Ozvěny run

Ozvěny run https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502057/bmid_ozveny-run-tUU-502057.jpeg 4 360 100

Runy série

Jejich láska byla zapovězená, ale její ozvěna zní až na věčnost. On se vrátí runy jí to prozradily. Když Mia po milované babičce zdědí Birch Thorpe, letní chatu ve Švédsku, čeká ji nelehké rozhodnutí. Snoubenec Charles na ni naléhá, aby dům prodali a koupili si luxusní byt v Londýně. Mia váhá. Když se naskytne příležitost zapojit se do archeologického výzkumu, jehož cílem je objevit na jejím pozemku vikinské artefakty podobné zlatému prstenu, který je součástí dědictví po babičce, s radostí souhlasí. Získá tak čas a odstup, aby si všechno dobře promyslela. Vykopávky Miu zcela pohltí a pohledný archeolog Haakon Berger jí také není úplně lhostejný. Stejně jako ona totiž cítí jakousi spřízněnost s dávnými obyvateli těchto míst, jejichž životní osudy se každým dnem více odkrývají. Mie a Haakonovi se před očima začíná skládat dávný příběh velšské šlechtičny Ceri a záhadného vikinga známého jako Bílý sokol, který ji v roce 869 unesl. Do jejich života zasáhnou nejen ozvěny minulosti, ale i nepřátelé ohrožující Birch Thorpe a její obyvatele, a Mia a Haakon budou muset bojovat, aby ochránili to, co je jim nejdražší... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

Echoes of the Runes , 2020

Dandy1
04.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Po seriálech na Netflixu jsem si oblíbila období Vikingů. Trochu jsem se bála, že knížka bude o tom samém, ale mile mě překvapila. Místo bojů a intrik se mi zjevil příběh lásky dvou duší, které se opět setkaly.

jitka3027
01.11.2022 4 z 5

Odpočinková četba na kterou jsem se opravdu moc těšila, ale bohužel mi tam něco chybělo, ani nevím co, možná jen uplne nesplnila má očekávání. Nemám co vytknout, četlo se samo, bavilo mě to, ale čekala jsem trochu víc...

Mindy
31.10.2022 3 z 5

Obrovská porce romantiky, doslova dvojnásobná, protože v knize se prolínají dva příběhy - jeden současný a druhý z 9.století z období Vikingů. A v obou se odvíjí zamilovaný příběh.
Jako čtení do vlaku a autobusu ideální, podnikla jsem teď delší cestu do zahraničí a s touto knihou mi vcelku rychle uběhla.

EmillyT
29.10.2022 4 z 5

Moc hezké čtení. Příběh mě vtáhl už od začátku a měla jsem problém knihu odložit. Líbila se mi jak historická linka, tak i ta ze současnosti. Jen závěr současné linky byl velmi zjednodušený a nereálný, ale na mém dojmu z knihy to nic nezměnilo.

Gibis
27.10.2022 4 z 5

Taková příjemná romantika ve dvou časových rovinách, vzájemně propojených "hadími prsteny". Pravda, doba Vikingů hodně uhlazená a zromantizovaná, ale je třeba to opravdu brát jako romantické čtení a ne přesnou ukázku života Vikingů a Keltů. Četlo se to dobře a pokračování si přečtu ráda.

Summer7
10.10.2022 3 z 5

Hezká kniha, čekala jsem malinko něco jiného, nicméně úplně zklamaná jsem taky nebyla. Autorka mohla jít trošku víc do hloubky s Vikingy a trošku méně přeslazený konec. Ale kolem a kolem příjemné čtení.

LiLLu
09.10.2022 3 z 5

Bohužel jsem byla z knihy zklamana. Je to spise hodne jednoducha romantika, než pribeh o Vikingách. Autorka mohla jit vice do hloubky, nastudovat si vice historii nebo archeologii ale bohuzel, vseho se dotykala jen jako kdyz mluvi dve deti mezi sebou.
Kniha se cte ale dobre, takze stranky rychle ubíhaly, bohuzel v pribehu nejsou vubec zadne wow momenty, vse je predvidatelne a speje to proste jen k te romantice.
Kdyby autorka vic zabrala mohla tu byt druha paradni cizinka...
Takto bohuzel nic moc. Zbylo mi precist poslenich 30stran ale uz se mi do toho sladkeho hapyendu vubec nechce...

MirrorIsis
06.10.2022 5 z 5

Kniha se příjemně četla, co jsem od ní čekala, to jsem dostala. Styl psaní mi připomíná trochu méně sofistikovaou verzi knih Barbary Erskinové.

evineckY
04.10.2022 5 z 5

To bylo fantastické !
Dvě dějové linky - 1 byla super, ale ta druhá - z dob Vikingů byla úžasná !
+ bonus - jak vznikla kniha a z jakého popudu si nenechte ujít.
Moc, moc doporučuji - jak romantikům, tak milovníkům historie.

spoiler spisovatelky :
Čím víc čtu o vikinzích, tím víc mě mrzí, že mají v dobách minulých i současných tak špatnou pověst. Jistě, někteří z nich byli nájezdníci a kvůli kořisti zabíjeli lidi, ale valná většina z nich byli mírumilovní rolníci a obchodníci, kteří se na loupežné výpravy nevydávali. Naopak, vytvářeli úchvatnou kulturu, v níž měli všichni svobodní muži svůj hlas a svobodné ženy svá práva včetně práva na rozvod. Bohužel písemné záznamy o jejich společnosti pocházejí až z pozdější doby (o několik století později) a jsou dílem těch, které porazili. Výsledkem je poměrně jednostranný popis. Já jsem chtěla vikingy ukázat z jiné perspektivy a doufám, že v této knize se mi to podařilo.
Vikingové se nebáli smrti, báli se pouze toho, že nezemřou se ctí. Proto to byli odvážní a pro někoho snad i nelítostní válečníci. Ale dosáhli díky tomu i úžasných věcí a jejich dobrodružný duch je vedl až tam, co pokládali za konec světa....

