Pán hor 1

Pán hor 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13519/pan-hor-i-13519.jpg 4 400 100

Pán hor série

1.díl pětidílné ságy na pozadí bouřlivého období francouzské revoluce v 18.století líčí osudy divokého hraběte, který založí hrdý rod de Braie. Románová sága je určena především milovníkům romantické literatury. Divoký hrabě Edmond, sídlící na Černém hradě a nazývaný pánem hor, zakládá s milovanou ženou Christinou hrdý šlechtický rod. Francouzské revoluční události se stávají kulisami dalších osudů hlavních hrdinů a jejich četných potomků. Střetávají se zde chrabří hrdinové s padouchy, planou vášnivé osudové lásky, různé intriky a zrady... celý text

helenah
23.11.2021 5 z 5

Tak se těším na dlouhé zimní večery, zabalená v dece a s čajem, který bude vonět pomerančem, hřebíčkem a skořicí a budu znova (po kolikáté už:)? ponořena do osudů postav Pána hor. Miluju tento rozsáhlý román. Protože děj znám, mohu si otevřít kteroukoliv ze šesti knih a začít číst. Je skvělé, že je celá sága rozdělena na části, každá z nich má jinak zvláštní atmosféru, ale všechny jsou krásné, napínavé, romantické a místy i smutné a drsné... Už jsem jednou hodnocení této knihy psala, ale někdy je fajn opakovat se....

Radka1727
19.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Anotace vypadala zajímavě, ale musím říct, že jsem byla dost zklamaná. Čekala jsem klasickou romantiku s historickým pozadím, ale proč jsou proboha vztahy mezi hlavními postavami založeny na tom, že má žena z muže strach a jako mávnutím kouzelného proutku ho hned miluje, ještě než má k tomu nějaký důvod. Mistrem historicko-romantických románů pro mě zůstane Lisa Kleypas. Z celé série se mi líbil jen příběh Maxmiliána a Isabely.

Ronnie68
15.10.2021 4 z 5

Je pravda, že zprvu mi to připadalo jen taková červená knihovna ... ale děj se dál pak i rozvíjel ... takže se těším na další díl ...

amanek
01.10.2021 5 z 5

Na začátku jsem měla pocit, že půjde o klasickou červenou knihovnu, ale paní Körnerová opět nezklamala. Ač tam nějaké prvky červené knihovny jsou, příběh zajímavý a napínavý. Těším se na další díly.

Barbara182
26.08.2021 4 z 5

K téhle knize jsem se vracela po letech a musím říct, že je to pořád pěkné čtení, romantické, odpočinkové, u kterého člověk může vypnout a nechat se unášet dobrodružstvím hlavních hrdinů. Opět jsem Christině a Edmondovi držela palce, aby si svoji lásku vyvzdorovali proti všem, a pak jsem stejně tak trnula u jejich syna Sebastiana a něžné Laury :-) Moc pěkná série, která neomrzí, i když se musím přiznat, že Christinino a Edmondovo dobrodružství už pro mě nebylo zdaleka nebylo tolik plné napětí, protože jsem ho četla ze všech nejvíckrát a tudíž si ho taky nejlépe pamatovala, ale to je čistě moje chyba :-) Pána hor rozhodně doporučuji všem milovnicím historických romancí, jen upozorňuji, že je cudné a žádných otevřených popisů milostných scén se tu nedočkáte, jde tu víc o vztahy než o sex.

rakakan
05.06.2021 5 z 5

Velká romantika, ale dobře se čte. Odpočinková četba. Pustím se i do dalších dílů

cibulka 8
29.05.2021 2 z 5

První část knihy mě nebavila. Stále a stále dokola omýlané jedno téma. Kdyby knížka neměla tak dobré komentáře, už bych ji odložila.
Druhá část byla lepší, ale pořád žádná hitparáda. Začalo mě to bavit až když Sebastian utekl z domu.
Až třetí část to všechno napravila. Konečně nějaká akce, např. v podobě Sebastianovy výpravy do Ravenny. A také mi byla velmi sympatická Laura.

ivka67
26.04.2021 4 z 5

Hezký romantický příběh.

Péťa1950
23.04.2021 3 z 5

Odpočinkový příběh. Babystar to krásně výstižně vyjádřila, ušetřila mi práci.

babystar
11.03.2021 3 z 5

Romantický příběh pro ženy. Představte si, že vezmete jednoduchý, předvídatelný děj, spoustu nehynoucí lásky, špetku charismatických šlechticů a krásných šlechtičen, trochu francouzské a italské historie z přelomu 18. a 19. stol.. To vše zamícháte, protřepete a máte místy nudný román pro línou dobu karantény.

LenkaKa
10.03.2021 4 z 5

Rozjezd byl trochu pomalý, ale pak jsem se začetla. Mám ráda takové ságy a těším se na další díl.

