Otka: Ošklivá tlustá kamarádka

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260492/bmid_otka-oskliva-tlusta-kamaradka-3AG-260492.jpg 4 438 106

Sedmnáctiletá Bianca Piperová je cynická a loajální a zdaleka si nemyslí, že je mezi svými kamarádkami ta nejkrásnější. Je taky moc chytrá na to, aby skočila na lep sladkým řečičkám školního hezouna Wesleyho Rushe. Bianca ho vlastně nenávidí. A když jí dá tu nepěknou přezdívku, vychrstne mu colu přímo do obličeje. Ale doma to teď nestojí za nic a Bianca touží po rozptýlení. Což dopadne tak, že Wesleyho políbí. A co hůř, líbí se jí to! Při pokusu se z toho nějak vykroutit se z ní a jejího úhlavního nepřítele stanou „kamarádi s výhodami“. Což se samozřejmě brutálně nevydaří. Wesley neumí moc naslouchat a jeho život taky stojí za starou belu. A Bianca si s hrůzou uvědomí, že do kluka, kterého nenáviděla, začíná být trochu zamilovaná.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The DUFF: Designated Ugly Fat Friend , 2010

Fortuna7
26.10.2020 4 z 5

Taková letní slaďárna, no...

Veronikados
24.10.2020 4 z 5

Mno je to sice trošku delší doba co jsem knihu četla ale snad si vzpomenu. Kniha byla jiná, mnohem jiná než film. Potěšilo mě to, ale zároveň trošku mrzelo. Každopádně příběhově za mě vede kniha, film byl taky dobrý, ale knihu jsem si oblíbila víc. Celá zápletka s Wesleym mi přišla dobrá, na nic takového jsem zatím ještě nenarazila. Teď zjišťuji že autorka napsala i knihu kterou jsem už několikrát chtěla přečíst, ale neměla jsem se do toho. Po zkušenosti s Otkou to nejspíš udělám. Každopádně mě se líbila jak hlavní dějová linka tak i ty vedlejší. Kniha vypráví svým způsobem o životě mladé puberťačky, která to nemá v životě zrovna dvakrát lehké, ale ani trochu si nestěžuje. Doporučuji, nádhern oddechovka. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

tadobra
26.08.2020 2 z 5

film supr, kniha nedoctena.

Verunka926
14.08.2020 5 z 5

Zprvu jsem se trochu obávala, že mě kniha nebude bavit. Wesleyho jsem si ale opravdu oblíbila a hlavní postava Bianca mě někdy sice trošku štvala, ale i přesto jsem ji měla celkem ráda. Pokud hledáte nějakou oddechovou knížku na léto, Otka je přímo pro vás.

Julia284
31.07.2020 5 z 5

Na to, že jsem od této knihy nic moc nečekala, mě velmi příjemně překvapila. Kniha se četla rychle a během 2 dnů jsem ji měla přečtenou.

Fani
04.06.2020 4 z 5

Klasický příběh ze střední školy, kterých je milion. Ale i kdyz je to spíš pro mladší čtenářky, tak me se moc líbila. Hltala sem stránku za stránkou. Konec byl sice predvidatelny ale určitě bych doporučila.

Inouš
21.03.2020 4 z 5

Tahle se mi velmi líbila.
Ačkoliv nejsem cílová věková, ani pohlavní skupina, Otka mě vážně bavila.
Příběh samozřejmě není nijak intelektuálně náročný, postavy nejsou hluboce propracované, ale nelze ani říct, ze je vše zmíněné jen plytké. Kniha ubíhala strana za stranou a já se skutečně bavil.
Pro někoho, kdo hledá knížku, která se dá číst ve shonu, před spaním, v ruchu a třeba i dostane ze čtecí krize, je Otka určitě vhodná volba.

