihomolka223
23.03.2021 5 z 5

Mě osobně se kniha velice líbila. Autorka půvabně vykreslila dobovou atmosféru. Pořád se tam něco dělo :-). Asi ani nevím koho mám nejradši. Marii, nebo Kitty? Nebo Paula? Všichni byli skvělí! Rozhodně doporučuji!

nikiss76
11.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Zřejmě to není typ knihy pro mne. Období, kdy muži mohou vše a ženy se jim musí podřizovat a mohou leda tak vyšívat nebo hrát na hudební nástroj, mě zkrátka nebaví. Kniha byla dlouhá a místy až nudná. Postava Marie se mi celkem líbila, jediná snad stála nohama na zemi. Paul byl sympaťák, ochotný bojovat za to co chce. Další postavy mne nijak nezaujaly. Kitty si žila na svém bláznivém růžovém obláčku. Její intrikánská sestra, která ani nedostala přes prsty, zamíchala kartami, ale celkově se celý děj točil kolem Marie, která pátrala po svém původu. Ohledně ní jsem měla dvě teorie. Chvíli jsem si myslela, že se nakonec ukáže, že je dcerou Melzera a nebo, že je dcerou jeho bývalého obchodního partnera, což se nakonec potvrdilo. Asi nijak zvlášť netoužím po tom si přečíst další díl, není to můj žánr.

Jara.v
05.03.2021 5 z 5

Není to kniha z prostředí, ze kterého bych si chtěla přečíst příběh, ale dostala jsem celou trilogii k narozeninám a hned jsem se do toho pustila. Po přečtení prvního dílu jsem nelitovala. Je to napsané poutavě a když se člověk zorientuje ve všech těch postavách na začátku, tak zabředne do příběhu jako jeden z aktérů.

VeraPaci
03.03.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem v naší knihovně dlouho čekala (mají 4 výtisky a byly vypůjčené 3 měsíce v kuse a to jsme 30 tis. městečko). A když jsem ji začala číst, pochopila jsem ten zájem. Příběh mě upoutal, zpracování několika linek mě nadchlo a od cca poloviny knihy jsem se od ní neodtrhla. S prací, malým dítětem a Covidem jsem ji zvládla za týden, což je fakt rychlost. Doporučuji jako příjemné čtení.

adelazelenkova
01.03.2021 3 z 5

Na tuto sérii jsem se moc těšila. Bohužel mě zklamal hned první díl. Čekala jsem trochu víc. Přijde mi, že děj není v některých částech dotažený do větších podrobností. Autorka se držela hodně při zemi. Každopádně nápad dobrý, jen průměrně zpracovaný.

MonikaV
29.01.2021 4 z 5

Líbila!

Kristulda
23.01.2021 3 z 5

Na tuto sérii jsem se moc těšila jelikož knihy pod autorčiným pseudonymem se mi líbily moc. Avšak s tou knihou přišlo zklamání. To jsem se ještě rozhodovala zda dát o hvězdičku více,ale nemohu. Byl to boj to dočíst, nezáživné, plytké čtení, Marie mi vůbec nesedla. Zkouším číst druhý díl zda to bude lepší, uvidíme.

Nicole_picole
22.01.2021 1 z 5

Není to typ knih, co se mi líbí. Nezaujala.

JaKa1974
18.01.2021 5 z 5

Čtivý příběh, už se těším na další díl.

packlik
02.01.2021 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a dost mě zklamala. Vážně mě strašně štvala Kitty, chovala se jako by byla slabomyslná. Chápu, že její chování mělo být odrazem její "umělecké" duše, ale stejně. Marie byla vcelku sympatická, i když jejímu rychlému společenskému vzestupu se také dalo těžko uvěřit. Kniha se dala číst, ale něco jí chybělo. Druhý díl už číst nebudu.

Jájinka
01.01.2021 4 z 5

Nebaví mě moc rodinné ságy, takže jsem knihu stále odkládala. Nakonec jsem začala číst s tím, že ji okamžitě odložím, jakmile mě nebude bavit. Nestalo se, zhltla jsem ji až do konce v rekordním čase a budu shánět další díly!

Jabkovžupanu
01.01.2021 4 z 5

Čtivá, příjemná kniha. Ráda se k ní vrátím

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Tohle bylo něco úplně jiného než předchozí audiokniha, od níž jsem měla velká očekávání a dost mě zklamala. V tomhle případě jsem vůbec netušila, do čeho se pouštím, navíc jsem neměla moc náladu na něco dlouhého, navíc první díl série. Ale zásoby audioknih se tenčí, takže nebylo zbytí. A musím říct, že to bylo fakt skvělé rozhodnutí. Panský dům mě naprosto pohltil. Knihu čte Pavel Soukup, má úžasný hluboký hlas a vnesl do toho tu správnou atmosféru. Postav se tu objevuje celá řada a čtenáři je poskytnut vhled do kuchyně i do panských pokojů. A taky do továrny, studentských ubikací a nevím kam ještě. Povahy některých postav mě taky dost štvaly, ale zároveň byl každý charakter skvěle stvořen - a opravdu si to dokážu zasadit do doby počátku dvacátého století, před válkou. Navíc se kniha odehrává v německém prostředí, což mi jen vyhovovalo, byť v Bavorsku. Je to pro mě i motivace vyhledat pokračování v originále. Je pro mě na jednu stranu těžké poslouchat, jak naduté/bláhové a egoistické mohly být továrníkovy dcery a s jakou přezíravostí se dokázaly dívat na neštěstí chudých, nebo jak služebnictvo mezi sebou neustále šířilo žárlivost, nenávist a pomluvy. A přesto jsem tomu tak nějak dokázala věřit a důvěřovat. Několikrát mě autorka mile překvapila vývojem v ději (původně jsem si o Mariině původu myslela něco jiného). Konec byl na mě možná moc idylický, ale když vím, že pokračování se musí odehrávat během války a mezi rodinou je ještě tolik nevyřízených sporů a záležitostí, vlastně mám chuť se do toho někdy pustit. Na pět hvězdiček to nakonec nedosáhlo, ale v průběhu čtení jsem je opravdu zvažovala. :)

Lucie311
03.12.2020 4 z 5

Krásný oddechový příběh. Pohádka pro romantické večery.

Annannas
30.11.2020 4 z 5

Ano je to pohádka, ale krásná. Mám ráda tento oddychový žánr. Ale rozhodně se nejedná o bezduchý příběh, je to velmi pěkné odpočinkové počtení.

chrudas
28.11.2020 5 z 5

Krásné, odpočinkové čtení.....

BaLu1
28.11.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Dala nahlédnout do života bohatých i chudých lidí v dané době, dobové příběhy mě opravdu zajímají, baví a obohacují. Mohu si lépe představit tehdejší život, zvyky, hodnoty, možnosti. V knize je vše dobře vykresleno, co postava to jiný typ člověka, prostředí starého Augsburgu pěkně popsané, panský dům v mé fantazii bohatě představitelný. Samotný příběh trochu připomíná známý osud Popelky, ale je napsán hezky, čtivě, dobrá volba třeba na dovolenou nebo do lázní. Přečetla jsem už trilogii celou, každá kniha je zaměřena trochu jinak, ale všechny jsou pěkné. Spíše lehčí, oddechové čtení.

PetiJelinkova
27.11.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení. Z tohoto období čtu román snad poprvé, ale opravdu mě to chytlo. Hned se vrhám na další díl. :)