Nunynka
21.01.2021 4 z 5

Občas je potřeba si od detektivek odpočinout. A tato spisovatelka je sázka na jistotu. Někdy je to až moc romantické,ale nějak to k této autorce patří.

Ingrid44
15.01.2021 5 z 5

Jedinečná spisovatelka .
Čtivé příběhy

Sablu
30.11.2020 4 z 5

Nejdříve jsem si říkala, že už jsem asi na tyhle sladké romace stará, ale nakonec jsem knížku přečetla jedním dechem a bylo to moc příjemné oddechové čtení.

Jabkovžupanu
01.11.2020 3 z 5

Lineárně vedený příběh. První polovinu jsem měla pocit, že knihu snad musela psát čtrnáctiletá holka. Zvažovala jsem ji použít jako podpálku do kamen, protože nic tak pohádkového jsem už dlouho nečetla. Zhruba tak od dob Šípkové Růženka. Druhá půlka je o poznání zajímavější, věrohodnější a bohatší o historická fakta. Nepsala ji jiná autorka? Nebo autorka o dvacet let starší? Místy (hlavně v první polovině knihy) jsou nelogičnosti, které člověka značně rozčilují, příběh se táhne jako počůraná cukrová vata, ale díky druhé polovině zřejmě dám šanci i dalšímu dílu. Pokud potřebujete nenáročnou knihu na pláž, tak dobrý :)

janqa410
23.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Mé pocity z knihy jsou značně různorodé. První a větší část, kdy se děj točil kolem Christiny a Edmonda, mě bavila moc. Avšak ve chvíli, kdy skokově vyrostl jejich syn Sebastian, mě to už na jednu knihu přišlo příliš překombinované, mám raději rovnici "jedná kniha-jeden osudový příběh ústřední dvojice". A zde se těch osudových příběhů odehrálo tolik. Možná je to ale tak správně, tímto způsobem je kniha vlastně jiná a jen já na to pohlížíme jinak, protože na to nejsem zvyklá. Co se týká postav, tak Christinu jsem zbožňovala od začátku, Edmonda také, vlastně všechny De Braie, kromě Eugénie, ta mě lezla krkem a jako prohnaná mrcha mě připadala od začátku. Naštěstí však rukou osudu dostal Sebastian za ženu tu pravou, Laura se k němu dokonale hodila. Každý bouřlivák potřebuje něžnou, ale ve skutečnosti pevnou ruku, Sebastian i jeho otec, toho byli důkazem. Kniha je napsána čtivé, nedalo by se říct, že bych se někde nudila, avšak některé pasáže byly více roztahané a konec naopak příliš useknutý. Nicméně i tak se těším na další díly této šestidílné ságy.

manelka
11.09.2020 5 z 5

Kniha je celkem hezky napsaná líbila se mi :)

milisek21
08.09.2020 4 z 5

Mám paní Kornerovou ráda a tak jsem se pustila do Pána hor. Je to červená knihovna a dobrý relax. Myslím, že to dám celý :D

Morana107
01.08.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem se vrhla s opravdu nezměrnou chutí, protože Andělská tvář od autorky je moje srdcovka. Námět mi připadal hodně podobný, takže jsem se už nemohla dočkat toho záhadného a demonického Edmonda. Bohužel nápadem to končí a dál už je děj naprosto rozdílný. Christina kouzlu Edmonda de Braie podlehla nějak moc rychle, čekala jsem nedůvěru a dlouhé dobývání.
Do poloviny knihy se vám bude tajit dech, protože příběh byl i přes počáteční zklamání bravurně vystavěn, když byl Edmond zraněn najatými vrahy, tak jsem chtěla sama za ním přijít a pomoci mu.
Pak se ale dej už zhoršuje, jako když vylezete na horu očekávání a čeká vás už jen klesání.
Konec dějové linky Edmonda a Christiny se mi zdál uspěchaný, vypadalo to, že to autorku už nebavilo a těšila se až začne psát o Sebastianovi, jehož příběh mě zpočátku příliš nezaujal a začal mě bavit až ke konci, kdy se na scéně objevuje sympatická Laura.
Když to ale shrnu, tak jsem si příběh veskrze užila a hezky utíkal, takže dávám pěkné čtyři hvězdičky ;)

Vybubu
31.05.2020 3 z 5

Knihy od autorky jsem si oblíbila, jako absolutní relax a oddechovou četbu, veskrze pozitivní a lidskou... ovšem, tady už je toho opravdu hodně.. jako cucat karamelku. Ale, drazí spolučtenáři, nebudu lhát, usmívat se nad takovou romantikou, jak telátko nad hnojníkem, mne veskrze baví a obsesivně dočtu opět celou sérii. Je to tak krááásně naivní a černobílé... :)