Otka: Ošklivá tlustá kamarádka

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260492/bmid_otka-oskliva-tlusta-kamaradka-3AG-260492.jpg 4 438 106

Sedmnáctiletá Bianca Piperová je cynická a loajální a zdaleka si nemyslí, že je mezi svými kamarádkami ta nejkrásnější. Je taky moc chytrá na to, aby skočila na lep sladkým řečičkám školního hezouna Wesleyho Rushe. Bianca ho vlastně nenávidí. A když jí dá tu nepěknou přezdívku, vychrstne mu colu přímo do obličeje. Ale doma to teď nestojí za nic a Bianca touží po rozptýlení. Což dopadne tak, že Wesleyho políbí. A co hůř, líbí se jí to! Při pokusu se z toho nějak vykroutit se z ní a jejího úhlavního nepřítele stanou „kamarádi s výhodami“. Což se samozřejmě brutálně nevydaří. Wesley neumí moc naslouchat a jeho život taky stojí za starou belu. A Bianca si s hrůzou uvědomí, že do kluka, kterého nenáviděla, začíná být trochu zamilovaná.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The DUFF: Designated Ugly Fat Friend , 2010

rarášek
03.01.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Jak se nenávist může změnit v polibek, polibek v přátele s výhodami a to se dokázalo proměnit v opravdový vztah. Líbilo se mi, jak to na konec dopadlo s Wesleym a Biancou. Knížka má pěknou obálku. A ani jsem nevěděla, že existuje i film. Příběh dobrý, vtipný. :)

Shinju
27.12.2015 5 z 5

Kniha super, ale film je úplně jiný než kniha, je to spíše parodie na tu knížku!

LyP
27.12.2015 4 z 5

Kniha bylo hezká a dobre se cetla....A autorka dobre vystihla dnešní napr.rodinné problémy atd...

AnetK
14.11.2015 4 z 5

Spousta lidí má problémy v rodině. Hádky, neshody, občas se nadhodí slovo rozvod. To všechno děti silně ovlivňuje, aniž by si to sami uvědomily. Bianca je perfektní příklad. Rodiče se rozvádějí, otec to snáší velmi špatně. Bianca se začne vyhýbat blízkým kamarádkám, protože to s nimi nechce řešit. Sex se spolužákem se může být dost extrémní, většina dospívajících se prostě začne domu vyhýbat a tráví tam co nejméně času.
Spousta hlavních hrdinek dívčích románů potká kluka a celou knihu o něm nadšeně žvatlá. Následně se vynoří problém obřích rozměrů, proč spolu chudáčci nemůžou být. The DUFF (OTKA) o tomhle není. Mnohem víc mi to připomnělo fakt, že nehledě na svůj věk, jsou děti mnohem všímavější a citlivější, než by si rodiče přáli.
Četla jsem v anglickém originále.
Kniha a film jsou si stejně podobné jako filmy Hobit a kniha Hobit.;)

JanaDor
12.11.2015 4 z 5

Kniha je psána v ich formě. Je o dospívání a vyrovnávání se svými problémy přes svůj vzhled. Závěr se mi líbil, ale celkově jsem při čtení měla rozporuplné pocity. Chvíli jsem z ní byla nadšená, pak jsem chvíli jen kroutila hlavou nad nesmyslným chováním. To vše k tomu věku hledání patří. Proto se kniha bude určitě líbit cílové skupině, které je určena a to mladým dívkám. Možná budu jako puritánka, ale knihu bych doporučila dívkám nejméně kolem patnáctého věku. Z důvodu výskytu občasných vulgarismů a přítomnosti sexu. Není detailně popisován, ale je zde použit jako určitá forma úniku. Není to standardní chování, takže bych nerada, aby někdo pochopil, že je.

kanitsuj
09.11.2015 3 z 5

Řekla bych, že knížka je takovým průměrem ve svém žánru. Trochu mi vadily vulgarismy a moře korektorských přehmatů. Také si nejsem jistá, zda by ve skutečném životě použila hrdinka stejné motivační chování a jednání. Stejně tak vyústění příběhu je dle mého názoru trochu "přitažené za vlasy".

přátelství zfilmováno rodinné vztahy střední škola pro dospívající mládež (young adult)

Kody Keplinger
americká, 1991