Ozvěny run

Ozvěny run https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502057/bmid_ozveny-run-tUU-502057.jpeg 4 360 100

Runy série

Jejich láska byla zapovězená, ale její ozvěna zní až na věčnost. On se vrátí runy jí to prozradily. Když Mia po milované babičce zdědí Birch Thorpe, letní chatu ve Švédsku, čeká ji nelehké rozhodnutí. Snoubenec Charles na ni naléhá, aby dům prodali a koupili si luxusní byt v Londýně. Mia váhá. Když se naskytne příležitost zapojit se do archeologického výzkumu, jehož cílem je objevit na jejím pozemku vikinské artefakty podobné zlatému prstenu, který je součástí dědictví po babičce, s radostí souhlasí. Získá tak čas a odstup, aby si všechno dobře promyslela. Vykopávky Miu zcela pohltí a pohledný archeolog Haakon Berger jí také není úplně lhostejný. Stejně jako ona totiž cítí jakousi spřízněnost s dávnými obyvateli těchto míst, jejichž životní osudy se každým dnem více odkrývají. Mie a Haakonovi se před očima začíná skládat dávný příběh velšské šlechtičny Ceri a záhadného vikinga známého jako Bílý sokol, který ji v roce 869 unesl. Do jejich života zasáhnou nejen ozvěny minulosti, ale i nepřátelé ohrožující Birch Thorpe a její obyvatele, a Mia a Haakon budou muset bojovat, aby ochránili to, co je jim nejdražší... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

Echoes of the Runes , 2020

Hakate
02.12.2023 5 z 5

Krásný, skvěle sepsaný romantický příběh s tématem archeologie a vikingů. Příběh mě ihned vtáhl do děje a kniha nešla odložit. Těším se na další pokračování.

Lavina
24.11.2023 5 z 5

Moc hezká kniha s hodně romantiky,trochu historie i fantasy.Líbilo se mi,jak autorka vše umně spojila a dávalo to smysl. Trochu jako série- krámek se starožitnostmi ...mohu jen doporučit

TeraBla
23.11.2023 3 z 5

Hezký romantický příběh s historickým podtextem. Bylo to klidné, jednoduché čtení s předvídatelným dějem. Zajímavá byla historie o vikinzích a prolínání příběhu z minulosti s tím ze současnosti. Konec byl trochu zrychlený a stručný.

galinek
21.11.2023 5 z 5

Moc krásný příběh, pohádka do pošmourného dne.... To jsem asi fakt potřebovala. A taky happy end, ...a 2x:-).... Zkusím i druhý díl, dle hodnocení je na tom lépe, tak uvidím. Všem krásný čas s knihou.....

BlankaHill
27.10.2023 5 z 5

Moc krásné počtení *\0/* ani jsem nečekala, že se mi to bude tolik líbit. Jedno místo - dvě odlišné doby, dva příběhy. Líbili se mi oba dva a díky střídání jsem se ani trošku nenudila. Období Vikingů/ archeologie a vykopávky - ideální kombinace. Čtivě napsané, milé, oddechové čtení. Pravda konec trošku uspěchaný, čekala jsem větší trable, ale líbilo se mi a těším se na další díl.

Nika151
24.10.2023 5 z 5

Pro mě krásné tři dny s archeology a Vikingy. Doporučuji

martina1199
19.10.2023 3 z 5

Zajímavý námět, a ačkoliv jsem předpokládala, že to bude spíše jednodušší, pohodové čtení, netušila jsem, že to bude až tak jednoduché a tak moc předvídatelné. Jako četba při cestování MHD do práce to ale bylo dobré, takže dávám za tři :-)

jitka_dankova
19.10.2023 5 z 5

Jak se nejlépe dozvědět o životě Vikingů v roce 869 n. l. a taky trochu o archeologii? Za pomoci příběhu! Tahle kniha není žádnou světobornou romancí, ani žádné fantasy, prostě nic z toho. Je to milý nápad o lehoučkém rádoby "kouzelném" propojení dvou životních linek, jedné z minulosti a jedné z budoucnosti. Tím, že je psána v er formě, mne nedokázala dostatečně vtáhnout do děje a pocitů postav, nicméně mi to nevadilo. Opravdu jsem ji četla právě kvůli tomu poznávání Vikingů a vikingské doby a toho, jak probíhají archeologické vykopávky, a tohoto tématu se mi dostalo požehnaně. Jsem s příběhem spokojená, stejně tak i s navazujícím dílem, který využívá jiné postavy a diametrálně jiný nápad.

goergina
05.10.2023 5 z 5

Za mě trochu uspěchaný konec, ale přesto se mi knížka líbila opravdu moc. Doporučuji

lara25
13.09.2023 5 z 5

Příběh mě velimi zaujal. Kdo má rád romány Barbary Erskine, těm vřele tuto knihu doporučuju,podobně psané. Minulost se střídá s přítomností.

Anavi8912
12.09.2023 5 z 5

Kniha mě zaujala svou obálkou a úžasným námětem. Propojují se v ní příběh ze současnosti s příběhem z doby Vikingů. Mladá archeoložka Mia spolu s místním archeologem Haakonem pátrají na pozemku, který Mia zdědila po své babičce, po historických artefaktech z vikingské doby. V druhé časové linii, v 9.století, sledujeme příběh keltské ženy Ceridwen, unesené z její vesnice, viginským mužem Haukrem. V závěru knihy do sebe všechno krásně zapadne. Určitě moc doporučuji.

pastelkaX
02.09.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem otevírala s trochou skepse a zavírala s nadšením a slzami dojetí. Opravdu krasný, chytlavý, romantický příběh a jako bonus se dozvíte i něco o archeologii. Přečteno za dva dny, i když bez zbytečného vyrušování prací, jídlem a spánkem by stačil i jeden den. Už se těším na autorčinu druhou knihu z této série.

