Ozvěny run

Ozvěny run https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502057/bmid_ozveny-run-tUU-502057.jpeg 4 360 100

Runy série

Jejich láska byla zapovězená, ale její ozvěna zní až na věčnost. On se vrátí runy jí to prozradily. Když Mia po milované babičce zdědí Birch Thorpe, letní chatu ve Švédsku, čeká ji nelehké rozhodnutí. Snoubenec Charles na ni naléhá, aby dům prodali a koupili si luxusní byt v Londýně. Mia váhá. Když se naskytne příležitost zapojit se do archeologického výzkumu, jehož cílem je objevit na jejím pozemku vikinské artefakty podobné zlatému prstenu, který je součástí dědictví po babičce, s radostí souhlasí. Získá tak čas a odstup, aby si všechno dobře promyslela. Vykopávky Miu zcela pohltí a pohledný archeolog Haakon Berger jí také není úplně lhostejný. Stejně jako ona totiž cítí jakousi spřízněnost s dávnými obyvateli těchto míst, jejichž životní osudy se každým dnem více odkrývají. Mie a Haakonovi se před očima začíná skládat dávný příběh velšské šlechtičny Ceri a záhadného vikinga známého jako Bílý sokol, který ji v roce 869 unesl. Do jejich života zasáhnou nejen ozvěny minulosti, ale i nepřátelé ohrožující Birch Thorpe a její obyvatele, a Mia a Haakon budou muset bojovat, aby ochránili to, co je jim nejdražší... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

Echoes of the Runes , 2020

Pettato
11.08.2023 5 z 5

Krásný romantický příběh s historickou linkou. Propojuje minulost s přítomností a vnese čtenáře do světa Vikingů a Keltů.
Velmi příjemná oddechovka - doporučuji

brunettlibrary
03.08.2023 5 z 5

Nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla (a to nepřeháním) a mám asi novou nejoblíbenější autorku. Tento neuvěřitelný příběh ve mně bude rezonovat ještě dlouho. Přesně tento typ knih mi sedí. Pojednává o historii, romanci, je tu i nějaké drama, dozvíme se nějaké nové informace z odvětví archeologie a další. Autorka má skvělý styl psaní a hlavní postavy jsem hltala od začátku do konce. Nechtěla jsem, aby knížka skončila. Už se moc těším má další díl série!

Colletka
28.07.2023 5 z 5

Většinou čtu krimi, takže tohle bylo velmi milé překvapení. Hezké propojení příběhů, žádná přehnaná slaďárna a má oblíbená archeologie. Přečteno jedním dechem. Doporučuji jako oddechovku na dovolenou.

LenkaStr
26.07.2023 5 z 5

Tohle byla romantika podle mého gusta! Žádná prvoplánová červená knihovna, ale příběh (tedy dva) se zápletkou. Obvykle přeskakovaní mezi více časovými rovinami nemusím, vytrhuje mě to ze soustředění, občas se ztrácím atd., ale tady mě to vůbec nerušilo, ty linky se prolínaly naprosto přirozeně a obě mě zcela pohltily. A oceňuji, že autorka nechává na čtenářově fantazii, aby si sám vybral nakolik jsou Mia s Haakonem spřízněni s Ceri a Hauknem. Reinkarnace? Předci? Nějaké vikingské čáry máry, které hrdiny trolí skrze ty prsteny? Nebo jen jejich zjitřená fantazie podpořená shodou mnoha náhod? Každý se může vybrat podle svého gusta.

veronika4937
20.07.2023 4 z 5

Tohle byla naprosto skvělá pohádka! Ano, pohádka, i když nejsem znalec historie, myslím, že doba Vikingů tu byla dost zidealizovaná. Nicméně nijak mi to nevadilo, nečekala jsem historicky přesný příběh, ale zajímavou romantiku a tu jsem taky dostala. V příběhu se střídají dvě linky, jedna ze současnosti, kde probíhají archeologické vykopávky, a druhá z období, kdy zde byla vikinská usedlost. Tam sledujeme osudy náčelníka Vikingů Haukra a jeho zajatkyně Ceri. Oba příběhy mě moc bavily, výtku mám až ke konci, který byl jak z amerického filmu. Totálně dokonalý a sladký jak cumel. Sice happy endy miluju, ale tohle bylo trošku moc i na mě.

jajajda
20.07.2023 4 z 5

Romantická oddechová četba. Velmi čtivé, splnila má očekávání, doporučuji.

JustWomen
18.07.2023 4 z 5

Jako byla to slaďárna, ale četlo se to dobře, jen ten konec byl už trochu moc červený. Hvězdičku jsem přidala za vikingské období, protože to je moje srdcovka.

Kristulda
14.07.2023 5 z 5

(Čtenářská výzva) Kniha splnila mé očekávání, obě dějové linky se mi líbily. Neotřelý námět ze světa Vikingů a archeologie. Opravdu jsem si ji užila, super tleskám. Jen malá výtka v současné dějové lince nemusel být takový až ukvapený závěr.

Szilvia1
08.07.2023 5 z 5

Knížka byla krásná,jak přítomná tak i minulá část.Už se těším na druhý díl.

