Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 693 218

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

dominika2585
08.09.2021 5 z 5

Miluju příběhy z psychiatrického prostředí. Této knize nemám co vytknout, originální a napínavé čtení. Závěr rozhodně velmi překvapil. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

Er.es
06.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Mám radši příběhy, který se nastartují hned na úvod, což Fitzek umí, takže když otevřete knihu, máte co dělat, abyste ji odložili, příběh roztáhne ručičky a obejme vás tak silně, že je těžké se odtrhnout.
Stránku co stránku vám Fitzek servíruje magořinu, drsnost, prolévání krve, pikantní myšlenky psychopatů, a hlavně gradující příběh, kdy slintáte nedočkavostí a toužíte po rozuzlení. Kosmická loď se chystá ke startu do vesmíru....
A vystřelí nahoru, a pak se v další vteřině otočí a rozmasakruje se o tvrdou zem...
Závěr je totálně pošahanej a příběh pohřbí do tmy plné toho "nevím, jak to logicky vysvětlit, tak to zakončím takhle..."

Kniha byla suprová, jen ten konec neuspokojil...

IvetaTerezieM
14.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět povedený psychothriller. Hned od prvních stránek jsem byla nedočkavá, zvědavá, jak se děj bude vyvíjet. Při čtení jsem snad i strachy zavírala oči, ale to jen díky mé představivosti..takový závěr jsem do poslední chvíle netušila. Prostě skvělý pan Fitzek.

EvaApple
10.08.2021 4 z 5

Hodně originální, ale jednu hvězdu ubírám kvůli překombinovanosti, kterou autor v závěru trochu vybalancuje. Musím říct, že vzhledem k napínavosti celé knížky (skutečně je těžké se od ní odtrhnout, nahrávají tomu hodně krátké kapitoly), mi závěr přišel plochý, trochu až nudný. Očekávala jsem vzhledem k Fitzkovému stylu větší bombu! :-)

petra1394
01.08.2021 4 z 5

Od Fitzeka jsem četla thriller Izovaný a pamatuju si ho jako jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy četla. Potom jsem četla ještě Balík (nebo Balíček?), to už mě tolik nenadchlo, ale chtěla jsem tomu dát ještě šanci. Tenhle příběh byl napínavý, opravdu jsem nemohla přestat číst. Nicméně postavy mi přišly takové ploché, možná i ten překlad nevolil nejlepší slova, prostě mi to občas přišlo takové umělé, nepřirozené. "Chci se psát na tvém utrpení" přece normálně člověk, natož třeba psychopat, normálně neřekne :-D Ale až na tu zvláštní umělost se mi to líbilo!
Jo a za to originální poděkování přidávám pomyslnou pátou hvězdu. To bylo prostě boží :-)

Dajine
24.07.2021 4 z 5

Zajímavé prostředí, napínavý příběh, překvapivý konec.

Adél784
12.07.2021 5 z 5

Opravdu napínavý psychothriller, který nelze odložit:)
Prostředí psychiatrické léčebny je originální a je zajímavé nahlédnout do těch míst, kde jsou hospitalizováni ti nejnejbezpečnější pacienti...a přesně na toto místo se nechá dobrovolně v utajení zavřít Till Berkgoff, aby zjistil, co se stalo jeho synovi Maxovi. A jak se píše na obálce - Aby zjistil pravdu, musí ztratit rozum.
Konec je hodně překvapivý:) a už se těším na další autorovy knihy:)
5/5 v rámci žánru je to skvělá kniha a doporučuji ji všem milovníkům napínavých knih.

Charmedka
20.06.2021 4 z 5

Tak tohle byla vážně jízda, kniha Vás vtáhne do děje již od prvních stránek, protože autor se rozhodně nebojí zacházet do detailů, do hodně krvavých a krutých detailů, takže pozor, pokud máte slabší žaludek. Už tenhle syrový začátek Vás donutí pokračovat ve čtení.

