Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1327 373

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

VeronikaZ
19.12.2018 5 z 5

Není to žádná hluboký příběh, ale miloučké oddechové čtení na způsob Downton Abbey. Život a intriky služebnictva, život a intrika panstva a to vše se mísí. Jen je škoda spousty chyb v textu.

katynais
17.12.2018 2 z 5

Celou dobu jsem si rikala, ze je mi to nejake povedome, jako bych to uz cetla. A pak jsem na to prisla, je to skoro kopie ,,Udoli rozhodnuti". Autorka se ani neobtezovala pouzit jina krestni jmena u Paula a Marie. Pokud chcete mnohem lepsi pocteni, zvolte puvodni knihu Udoli rozhodnuti

Lennji
15.12.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, ale tím, že to byl první díl, půlka knihy patřila jen vysvětlování, popisování, jak domu, továrny, tak i představení všech obyvatel této domácnosti a okolí..Těším se na další díly, tam už se snad příběh více rozjede..skončilo to celkem napínavě, tak uvidíme, co bude dál :-)

Evaho73
15.12.2018 3 z 5

Prvú časť osudov dvoch generácii pánskeho domu mám za sebou a
po prečítaní som nadobudla pocit, akoby autorka v tejto časti skôr kládla dôraz na popísanie chodu domácnosti a každodenného života obyvateľov pánskeho domu vrátane jeho služobníctva, ako na samotné rozvíjanie sa dejových zápletok.
Sem - tam do príbehu vniesla malú zlomyselnosť, tragédiu, intrigu, zblúdenie alebo návrat stratenej dcéry, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že hlavnú dejovú líniu vzťah slúžky a syna majiteľa textilnej továrne sa jej akosi nepodarilo presvedčivo zachytiť.
Oveľa väčší priestor venovala druhej majiteľovej dcére Kity, popri ktorej sa istým spôsobom vyvíjal aj vzťah týchto hlavných hrdinov.
Koniec bol na spočiatku pomaly plynucí dej dosť unáhlený a príliš predvídateľný, pričom tam minulosť a staré hriechy továrnika dávali oveľa širšie možností na dramatickejšie vystupňovanie celej zápletky.
Napriek tomu dávam šancu aj druhému dielu...

amanek
30.11.2018 5 z 5

A mě se líbila. Asi to byla po těch všech detektivkách příjemná změna. Sice trochu červená knihovna, ale několik věcí jsem nečekala. Už se těším na další díl.

Zania
28.11.2018 5 z 5

Nádherná knížka :)

lmn
23.11.2018 5 z 5

příjemná oddychovka, další pokračování dám ale až zase po pár detektivkách, abych nebyla úplně přeslazená :-)

helenah
22.11.2018 5 z 5

Od četby mě trochu zrazovaly zdejší negativní komentáře. Zvědavost mi ale nedala...a jsem moc ráda. Nečekala jsem "nic světoborného". Prostá dívka jako služebná v bohaté rodině.... jako z červené knihovny. Čte se to však velmi dobře a už se moc těším na další díly.

Owain
22.11.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nic světoborného.

Jonna
21.11.2018 3 z 5

Také jsem knihu začala číst kvůli seriálu Panství Downton (v knihkupectví mi poradili), ale asi právě kvůli tomu mi připadá jako "slabý odvar" filmového zpracování. Je to taková průměrná kniha, jako vystřižená z červené knihovny z dvacátých let minulého století. Nicméně trilogii hodlám zvládnout celou, snad budou další díly trošku lepší.

MagdalenaSlaba
19.11.2018 2 z 5

Do četby této knihy jsem se pustila z nostalgie, jako asi věšina lidí jsem i já fanynka seriálu Downton Abbey. Četlo se to dobře, ale oslňující to tedy nebylo. Vlastně mě to zezačátku i nudilo. Pak se děj trochu rozběhl, ale stejně.... Hlavní milostná zápletka snad už ani nemohla být tuctovější.

Delitka
16.11.2018 3 z 5

Pěkné, čte se dobře, ale úplně neuchvátila.

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Za mě zajímavá kniha. Zpočátku jsem se bála si ji koupit, ale určitě nelituji. Koupila jsem si další díly.

msjadepaton
13.11.2018 3 z 5

Panství Downton jsem neviděla, takže podobnost nemůžu posoudit, ale celkově mi to přišlo jako průměrná záležitost. Několik dějových linek, z nichž některé jsou podstatně zajímavější než jiné. Například příběh vztahu Paula a Marie byl na celé knize asi to nejslabší. Kitty a Elizabeth byly podstatně zajímavější postavy a Kitty dokonce prošla větším vývojem než hlavní postava, což mi připadá dost zarážející. Bavilo mě ale i Mariino odhalování vlastního původu a Paulův vztah s otcem a vše, co mělo do činění s továrnou. Trochu mi to připomínalo Sever a jih od Elizabeth Gaskell, i když ten je o třídu výš.

Ivetaa
12.11.2018 5 z 5

Kniha se čte "sama", děj je dost podobný Panství Downton - i tak se těším na další pokračování.

verushka19
30.10.2018 5 z 5

Zajímavé čtení. Už se těším na další díl. ????

iška
28.10.2018 3 z 5

Nečte se to špatně, ale nic světoborného to také není.

sebemi
27.10.2018 4 z 5

Ani jsem nečekala, že mě to tak chytne. Vrhám se na další díl :)

iveetka
24.10.2018 3 z 5

Nic, co úplně zklame a otráví. Každopádně mě se kniha dobře četla jenom mě zklamalo, že sem vůbec neprožívala vztah Paula a Marie. Jejich vztah byl napsaný strašně stroze. Najednou se milovali, ač tomu nepředcházely žádné situace, ze kterých bych to jako čtenářka měla pochopit. Určitě si ještě přečtu další díl, ale né hned. :)

Steiniglovka
02.10.2018 4 z 5

Super oddychovka. Sice jsem ze začátku musela přesvědčit sama sebe,abych ve čtení pokračovala,protože jsem ji rozhodně nehltala od první stránky,ale druhé dvě třetiny jsem přečetla doslova jedním dechem. Těším se na druhý díl..