Petzar
16.03.2020

Prvně jsem viděla film a vážně jsem neměla moc chuť si přečíst tuhle knížku. Až po doporučení kamarádky jsem tomu dala šanci. Je to 100% lepší než film, který je jenom americkým klisem. Čte se to uplne samo (měla jsem to přečtený za den). Líbí se mi originalita příběhu, ale trochu mě štve, že ve všech těchto knihách je to hlavně o sexu.

rajcatko
16.03.2020 4 z 5

Přečteno během klidné noční směně. Není to nijak náročné, ale ani nudné. Samozřejmě, občas mě chování Otky trochu naštvalo, ale na druhou stranu, aspoň to mělo děj.

Bettybook
26.02.2020 2 z 5

Za mě ne. Tohle se nepovedlo a myslím si, že se v rámci žánru najdou mnohem lepší knihy. Jediné, co se mi na příběhu líbilo, byla svižnost, se kterou se to četlo a pasáže, kdy jsem se zasmála a celkově mohla vypnout. Jinak knížka plná klišé.

CampHalfBlood
19.02.2020 4 z 5

Tak musím říct, že jsem si tuto knihu koupila kvůli filmu, ze kterého jsem byla fakt nadšená, hrozně se mi líbil a popravdě, když jsem přečetla tuto knihu (což bylo dosti rychle, protože byla doopravdy čtivá s poutavým dějem a samozřejmě namyšleným týpkem, který všechny štval) tak to byl doopravdy slabý odvar.
Velmi dobrá kniha, doporučuji!

LucieX
28.01.2020

Knihu jsem si objednala, protože jsem viděla film a byla jsem zvědavá jak se mi to bude číst no musím popravdě poznat, že knížka je 100x lepší než film, Teda jako film se mi taky hrozně líbí ale tohle jsem popravdě nečekala jediný co se schodovalo byli jména ale jinak nic a jak jsem si všimla a určitě ne jenom já ani tam nebyla Medison (Bella Thorne) a ani jsem netušila že by v knize měla Bianca něco víc s Wesleyem fakt mě to překvapilo samozřejmě v dobrým. Jednoduše mě to knížka fakt zaujala????‍♀️????
Každopádně film mohli natočit trochu víc podle knihy je mi jasný, že nejspíš nechtěli aby se tam furt dokola opakoval jen '' sex'' ale teď musím říct že mě Teda film nezaujal tolik jako kniha, film úplně otočili. Ale zas tak špatný to není???? každopádně knihu chválím.

Bookmandy
25.01.2020 4 z 5

Tahle knížka byla fajn. Skvěle se četla a ikdyž měla nějaké ty mouchy, můžu jen doporučit!♡
Btw sehnala jsem ji v levných kniháh za asi 90kč, takže se tam běžte mrknout, možná tam ještě bude♡.

Beky
01.01.2020 5 z 5

Příjemné, svižné, milé čtení. :-)

Bórborka
23.12.2019 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky stejnojmennému filmu, který má s knihou společná nejvýše jména postav.
Příběh dívky "OTKY" je četba, kterou bych se nebála zařadit mezi new adult. Kniha plyne v příjemném tempu. Občas obracíte oči v sloup a kroutíte hlavu nad samotnou hrdinkou, ale není to nic hrozného, co by vám narušilo příjemný požitek z knihy. Trochu mě vyvedl z míry uspěchaný konec, který na mě už opravdu působil přitaženě za vlasy. Kniha ve vás po dočtení dlouho rezonovat nebude, přesto knihu doporučuji na příjemný oddych.

May
03.12.2019 2 z 5

Na čtení se teprve chystám, ale jak je zde zmíněno v komentářích ...., film DUFF není natočen podle této knihy, ale podle knihy Knedlíček (https://www.databazeknih.cz/knihy/dumplin-knedlicek-319050). Knedlíček je výborná kniha a film velmi přesně odpovídá dějem literární předloze. Při koupi knihy OTKA jsem se poměrně nepříjemně lekla, že jsem koupila tutéž knihu v jiném vydání, ale jsem ráda, že nikoli.

