Pán hor 5

Poslední díl z konce 19.století uzavírá rozsáhlou romantickou ságu o osudech hrdých potomků francouzského šlechtického rodu de Braie. Romantickou, osudovou lásku prožívají Jana s Denisem. Hlavní postavou se však stává Fréderic, který ve vývoji své lásky k ušlechtilé Anně projde velkým utrpením. Po válečné bitvě koncem 19.století je dokonce prohlášen za padlého, avšak vše se obrátí k dobrému a on se šťastně vrátí ke své milované Anně a pěti dětem. Kromě těchto hlavních hrdinů je děj zaplněn množstvím dalších postav s jejich prožitky, vášněmi a hlavně láskami, ať už šťastnými nebo nenaplněnými. - Zajímavý je epilog, označený roky 1969 a 1995, což zahrnuje prakticky již pátou generaci rodu. A právě toto zprostředkování historické minulosti s dneškem zobrazují dva mladí lidé, Christina a Alexandr, kteří se setkávají u trosek hradu a zjišťují, že jsou potomky této staré rodiny. Hrdý rod de Braie tedy nevymírá, ale stále žije a osudy i lásky se opakují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13515/pan-hor-v-13515.jpg 4.389

Pán hor (5.)

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Lika klub

Kniha Pán hor 5

Hřibče

Tato kniha předčila veškerá má očekávání. Byla nesmírně čtivá a moc mě bavila, zvláště její druhou polovinu jsem slupla jako malinu. Příběh Jany a Denise byl nesmírně napínavý, velmi romantický a opředený tajemstvím. Líbilo se mi, jak Jana postupně rozplétala tajemství kolem Denise a že jich kolem sebe opravdu neměl málo!
Další postava, kterou jsem si v tomto díle doslova zamilovala byl David Magnard - Maxmiliánův přítel a za mě i úžasný stratég. Velmi se mi na něm líbilo, jak krásně uměl tahat za nitky a jak se stal všem hlavním postavám oporou a opravdovým přítelem. Mnohokrát jsem si říkala, že nevím, co by si bez něj počali. Upřímně doufám, že ho potkám ještě v dalším, tentokrát bohužel už posledním, díle.
Jak už jsem napsala výše, tato kniha se mi velmi líbila. Četla se jedním dechem a v druhé polovině nepostrádala ani jistou dávku humoru. Co se děje týče, tak za mě maximální spokojenost.
Jediné, co mi v knize chybělo, byl rodokmen rozvětvené rodiny de Braie. Ve 4. dílu byl, ale v tomto 5. jej už KK nevytiskl a co jsem nahlédla do 6. dílu, tak ani tam není. Je to škoda, neboť rodina de Braie je s postupem let čím dál větší a rozvětvenější a čtenář by se tak mezi všemi jmény lépe orientoval. Osobně to tedy považuji za chybu nakladatele a redakce KK, nikoliv autorky.

hapac

Příjemné čtení, které je ideální pro víkendová odpoledne.

martinaandulka
11.11.2018

Opět pokračování nezklamalo, bylo napínavé, zamilované, tajuplné a skrývalo nejedno tajemství.Jen mi chvílemi připadalo, že se podobné věci podobají v předešlých dílech.

mariva
24.09.2018

Pokračování se mi zase moc líbilo a i když každá polovina knihy byla o někom úplně jiném, nevadilo mi to. Spíš jsem to uvítala, protože první část se mi zdála méně zábavná, děj se táhl a bylo zde hodně popisných míst. V druhé části děj ale nabral spád a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Teď už jsem tedy zvědavá na poslední závěrečný díl.

knihovnička007
22.12.2017

opět hezká kniha, četla jsem hned po předchozím dílu, takže jsem byla v obraze, co se týče předchozích událostí. Na druhou stranu mi vadilo u druhé části knihy, že byla absolutně o něčem a o někom jiném, než první část. V podstatě úplně samostatný děj. Čekala jsem více info o pokračování příběhu Maxmilliána a Isabely.

Tylinka
02.08.2017

...ano ze začátku to nešlo tak rychle, trochu jsem plavala v rodokmenu a zjišťovala kdo je čí potomek, ale pak jsem se zase našla a s chutí dočetla i tento kouzelný díl. Bohužel nevím, jestli se mi podaří sehnat i VI. protože v knihovně jsem zatím o ní neslyšela.

evago
22.01.2017

nelituji času stráveného s Pánem hor...tak ještě poslední díl....

Marika Vanova
04.04.2014

Čtivá kniha o potomcích prvních hrdinů Edmonda a Christiny se mi líbil a hurá do posledního dílu.