mfajmanova
27.09.2022 4 z 5

Krásný příběh, který mne dokonale vtáhl do děje. Užívala jsem si každou stránku, možná až na ten přeslazený konec, který bych ale jiný stejně nechtěla. Příjemné, odpočinkové čtení, taková pohádka pro dospělé. Doporučuji!

Jenny46
24.09.2022 4 z 5

Nádherný epický příběh, čtení poutavé trochu víc se mi líbila historická linka. Odpočinková kniha, která zahřeje u srdíčka...

Knižní střípky
20.09.2022 3 z 5

Ano, samozřejmě jsou obě dvě linky spolu nějakým způsobem provázané a musím říci, že velice hezky. Nic objevného se však nekonalo. I zde mě linka minulá zaujala více, vždyť právě i kvůli ní jsem do knihy šla. Úplně si nejsem jistá věrohodností popisu dané doby, asi bych řekla, že si autorka vikingské období celkem zidealizovala pro potřeby svého romantického příběhu, ale v zásadě mi to nijak nevadilo, jen jsem se občas pousmála...

V lince současné je ten příběh celkem předvídatelný, ale to tak bývá u většiny podobných knih. Já chtěla něco příjemného na oddech, a to jsem dostala. Myšlenkami jsem stejně byla u té předchozí knihy, tu z hlavy jen tak nedostanu. OZVĚNY RUN tedy ano, pokud potřebujete nějaký milý příběh na relax, který je ozvláštněný linkou z vikingské doby.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Holly.W
15.09.2022 3 z 5

Miluju knihy, kde se prolíná minulost s přítomností. A když jsem četla anotaci k této knize, tak jsem neváhala a knihu si koupila. Líbila se mi více dějová linie z přítomnosti, která se odehrává ve Švédsku a sleduje příběh Mii a Haakona, kteří odkrývají pozůstatky vikingské vesnice a přitom se před nimi odvíjí příběh Vikinga Bílého sokola a ženy Ceri, kterou unese. Příběh odehrávající se v minulosti se mi moc nelíbil. Zasloužil si tak minimálně o 200 stran více. Bylo to nucené, umělé, plytké, nepropracované. A hlavně neuvěřitelné. Pochybuji, že by si ve skutečnosti nějaký víking nechal líbit takové odporování a ponižování od své ženy. Jednu by jí vrazil, že už by se nezvedla.
Celkový dojem a zážitek z této knihy prostě není dobrý. Četla jsem daleko lepší s tematikou prolínání daleké minulosti a současnosti.

Kaja1
14.09.2022 4 z 5

V poslední době se s knihami, které se odehrávají ve dvou časových rovinách roztrhl pytel. Naštěstí to tentokrát nebyla válka, ale doba, kdy Vikingové na svých lodích brázdili Severní moře. Příběh byl čtivý, i když konec v současné linii byl i na mne trochu moc.

fisa14
14.09.2022 5 z 5

Moc pěkně napsané. Je spousta knih kde se prolíná minulost se současnost a popravdě už mě začínají nudit. Toto ovšem není ten případ. Tato kniha je úžasná a věřím, že si ji brzy zase přečtu.

Jen mě zaráží, že je ze série. Ale díky bohu, konec není otevřený. Prostě správný ( dost předvídatelný) Happy End

Makaja
07.09.2022 5 z 5

I když je to stokrát ohraná klasika, naprosto předvídatelná, tak se mi to líbilo. Strefilo se mi to do nálady, kdy jsem potřebovala prostě vypnout a relaxovat. Trochu to připomíná knihy B. Wood, i ta ráda kombinuje příběhy z minula a jejich odkaz v současnosti. Historická část za mě jednoznačně zajímavější a čtivější.

katst
22.08.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, skutečně mi sedla, stylem psaní, tématem… jen možná ten závěr mohl být trošku propracovanější a pomalejší.

Každopádně ale, autorka naprosto skvěle a přehledně zvládla střídání a vlastně i prolínání se příběhu ze současnosti s tím z daleké minulosti.

Příběh ze současnosti je sice snadno předvídatelný, ale ničemu to nevadí, část z vikinské doby to vynahrazuje.

Nečekejte žádné přehnané fantasy nebo nějaké dramatické zápletky. Je to povedené oddechové čtení spíš pro ženy…

Betulabii
20.08.2022 4 z 5

Mně se to moc líbilo. Odpočinková kniha, víc se mi líbila ta historická část. Možná jen konec byl lehce uspěchaný.

ElikaBendova
16.08.2022 4 z 5

Kniha je opravdu moc krásná. Četla se velmi rychle. Ani mi nevadilo střídání dějových linek. Jen srážím hvězdu za velkou předvídatelnost příběhu. Mohu jen doporučit. Určitě to je pro všechny, kteří nepohrdnou milým nenáročným příběhem.

Cipori
15.08.2022 5 z 5

Milá, čtivá pohádka pro dospělé.