Paní Láryfáry

Paní Láryfáry https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95543/pani-laryfary-95543.png 5 584 87

Paní Láryfáry série

Humoristický román, kde hlavní hrdinka paní Láryfáry řeší v šestadvaceti příbězích zákeřné dětské "choroby" tak, že ji všichni milují a stále se k ní vracejí.

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Lika klub

Mrs. Piggle-Wiggle , 1947

Atík
03.02.2013 5 z 5

Úžasně poutavá kniha. Když se do ní člověk začte ne a ne se odtrhnout. :)

p.stranska
19.11.2012 5 z 5

už se těším na vnoučata, jak jim to jednou budu číst...lepší než pár pohlavků...doporučuji všem rodičům malých dětí

Graine
16.08.2012

Tuto knihu mi rodiče jako malé četli před spaním. ráda na to vzpomínám

Lucka66
16.04.2012

Moc krásná knížka :)

šneki
24.08.2011 3 z 5

Knížka se mi velice líbila

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

pet-kyval
30.11.-0001 3 z 5

[017/10] 'Paní Láryfáry' je knihou z mého předpubertálního věku. Ani nevím, jak moc velký vliv to mělo na mou osobnost, jestli to ve mně vyvolalo jakousi duševní převýchovu a já se stala tím, čím jsem. Nedávno jsem ji opět vyhrabala ze dna knihovny a s chutí se dala do čtení.

Příběhy jsou jedno velké udivené telefonování mezi maminkami a plácání se do čela, že je paní Láryfáry nenapadla rovnou. No co.... to se celkem dá překousnout. Problém je jen ten, že několik knih bylo publikováno v souhrnném svazku což jen podporuje neustálé opakování rozhovorů, které později splývají v jeden jediný a naprostou ztrátu originality.

Škoda jen, že převýchovné prvky a fígly nejsou většinou realistické. Najde se tam sice pár rad(?), které by se čistě teoreticky daly použít i v reálném životě, ale i tak kniha slouží spíše jen jako pobavení matek, které ze svých ratolestí málem volají do psychiatrických léčeben. Škoda jen, že magie neexistuje. Jak krásně by se žilo, kdyby se těm pazgřivcům do tlamiček nacpal kouzelný bonbón, který by je na celý den umlčel, na nohy se jim daly zpomalovací boty a do kalhot plíny s nekonečným prostorem pro případný příchozí obsah. To by byl život… Pepř, který okoření každé jídlo tak, aby to zmátlo smysly a člověk jedl jen to na co má chuť, i když na talíři by byla ve skutečnosti dušená mrkev. Ale to by byl asi podvod.

Betty MacDonald
americká, 1908 - 1958