Pedruska01
19.11.2019 5 z 5

Byla jsem na knižní předlohu k filmu, který jsem viděla před několika lety, velmi zvědavá. Anotace zněla velmi dobře, film, byť si ho díky bohu vůči knize nijak podrobně nepamatuju se mi v té době líbil, ale i tak jsem knihu nějak odkládala. Však teď na ní došlo. Byla to oddechová a milá záležitost, která byla vlastně dost okořeněná. Dobře se to četlo, nenudila jsem se.
Hlavní hrdinka Bianca byla tak trochu od rány, nebála se peprného slovníku, svých myšlenek a činů. Dělalo to z ní statečnou holku, i když vlastně místy vůbec nebyla. Trochu dle mého zveličovala svůj popis, ale i tak jsem si jí moc oblíbila. Skvěle mi sedla.
Druhý hlavní hrdina byl Wesley, kterého jsem nevědomky hned na začátku přejmenovala na Weasley - ať žije Harry Potter. Ach bože. :D Wesley byl bohatý a krásný, frajírek, který nemá vztahy, za to množství postelových dostaveníček. Lamač srdcí - toho nemůžete nesnášet. Byla jsem přesně jak Bianca. Ze začátku se mi nepozdával. Nelíbilo se mi jeho kategorické zařazení/označení OTKA. Ale postupem času jsem se k němu dostala a potom? Byl to zlato.
Bavilo mě sledovat to dění kolem nich. To využívání sebe navzájem, povrchnost a posleze zjišťování, že v tom je něco jiného - hlubšího, mocnějšího, krásnějšího. Chování Wesleyho na konci bylo vyloženě romanticky sladké. Kdo by to od něj čekal? Příběh nebyl nijak cudný, právě naopak bylo tam vše a hned, takové malé pozdvižení před lety. Přikláním se ke knize než k filmu, protože, co mi paměť slouží, jsou to dva opravdu různé příběhy.
Funkce OTKY byla vlastně zajímavá myšlenka. Nejspíš každá holka/čtenářka se nad tím musí pozastavit. A že jsme každá OTKOU? Něco na tom bude.
Příběh jsem si užila, byť nebyl úplně nijak hluboký a závratný, objevilo se tam i dost těžké téma, respektive témata, které to svým způsobem oživila. Líbilo se mi to a bavilo, proto nemám problém s plným hodnocením a doporučením. :)

anishta
17.11.2019 4 z 5

Příjemná, vtipná a romantická oddechovka. Až na pár pasáží jsem se dobře bavila. Naťuknutí těžkých témat jako alkoholismus, dopad rozvodu rodičů na dospívající děti, příště je třeba ocenit, že to nebylo až tak růžové. Nejlepší však bylo poselství OTKy. Všichni jsme OTKy a je to úplně jedno. ????

Kačkaknihomol
06.11.2019 1 z 5

No, očekávala jsem od toho něco revolučního, ale nic velkého se úplně nedělo. Seznamujeme se tu s hlavní hrdinou Biancou, která je jiná než ostatní holky, blabla, všichni to známe. Nějak se o ni začne zajímat školní playboy Wesley a věci začnou být trochu žhavější.

Pořád ještě pátrám potom, co je na téhle knize tak zázračného. Bianca je možná trochu otylejší a sarkastičtější, ale jinak jsem v ní neviděla žádný velký potenciál. Místo toho, aby Wesleyho nějak alespoň slušně zesměšňovala, prostě mu padne k nohám a velice nečekaně se do něj zamiluje. Mimochodem, ty scény se sexem se mi jevily hrozně stupidně, jako od jedenáctileté holčičky.

Líbí se mi obálka a četlo se to rychle, takže asi tak. Jinak, za mě Otka nepřináší nic nového.

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Kdysi dávno OTKA vyvolala velikou vlnu kontroverze, protože... otevřeně mluví o sexu. Teď už to není tak strašně převratné téma, ale puritánská Amerika si z toho sedla na zadek. Je nutno podotknout, že je to ale není jen o tom jednom. Hlavní hrdinku budete milovat, hlavního hrdinu chtít bít, ale stejně pro něj budete mít slabost. Budete se radovat a zoufat na vývojem událostí... A ve výsledku si to zamilujete.

přátelství zfilmováno rodinné vztahy střední škola pro dospívající mládež (young adult)

Kody Keplinger
americká, 1991