Pan Kdybych hledá kamaráda

Pan Kdybych hledá kamaráda https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445492/bmid_pan-kdybych-hleda-kamarada-n1k-445492.jpg 4 71 19

Pan Kdybych žije jen se svým plyšovým Psem a rád by si našel dobrého přítele. Pes tedy podá do novin inzerát. Postupně se seznamují s panem Abychem - svalovcem, který má rád jen vlčáky, panem Jábychem, který by si ale chtěl povídat jen o sobě, panem Cobychem, který má spousty a spousty kamarádů i s paní Ledabych, která má ale o přátelství úplně jiné představy. Zdá se, že není úplně jednoduché najít někoho na povídání v hospůdce, šachy či mariáš. Ještě tu ale stále někde na okraji zůstává smutný pan Nebych, kterému se v životě nic nedaří.... celý text

betička
18.04.2024 3 z 5

Krátká knížečka o nás ... Kdybych, Abych, Jábych, Cobych ...
Určitě bych ji nečetla úplně malým dětem, pro které jsem si podle obalu, myslela, že knížka je.
Jak tu už psali - nejrozumnější je ten plyšový pes :-)

Denča__02
09.04.2024 3 z 5

V rámci mé čtenářské výzvy jsem přečetla knihu která má v názvu „kdyby.“ Četla jsem jako e-knihu.
Toto bylo úsměvná a oddechová kniha se špetkou humoru. Nebylo to dlouhé a měla jsem to přečtené za chviličku. Jména Kdybych, Abych, atd.... mi přišla zajímavá.
Nejlepší postava byl podle mě plyšový Pes, protože byl realista a chtěl pomoci Kdybychovi.
„Pane, Vy nejste Pes, ale pesimista.“

Hani77
09.02.2024 3 z 5

Zajímavý nápad se jmény Kdybych, Abych, Cobych, ... Hledání kamaráda se mi taky líbilo, ale jinak žádné velké nadšení.

simca9342
04.09.2023 5 z 5

Krátký příběh o pár stranách o panu Kdybych, který žije sám se Psem beze jména a hledá si kamarády.
Najde si ho , ale vede k tomu dlouhá cesta a hlavně vůle jít a s někým se sejít, pobavit se. Čtenáři se setkání s dalšími neobvyklymi jmény označující příslovce.

Irsaf
04.06.2023 3 z 5

E-kniha zdarma z Městské knihovny Praha. Jednohubka o pár stránkách o panu Kdybych, který hledá kamaráda.

Štěpinambura
26.11.2022 5 z 5

Ačkoliv mě přední strana trochu demotivovala ke čtení nakonec jsem nelitoval.

marketa3815
17.08.2022 1 z 5

Tak tohle se nepovedlo, nudný příběh, strašné ilustrace, jedna z mála knih, kterou dcera odložila po pár stránkách. A to máme tandem Šrut-Miklínová rády. Tak jsem knížku dočetla aspoň já, aspoň že byla krátká, za to dostává od nás 1 hvězdičku. Slzičkový čaj je navíc vykradený z Pana Sovy.

5tužka
14.11.2021 5 z 5

Syn i já jsme nadšení, úžasná čeština a za mě vyhrává spojení: Pane, vy nejste pes, vy jste pesimista :) Doporučuji opravdu všem!

Nočnípták
08.01.2021 4 z 5

Úsměvná, laskavá a jemně humorná. Krásná čeština a nápadité nadávky.Rozečtenou si ji vnučka odvezla domů, takže jsem ji dočítala jako e-knihu. Ale to už není ono. Chyběly mi ilustrace paní Miklínové. Mám moc ráda spojení Pavel Šrut - Galina Miklínová.

radkanin
13.10.2020 4 z 5

Klasika, lehke usmevne :-)

pista53
08.10.2020 5 z 5

Ač je kniha takové krátké čtení před spaním či při poobědové relaxaci, je tam obsaženo velké moudro a hlavně krásný, laskavý humor, který ocení děti i dospělí. Jde totiž o hledání kamaráda. A to už samo o sobě velké téma je. Protože nikdo přece nechce být sám, hrát lízaný mariáš sám se sebou a za společnost mít plyšového, ikdyž velmi milého, pejska, kterému navíc chybí jedno ucho. A tak pan Kdybych potkává pana Nebycha, Abycha, Cobycha a dokonce i paní Květu Ledabych, aby pak nakonec přece jen toho kamaráda, se kterým může jít do hospůdky, našel.

Aliii
13.01.2017 5 z 5

Báječná jednohubka,která je důkazem toho, jak je čeština krásný jazyk :-)

Hanka_Bohmova
26.10.2016 4 z 5

Vskutku invenční nadávky, vy Kostelče nad Černými lesy! :o)

esma
17.10.2016 5 z 5

Nevím, zda existuje cizí jazyk, do kterého by se daly přeložit jména postaviček knížečky Pavla Šruta bez ztráty kytičky. No považte, pánové se jmenují : Kdybych, Nebych, Abych, Jábych a Cobych a dáma : paní Ledabych. Moc jsme si to s dětmi užily. Vtipné a laskavé.

bibi.r
25.10.2015 4 z 5

Výborně zpracovaná knížka, která pobavila s úžasnými ilustracemi Galiny Miklínové, na kterých mi skutečně nic nechybělo :).

Legáček
03.07.2015 5 z 5

Mohli ty lidi udělat barevně a né celou barvou.

tyzik.cejka
12.04.2013

při knížce se hodně nasmějete knížka je poměrně jak tady napsala asam spíš pro dospělé s tím humorem ale což děti hurá pojdte číst takové dobré knihy taky

malen
23.02.2012

Tuto knihu nám jsem slyšela na akci Celé česko čte dětem a moc se mi líbila.Paní herečka (nevím, jestli mohu jmenovat, tak to raději nedělám) , která nám ji celou přečetla, měla dobrou ruku při výběru a celá naše rodina ( a myslím, že nejen naše) byla nadšena.

asam
12.01.2012 5 z 5

Pohádková knížka pro mládež, ale hlavně pro dospělé.Vtipné, humorné,ale i téma vážné / osamělost stáří/, kamarádství. Tenká knížka, kterou přečtete za chvilku, ale nespěchejte s ní. Ať vám ten dobrý pocit z krásného vtipného jazyka vydrží co nejdéle.