Pán hor 1

Pán hor 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13519/pan-hor-i-13519.jpg 4 394 100

Pán hor série

1.díl pětidílné ságy na pozadí bouřlivého období francouzské revoluce v 18.století líčí osudy divokého hraběte, který založí hrdý rod de Braie. Románová sága je určena především milovníkům romantické literatury. Divoký hrabě Edmond, sídlící na Černém hradě a nazývaný pánem hor, zakládá s milovanou ženou Christinou hrdý šlechtický rod. Francouzské revoluční události se stávají kulisami dalších osudů hlavních hrdinů a jejich četných potomků. Střetávají se zde chrabří hrdinové s padouchy, planou vášnivé osudové lásky, různé intriky a zrady... celý text

zdenaR
06.05.2020 4 z 5

Romantika, láska, napětí, rodinná sága francouzského šlechtického rodu zasazená do historických souvislostí - prostě odpočinková literatura, která se moc hezky čte.
Doporučuji :-)))

knihovniceS
02.05.2020 5 z 5

Mám moc ráda romány této autorky. Přečetla jich víc než deset a dva roky jsem čekala na Pána hor, až nám přijde rezervace z regionální knihovny. Už jsem nevydržela a celou sérii jsem koupila do naší knihovny v Klučově. Naše čtenářky jsou na Pána hor natěšené. Vrhla jsem se na první díl a „slupla“ jsem ho za tři dny, aby mohly číst další zájemci. Mám ráda romantiku, historické ságy a Pán hor mě nezklamal. Krásné čtení - doporučuji. Těším se na druhý díl.

Lilianka
29.02.2020 5 z 5

Nádherný děj knihy který mě velmi zaujal.

gordon13
25.01.2020 3 z 5

Mám velice ráda historické romány, je to takový "jiný" svět, ale bohužel na mě je tento román velice naivní a přeslazený, vývoj vztahu podivný a nepravděpodobný...novodobější četba paní autorky je mnohem kvalitnější, s touto ságou pokračovat nebudu...

lady78
11.01.2020 5 z 5

Krásná kniha, moc dobře se čte. Celou sérii jsem přečetla takříkajíc jedním dechem.

LéňaM
10.11.2019 5 z 5

Nadherny příběh.
Knihu jsem precetla za dva dny a hned se vrhla na druhy dil,ktery je take moc hezky.

DelMar
03.11.2019 5 z 5

Krásná knížka, hezky se čte..

evickakyticka
07.10.2019

Nejsem typická "romantická" čtenářka, ale občas se stane, že to risknu. Tady mě nalákalo spojení historie a venkonského románu - už podle názvu Pán hor. Nakonec jsem s vypětím všech sil přečetla první část, Christinu, a taková dávka romantiky mi stačila na dlouhé roky dopředu. Příště budu více obezřetná, jestli se na tu romatiku dám zase zlákat. Nedočteno - nehodnotím.

packlik
01.10.2019 5 z 5

Kniha, která mě naprosto uchvátila a určitě jsem ji nečetla naposledy. Bude patřit k románům, ke kterým se vracím. Vřele doporučuji. Romantická duše si přijde na své.

Marcinková
11.08.2019

Je to odpočinková četba, přečtla jsem celou 6dílnou ságu. Heřmánkové údolí je moc dobrá kniha.

zbraslavanka
31.07.2019

Krásná sága rodinné historie jednoho rozvětveného francouzského rodu. Silný příběh o lásce, touze, zklamání i naději . Ne každému se podaří v životě uspět, ale vždy se vrací zpět ke svým kořenům ke své rodině....

Toňula
04.06.2019 3 z 5

Ačkoliv jsem četla od autorky lepší příběhy, Pán hor nebyl zklamáním - historický čtivý román, ve kterém nechybí romantika ani napětí, z příběhu je zřejmá autorčina znalost historie, díky které nabývá vyprávění na věrohodnosti. Nebudu se bránit pokračování..

RyxiraAmyGinger
01.03.2019 2 z 5

Tak tohle byl teda docela přešlap, musím říct. Četla jsem od paní Kornerové jiné knihy, které se mi velmi líbily a na Pána hor jsem slyšela samé kladné recenze, tak jsem měla celkem vysoká očekávání... A byla jsem zklamaná. Jednoduchá, nijak zajímavá Christina, Edmond, který by jako z oka vypadl tuctům jiných osudových mužů, láska, která se zrodila prakticky z ničeho, do toho všeho hloupé dialogy... Odložila jsem knihu ve chvíli, kdy Edmond Christinu obvinil z toho, že ho nemiluje poté, co na něj čekala tři roky, provdala se za něj proti vůli rodičů a já nevím co všechno. A to jsem všeobecně notorická dočítačka. Pán hor ale fakt nestojí za můj čtenářský čas, na druhou stranu paní autorka od časů jeho zrodu (naštěstí) obsahově i slohově vyspěla, a tak neházím flintu do žita a stále se těším na Heřmánkové údolí. P.S. Trochu podobná záhada, na jakou jsem narazila v souvislosti s Měděným jezdcem. 85%?!

chodícírohožka
27.02.2019 1 z 5

Na knihu jsem se těšila, dříve jsem četla Dům U Tří borovic od této autorky a byla jsem spokojená. Pán hor zněl slibně, ale bohužel se mi nelíbil. Děj byl hodně předvídatelný, což by mi jinak moc nevadilo, ale v kombinaci s přehnaným chováním většiny postav to na mě už bylo příliš. Navíc romantika založená na tom, že má jedna postava z páru panický strach z té druhé, která ji pro změnu neoblomně nutí do citového vzplanutí k sobě, asi není úplně můj šálek kávy. Abych nezůstala jen u negativ, musím ocenit historické vložky, které se sem tam v díle objevují.

evca7271
18.02.2019 4 z 5

Moc pekne se to cetlo.

misa3662
13.02.2019

Ságu Pán hor mám hrozně ráda, je čtivá a ráda se k ní vracím. Prví tři knížky mě asi bavily nejvíc, poslední už je trošku natahovaná, ale nic to nemění na tom, že tuto ságu všem doporučuju!:-)

hapac
04.01.2019 3 z 5

Čtivé, nenáročné, zkrátka oddychovka pro vyčištění hlavy....

aktijnov
30.12.2018 3 z 5

Čtivá příjemná nenáročná oddychovka.

Deny95
16.11.2018 5 z 5

Romantické, čtivé.

medvídě
10.09.2018 5 z 5

Krásné a romantické. Příběhy rodiny ve 2 generacích napříč neklidnými dějinami konce monarchie a začátku císařství. Občas se tu mihne nějaká chyba, ale kde není. Jde hlavně o to, že čtením se dostáváte do jiné doby a prožíváte lásku i ztrátu, obavy i šťastné chvíle osob, kterých se to týká. Posouváte se v jejich životech dál a nejen na nich, ale i na jejich přátelích vidíte změny, které zavinil sám čas.
Doufám, že se brzy budu moci pustit do dalších dílů, u kterých doufám v nejméně stejně napínavou dějovou linii, která chytne a nepustí.