Outsider ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkazy DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo snad může?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411130/big_outsider-uso-411130.jpg 4950
Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský
Originální název:

The Outsider, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (273)

Kniha Outsider

anibeni
včera

Zajímavá detektivka z pera S.Kinga je bravurně napsaná, opět jsou zde perfektně zachyceny jednotlivé postavy.. I když nám druhá půlka knihy spadá tak trochu do žánru mysteriózního příběhu s prvky hororu, podle mě to nijak neubírá na kvalitě a napětí..

escapelle
26. června

Pro mě jedna z nejlepších Kingových knih.
Král udržuje napětí od začátku do konce. Žádné pasáže které by mě nudily, přišly zbytečné, odváděly mě od hlavní myšlenky příběhu. I závěr se mi moc líbil, není to žádná překombinovaná slátanina, jak s oblibou Stephen své knihy končí.


A22Los
05. června

(+ SPOILER) Opravdu jsme četli to samé? Mám takový pocit, že stačí vidět jméno King a už knížce dáváte plný počet. Za mě spoustu keců, omýlané to samé pořád dokola. Spoiler: Postava Holly Gibneyové mě nikdy nebavila, hrozná postava. Hlavního záporáka klepli po palici a tim to skončilo. No pěkná nuda. King už nějaký ten rok píše zautomatizovaně jak na běžícím páse... pokud to ještě píše King a ne nějaká parta studentů ve sklepě za pár šupů pod Kingovým jménem jako značkou.

Martial
30. května

Skvělá kniha

ddkk
24. května

Dočetla jsem a jsem ráda, že mám za sebou i sérii s Billem Hodgesem. Hezky se navazovalo...

Příběh začíná jako každý dobrý thriller až na to, že nic není tak, jak to vypadá. Což u Kinga asi není žádné překvapení. Všechno svědčí proti jasným pachatelům, ale současně všechno svědčí v jejich prospěch...Čím dál víc se věci zamotávají a nebýt lehce mýtické Holly a zatvrzelého Ralpha, kdoví, jak by to bylo bývalo všecko dopadlo.

Ani já nejsem úplně nadšená z těch Kingových mystérií, z jeho posedlosti neustávajícím bojem dobra se zlem, ale Outsider měl drajv a bavil mě. I když ty vraždy a výměšky hlavního parchanta byly vážně zase dost eklhaft...

Doporučuji.

theale
20. května

Knížka super, začátek mě hodně bavil, začlenění Holly ze série Billa Hodgese bylo příjemným setkáním (jen pozor, kdo ještě nečetl zmíněnou sérii a chystá se na ní, rozhodně doporučuji přečíst nejdřív ji - zde je prakticky vše vyspoilerováno!), jen konec mi až tak uplně nesedl, ale nevadí. Rozhodně příjemně strávený čas.

Janky6
17. května

K Outsiderovi,
knížky od Stephena Kinga mám rád a Outsider není žádná výjimka, začátek je dobře napsaný detektivní thriller, zde se mi líbily skvěle zpracované výpovědi svědků, do kterého se od půlky přidají hororové a sci-fi prvky.
Něco ke knize, v městském parku je nalezen mrtvý chlapec - důkazy i svědci ukazují jasně na jednoho obyvatele města, ten má ale usvědčující důkaz že byl mimo město s rodinou a známými, nemůže být přece na dvou místech najednou, nebo snad může?
To se bude snažit rozlousknout detektiv Ralph Anderson, kterému dorazí na pomoc sympatická, inteligentní Holly Gibney, spolu začnou přicházet na věci, které budou těžko uvěřitelné i pro ně.
Pokud nevíte co od Kinga číst první, doporučuji Outsidera, je to samostatný, dobře napsaný příběh s reálnými postavami a originální, dokonalou zápletkou s klasickým Kingovským koncem.

Hotovson
05. května

Začátek nenápadnej, dalo by se říct tuctovej, jako v každym druhym thrilleru, ale je to King, tak podle toho se to potom začne ubírat a nemyslim si, že by knížka ztratila v druhej půlce na tempu, mně se to líbilo.

Asi bych si už měl konečně přečíst trilogii s Billem Hodgesem, zatim jsem čet jenom Pana Mercedesa a Holly se tu vyskytuje už ve druhej knížce mimo trilogii...má King těch postav holt moc, kdo si to má potom všechno pamatovat, zvlášť když se vyskytujou nejen ve svejch příbězích, ale zasahujou i do dalších :)

1 ...