Je to strašně zvrácené, ale svým způsobem neskutečně zajímavé zjistit, jak sériový vrah přemýšlí a třeba i zjistit, co se stalo, že z něj vyrostlo tohle.

suiteki
13.06.2021 5 z 5

Napínavý příběh plný zvratů a nečekaných momentu. Chvilku jsem měla jasno a pak jsem byla ztracená. Konec mě překvapil, chvíli jsem si říkala, že to nebyl konec, jaký bych si představovala, ale po přehodnocení - byla fakt dobrá, nenudila a od první do poslední stránky udržela moji pozornost a vysokou míru napětí.

Comelye
01.06.2021

Tak knihu jsem nedočetla, nemůžu hodnotit, vážně mě nebavila ani po 60ti stranách. Prázdné dialogy, postavy mi nebyly sympatické a celkově takové zvláštní...

pakoshka
29.05.2021 3 z 5

Z těch čtyř knížek, který jsem od Fitzeka četla, mě Pacient bavil asi nejvíc, nicméně ani to neznamená, to by knížka byla nějaký terno. I to rozuzlení kdo-je-kdo mě během čtení napadlo. Klasickej jednoduchej thriller, potřebovala jsem po těžkým týdnu v práci něco vypínacího.

veronika6239
28.05.2021 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a vím, že je musím přečíst všechny. Za mě naprostá bomba, přesně můj šálek kávy. Nečekané rozuzleni, takový konec jsem vůbec netipovala. Thriller se vším všudy... Opravdu psycho. Doporučuji.

onyx84
21.05.2021 5 z 5

Téma knížky super,psané čtivě a svižně...jen mi po dočtení a vysvětlení všeho proč a jak,zůstalo pár věcí,které mi nedávají smysl...přijde mi,že pár kapitol ze začátku knihy si protiřečí s koncem...ale možná sem jen nedával pozor...

Aliii
14.05.2021 4 z 5

Zajímavý námět, který podnítil mou zvědavost. Zdravý člověk zavřený na psychiatrii, to je děsivé už samo o sobě, natož ve spojení s dalšími liniemi příběhu.
Autor mě rozhodně nezklamal a držel v napětí až do konce.

Ignis
14.05.2021 4 z 5

Překvapivě dobré. Teda nečekala jsem žádnou katastrofu, ale obvykle je přílišné očekávání spíš na škodu. Nejvíc strach jsem ovšem měla z popisů toho, co se těm dětem dělo, ale autor přece jen není sadistický šílenec, tak je to celkem decentní a není toho moc. Závěr byl správně překvapivý.

micha-ella
10.05.2021 1 z 5

Tato knížka doplnila můj seznam nedočtených, který jsem si nedávno přepisovala, protože jsem tady na DK funkci ,,Nedočteno"objevila pozdě. Prvních asi padesát knížek na mém profilu má tedy převážně negativní hodnocení, ač byly čteny už dávno. Teď to tedy vypadá, jako bych byla čtením otrávená. Nejsem. Nic to ovšem nemění na hodnocení této knihy - Pacient se mi vyloženě zhnusil.

Džuszna
09.05.2021 5 z 5

Skvělé čtení. Doporučuji

Šárka88
08.05.2021 5 z 5

Nemám slov, luxusní čtení a závěr jsem četla s otevřenou pusou. Přečteno za par dní a děj mě úplně v táhl do jejího dění. Doporučuji k přečtení.

hs777
04.05.2021 5 z 5

Další papírovka od Sebastiana Fitzeka (nevím proč ebooky tohoto autora jsou jen v slovenštině) a znovu výborná. Psycho se vším všudy, teda nic pro slabé povahy. Jak je u autora zvykem, nějaký závěrečný veletoč jsem čekala, ale tenhle mi vyrazil dech. Klobouk dolů ... a těším se na Terapii.

26Mirka
03.05.2021 5 z 5

Má první kniha od autora a jsem nadšená . Nemůžu jinak než 5 hvězdiček, napínavá od začátku do konce, super krátké přehledně kapitoly. Těším se na další knihy.