Sammy.Boy
02.07.2023 5 z 5

(Čtenářská výzva) Řekl bych, že bravurně odvyprávěný příběh dvou časových rovin. Tématem Vikingů, archeologických vykopávek a po staletí rezonující lásky se mi autorka trefila do vkusu. Jsem zvědavý, co nám brzy přinesou OZVĚNY RUN v dalším dílu.

Belanna
02.07.2023 5 z 5

Knížka, která mi naprosto sedla a to jak námětem tak i zpracováním.
Dvě dějové linky - současnost a historie, dva příběhy, které spolu zdánlivě nesouvisí, napětí, trocha tajemna a trocha romantiky.
Perfektní na odpočinek po perných dnech.

LenkaDv
01.07.2023 5 z 5

Tato kniha je velmi milým překvapením. Obě dějové linky mě bavily. Přečetla jsem jedním dechem. Velmi povedený příběh.

Alexxxka
29.06.2023 5 z 5

Tohle bylo něco! Od první kapitoly jsem věděla že se mi to bude líbit.. Netušila jsem jak moc! Styl psaní mi neskutečně sedl, linka o Haukrovi a Ceri byla úchvatná, ten nápad s prsteny božía, kousek tajemná a nadpřirozena to všechno umocnilo, ta romantika.... Já jsem nadmíru spokojená. Knížku jsem dostala jako dárek a byla to trefa do černého. Děkuji!

Lofda
11.06.2023 4 z 5

Mám ráda historii, Švédsko patří k zemím, jejichž návštěvu bych si ráda zopakovala, mám totiž na návštěvu ve Stockholmu jen samé hezké vzpomínky, no a když se příběhem vine romantická linka? Co víc si přát! Archeologie byla velkým bonusem a trochu těch "záhad mezi nebem a zemí" se mi také líbilo - já tomu vlastně věřím, že s našimi předky nás pojí to Něco.. Trochu zklamáním byl konec, tak nějak celou dobu pomalu graduje děj a pak všechno šmahem vyřízeno? Třeba zápletka s Ivarovým otcem?! Škoda. Každopádně pokud v sérii vyjde další příběh, ráda si ho přečtu, už jen proto, že jsem se o období Vikingů dozvěděla zase spoustu zajímavostí.

Anor505
04.06.2023 3 z 5

Podle anotace i názvu knihy jsem asi očekávala něco trošku jiného. Knížka obsahuje dva téměř samostatné romantické příběhy - jeden z minulosti a druhý ze současnosti.
Oběma dějovým linkám se dostane zhruba stejné pozornosti a to je podle mě kámen úrazu. Díky tomu autorka pouze klouže po povrchu a oběma příběhům chybí hloubka. Minulost a současnost se střídají docela rychle, takže sotva jsem se začetla do jedné linky, už jsem musela přepínat na druhou. To mi prostě nějak nesedělo.
Jinak nápad je to pěkný, archeologie, vikingové, trošku duchařiny a osudovost. Klidně bych přidala pár stran, aby se příběhy více prokreslily a pak by to byla pecka.

netopýrek1985
25.05.2023 5 z 5

Ty jo moc krásný příběh. Naší dobou a minulostí. Nejvíce minulost seveřan a keltka. Hoakr a Ceri. A četla se úplně sama protože prostě jsem chtěla vědět jak to dopadne.

annes
13.05.2023 5 z 5

Tak takhle kniha mi vážně sedla! Objevena před výzvou ale čtena až teď. Vikingové, představa poklidné chaty ve Švédsku i milostný příběh se mi líbily. Jen si teda moc nedokážu představit pokračování, spíš sérii podobných příběhů. Uvidíme, rozhodně si to nechám v hledáčku.

marci8
12.05.2023 5 z 5

Ač tento druh literatury vyloženě nevyhledávám, pokud je někde archeologie, tak se nechám strhnout. Kniha mile překvapila a moc jsem si ji užila. Je dobře napsaná, není povrchní. Najdeme tam lehký nádech nadpřirozena.

LenaWirus
05.05.2023 4 z 5

Zaujala mě Vikingská tématika, kterou mám obecně v oblibě, ačkoliv jsem moc takových knih nečetla. Bez romantické linky není pro mě kniha knihou, proto jsem byla potěšená, že jsou zde vztahy v popředí. Trochu jsem čekala, že bude děj složitější vzhledem k archeologickým nálezům, ale jednalo se o jednoduchou linku, mě to vůbec nevadilo. Původně jsem se domnívala, že bude na konci trochu rozvedená reinkarnace, nicméně hrdinům v současnosti ani nedošlo, že Ceri a Haukr byli oni v minulém životě, tak to mě trochu zklamalo. Jinak jsem ale spokojená.

katerina6763
27.04.2023 4 z 5

Tak to byla taková oddychovka, celkem předvídatelná, hned od prvních stran bylo zřejmé, jak se příběh vyvine a jak dopadne. Ale kniha se příjemně četla a nabídla i poněkud netradiční pohled na Vikingy a jejich kulturu, i když jen okrajově.