Pán hor 5

Pán hor 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13515/pan-hor-v-13515.jpg 4 179 23

Pán hor série

Poslední díl z konce 19.století uzavírá rozsáhlou romantickou ságu o osudech hrdých potomků francouzského šlechtického rodu de Braie. Romantickou, osudovou lásku prožívají Jana s Denisem. Hlavní postavou se však stává Fréderic, který ve vývoji své lásky k ušlechtilé Anně projde velkým utrpením. Po válečné bitvě koncem 19.století je dokonce prohlášen za padlého, avšak vše se obrátí k dobrému a on se šťastně vrátí ke své milované Anně a pěti dětem. Kromě těchto hlavních hrdinů je děj zaplněn množstvím dalších postav s jejich prožitky, vášněmi a hlavně láskami, ať už šťastnými nebo nenaplněnými. - Zajímavý je epilog, označený roky 1969 a 1995, což zahrnuje prakticky již pátou generaci rodu. A právě toto zprostředkování historické minulosti s dneškem zobrazují dva mladí lidé, Christina a Alexandr, kteří se setkávají u trosek hradu a zjišťují, že jsou potomky této staré rodiny. Hrdý rod de Braie tedy nevymírá, ale stále žije a osudy i lásky se opakují.... celý text

ela1972
05.04.2023 4 z 5

Opět moc hezká kniha

m_martina
02.02.2023 5 z 5

Mně se líbí zatím všechny knihy z této romantické ságy. Možná je něco tak trochu zmatené, hlavně pokud jde o postavy, ale to mi nevadí a já hodnotím především čtivost. Kromě toho se mi zde líbila také detektivní zápletka.

malýčtenář
20.09.2022 4 z 5

Opět se setkáváme s hrdiny, kteří neváhají pro lásku udělat i nemožné. Sice ve jménech a rodinných vztazích jsem se už začala ztrácet, ale knížce to neubralo na čtivosti. Sice některé situace byly až neskutečné, ale romantika je romantika. Tak už tedy hurá na poslední dil.

pch1976
06.02.2022 1 z 5

Snad nejhorší díl. Zápletka s převleky, vypůjčenými jmény. V polovině knihy se začne rozvíjet příběh úplně z jiného pera.... Jako by už spisovatelka nevěděla, o čem psát. Jana Denise nejdřív nechce, pak ho postrádá a chce, když všichni udělají maximum pro to aby ho měla, tak ho zase nechce. I když spolu mají dítě....To je totální literární dno.

Radka1727
28.11.2021 4 z 5

V celé sérii nejhezčí příběh Maxmiliána a Isabely. Přesně takhle má vypadat romantika.....

cibulka 8
17.11.2021 5 z 5

S touhle sérií je to jak na houpačce. Zatímco jeden díl mi přijde úžasný, hned další mi zase připadá horší. Čtvrtý díl Pána hor jsem dočetla jen s donucením. Od tohoto, pátého, jsem se zase nemohla odtrhnout. Jsem zvědavá jak mě zaujme závěrečný díl celé ságy.

LenkaKa
02.11.2021 4 z 5

Tenhle díl byl svižnější s detektivní zápletkou, tak už se těším na závěrečnou knihu.

ivka67
06.06.2021 5 z 5

Baví mě to pořád víc,jednoduchý námět,ale pěkně rozpracovaný.Škoda že mě čeká poslední díl.

zdenaR
28.07.2020 4 z 5

Ani tento díl nezklamal, velmi čtivá sága, je dobré ji číst postupně za sebou, aby se člověk neztrácel v postavách.
Jdu na poslední díl :-)))

knihovniceS
21.05.2020 5 z 5

Tato sága nemá chybu. První díl jsem začala číst 30. dubna a dnes 21.5. jsem dočetla pátý díl. Je to droga, která je neškodná a moc mě baví. Těším se na poslední díl. Jdu na to.

marie3541
29.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, je to už páry díl série této autorky, ještě mě čeká šestý díl. V knize je napětí, zápletky rodinného klanu, láska, intriky.... Hezky se čte..

LéňaM
17.12.2019 3 z 5

Paty dil a zda se mi ze je to tak trochu stejne jak predchozi dily.
Presto pěkné a čtivé

Hřibče
25.03.2019 5 z 5

Tato kniha předčila veškerá má očekávání. Byla nesmírně čtivá a moc mě bavila, zvláště její druhou polovinu jsem slupla jako malinu. Příběh Jany a Denise byl nesmírně napínavý, velmi romantický a opředený tajemstvím. Líbilo se mi, jak Jana postupně rozplétala tajemství kolem Denise a že jich kolem sebe opravdu neměl málo!
Další postava, kterou jsem si v tomto díle doslova zamilovala byl David Magnard - Maxmiliánův přítel a za mě i úžasný stratég. Velmi se mi na něm líbilo, jak krásně uměl tahat za nitky a jak se stal všem hlavním postavám oporou a opravdovým přítelem. Mnohokrát jsem si říkala, že nevím, co by si bez něj počali. Upřímně doufám, že ho potkám ještě v dalším, tentokrát bohužel už posledním, díle.
Jak už jsem napsala výše, tato kniha se mi velmi líbila. Četla se jedním dechem a v druhé polovině nepostrádala ani jistou dávku humoru. Co se děje týče, tak za mě maximální spokojenost.
Jediné, co mi v knize chybělo, byl rodokmen rozvětvené rodiny de Braie. Ve 4. dílu byl, ale v tomto 5. jej už KK nevytiskl a co jsem nahlédla do 6. dílu, tak ani tam není. Je to škoda, neboť rodina de Braie je s postupem let čím dál větší a rozvětvenější a čtenář by se tak mezi všemi jmény lépe orientoval. Osobně to tedy považuji za chybu nakladatele a redakce KK, nikoliv autorky.

hapac
12.02.2019 3 z 5

Příjemné čtení, které je ideální pro víkendová odpoledne.

martinaandulka
11.11.2018 4 z 5

Opět pokračování nezklamalo, bylo napínavé, zamilované, tajuplné a skrývalo nejedno tajemství.Jen mi chvílemi připadalo, že se podobné věci podobají v předešlých dílech.

mariva
24.09.2018 5 z 5

Pokračování se mi zase moc líbilo a i když každá polovina knihy byla o někom úplně jiném, nevadilo mi to. Spíš jsem to uvítala, protože první část se mi zdála méně zábavná, děj se táhl a bylo zde hodně popisných míst. V druhé části děj ale nabral spád a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Teď už jsem tedy zvědavá na poslední závěrečný díl.

knihovnička007
22.12.2017 4 z 5

opět hezká kniha, četla jsem hned po předchozím dílu, takže jsem byla v obraze, co se týče předchozích událostí. Na druhou stranu mi vadilo u druhé části knihy, že byla absolutně o něčem a o někom jiném, než první část. V podstatě úplně samostatný děj. Čekala jsem více info o pokračování příběhu Maxmilliána a Isabely.

Tylinka
02.08.2017 5 z 5

...ano ze začátku to nešlo tak rychle, trochu jsem plavala v rodokmenu a zjišťovala kdo je čí potomek, ale pak jsem se zase našla a s chutí dočetla i tento kouzelný díl. Bohužel nevím, jestli se mi podaří sehnat i VI. protože v knihovně jsem zatím o ní neslyšela.

evago
22.01.2017 5 z 5

nelituji času stráveného s Pánem hor...tak ještě poslední díl....

Marika Vanova
04.04.2014 4 z 5

Čtivá kniha o potomcích prvních hrdinů Edmonda a Christiny se mi líbil a hurá do posledního dílu.