Osudová přitažlivost

Osudová přitažlivost https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15488/bmid_osudova-pritazlivost-Y7s-15488.jpg 4 47 6

Doba vlády krále Jana v Anglii na počátku 13. století byla bouřlivá a složitá. Miriel Weaverová na příkaz svého nevlastního otce odchází do kláštera svaté Kateřiny, s přísahou, že odtud jednoho dne uteče. V klášteře pomáhala sestře Godefe a sestře Margaretě ve šitále. Jezdily mimo klášter ošetřovat nemocné. Jednoho dne uviděly ležet muže promrzlého na kost na trávě. Miriel se ihned rozhodla, že ho nenechá umřít a s pomocí sestry Godefe ho odvezou do kláštera. A právě tady osud svede dohromady klášterní novicku Miriel Weaverovou a Nicholase de Caena, který byl uvězněn za vzpouru proti královské moci.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Marsh King’s Daughter , 1999

uzivatel83509
uzivatel83509
23.07.2023 3 z 5

Mám ráda jiný druh historických příběhů, tento mi přišel takový dost roztahaný... nicméně některé scénky byly skvěle napsané a konec stál také za to (jak už psala Zirvith) :-)

petrulkaa
petrulkaa
02.12.2020 4 z 5

Pěkné, odpočinkové čtení. Autorka opět nezklamala, vždy si ji zvolím, když potřebuji lehčí žánr. Síla lásky a vítězství nad zlem, krutostí a hamižností, to vždy člověka zahřeje na duši.

Zirvith
Zirvith
24.07.2018 3 z 5

Kniha mě nebavila tolik co jiné knihy tohoto žánru, takže mi trvalo zhruba měsíc, než jsem ji přečetla :o) Každopádně námět (a popisek) se mi líbil a čekala jsem teda něco lepšího. Ale nakonec se mi v knize přeci jen zamlouvalo pár situací a věcí, přestože se mi některé okolnosti moc nelíbily.. Ale ke konci to bylo už v pohodě :o)

miruska1
miruska1
30.09.2017 5 z 5

Začiatok ma moc nezaujal ale som rada že som to nevzdala. Trochu iny štyl než na aky som zvyknuta. Zaver som si predstavovala trochu inak. Ale inač veľmy pekny a zaujimavy pribeh.

moudivlacek
moudivlacek
10.05.2016 4 z 5

Tato kniha je vyprávěním o síle bohatství a moci, o žárlivosti a nenaplněné lásce. Tolik bolesti a malých radostí, které se linou celým příběhem. Měla jsem raději Nicholase, ale zároveň jsem obdivovala i nesmírnou odvahu a tvrdošíjnost a snahu přežít u Miriel.

Val
Val
05.11.2014 5 z 5

K Elizabeth Chadwick se vracím vždy, když už mám všech těch thrilerů až nad hlavu.... :-) Vždycky se s ní vrátím daleko do minulosti a doslova hltám její úžasný příběh plný vášně, lásky a dobrodružství....