Hatshepsut
30.08.2023 5 z 5

Moc krásný příběh z doby Vikingů, který postupně odhalují Mia a Haakon v současné době z artefaktů, které objevují na zděděném pozemku ve Švédsku. Současná linka je spíše okrajová, ale ta z minulosti byla poutavá a krásná. Celkově velmi dobře zpracované a čtivé. Určitě doporučuji!

Karina_
29.08.2023 5 z 5

Tato kniha mě opět přesvědčila, jak krásné jsou příběhy s dvěma dějovýma linkama. Neskutečně jsme se zamilovala do skandinávských zemí a jejich historií. Ač nejsem fanouškem silných příběhů o dobyvatelých kteří znásilňovali a rabovali celé vesnice, tento příběh je jemný a i jak sama autorka píše, byl to její záměr ukázat, že ne všichni Vikingové byli takový.
Milostný příběh je krásný, ač v dnešní době by okolnosti začátku tohoto vztahu byli dost přes čáru. Ovšem to k 9. století patří.
A dějová linka přítomnosti? Naproto krásná.

katerina4564
27.08.2023 4 z 5

Příběh, který mě dle anotace velice zaujal. Líbilo se mi jak se prolínají dva příběhy z různých století. Současnost, ve které se vše točí okolo archeologických vykopávek a minulost, která nás zavede do prostředí vikingů.
Kniha se mi ve své podstatě velmi líbila. Ten nápad a příběh, byl rozhodně skvělý tah, mám k tomu však jedno ALE.
Na konci knihy se můžeme dočíst, kolik času autorka věnovala pátrání po vikinzích, věnovala se tomu, aby bylo vše věrohodně popsáno, ale na mne byla právě v tomhle dost ostrouhaná. Čekala bych větší propracovanost a tak jak jindy píšu, že kniha mohla mít o pár stránek méně, tak tady bych klidně 200 stránek přidala a oba příběhy mnohem více propracovala a popsala a čtenáře do ní ještě více vtáhla. Jednotlivé kapitoly byly strohé a pak se přeskočilo zas do minulosti, která také nebyla moc obsáhlá. Závěr Mii a Haakona byl na mne také moc rychlý, přispělo by, kdyby jim autorka přidala ještě alespoň 2-3 měsíce vzájemného poznávání. Nicméně za tato negativa dávám pouze jednu hvězdu dolů. Věřím, že autorka se s dalšími knihami bude zlepšovat a dá tomu ještě intenzivnější říz.

Jana-Marie
24.08.2023 4 z 5

Příjemná romantika - na odreagování ideální, četlo se dobře.

pogmanka
24.08.2023 5 z 5

Musím říct, že jsem četla díly obráceně a ač druhá kniha byla taky moc pěkná, tenhle příběh se mi líbil víc, všechno bylo hezky propojené a prolínání současnosti a minulosti se mi líbilo. Moc jsem si to užila.

Mája777
19.08.2023 5 z 5

Tak já patřím mezi ty, kterým se oba příběhy líbí. Ten minulý i ten současný. Oba se pěkně doplňují. Nevěřím na reinkarnaci, to určitě ne. Ale na druhou stranu, už se mi stalo, že jsem si říkala, tohle už znám, tohle už jsem někdy viděla, ale nevím kdy a kde :)
Kdo má rad prolínání příběhů, návraty do minulosti a současnosti, ten určitě neprohloupí, když po knize sáhne. Doporučuji a těším se na další knihu této autorky.
(19. 8. 23 - 20 365 - 56)

Blanka29
19.08.2023 5 z 5

Milostny pribeh odehravajici se na pozadi historie. Musim rict, ze se mi libila mnohem vice linka z historie, u ktere by mi nevadilo, kdyby byla delsi. Ze soucastnosti nebyla spatna, ale nejak me neoslovila....Urcite stoji za precteni pokud mate radi historii....

Lucyeinstory
14.08.2023 3 z 5

Knížka, jejíž čtenáři se dělí na dva tábory. Ti, kterým se líbila X které zklamala. A já se necpu někam doprostřed

Příběh nebyl špatný, líbilo se mi střídání linek přítomnost X minulost. Linka z přítomnosti mě upřímně moc nenadchla, ale ta z období Vikingů byla fajn. Hlavní hrdinové mi moc nesedly, ať už budu mluvit o první, či druhé lince. Romantický příběh byl za mě silnější v té Vikingské lince, protože v naši době byl až moc přitahuješ mě, ale vlastně nevím proč to mi nesedlo. Chápu, že se tu jedná o reinkarnaci, ale i tak.

Co ale oceňuji, je popis prostředí. Autorka ho umí vykreslit tak, že si při čtení připadáte, jako kdybyste tam byli spolu s hlavními hrdiny.

Pro mě knížka ztratila to kouzlo v druhé polovině, kdy se tak zvláštně občas propojily obě linky. Beru, že nám autorka nějak musela ukázat podstatu příběhu, ale určitě to šlo udělat i lépe.

Knížce dávám odřené 3 a nečekám, že si za rok vzpomenu, o co tam šlo