Ostrov lhářů

Ostrov lhářů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245645/bmid_ostrov-lharu-6xy-245645.jpeg 4 793 194

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel - lhářů-, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda. Moderní sofistikovaný thriller od držitelky Printz Award a finalistky National Book Award.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

We Were Liars

tadobra
26.08.2020 4 z 5

rozhodne zvlastni kniha. prectena rychle hlavne diky hodne kratkym kapitolam.
konec me uplne rozlozil. i prestoze jsem si postavy neoblibila, byly dost ploche az nesympaticke, na konci jsem vazne malem brecela.
a ja u knih nebrecim nikdy.
takze asi tak.

mamzila
21.08.2020 4 z 5

Velmi zajímavé. Ke knize jsem se dostala díky své neteři, pro jejíž věkovou kategorii je příběh určen. Ale i já, jakožto "časem ověřený" čtenář, jsem si příběh užila. Od začátku mě zaujal styl psaní a vyjadřování, který je velmi neotřelý a vyústění příběhu samotného bylo též velmi překvapivé.

KlarisKaymin
23.07.2020 5 z 5

Skvělé a poutavé čtení. Po velice dlouhé čtecí krizi kniha, která mě dostala zpět do "sedla".
Po přečtení knihy jsem musela použít pár papírových kapesníčků a dlouho jsem na knihu jen nevěřícně zírala.
Rozhodně doporučuji přečíst, za mě skvělé dílo. Těším se na další autorčinu knihu.

Lara886
06.04.2020

Kniha se pěkně četla, líbila se mi ale konec jsem čekala jiný.

Katri
15.01.2020 5 z 5

Po dlouhé čtecí krizi byla tato kniha skvělým prostředkem, jak začít s chutí zase číst. I přes nabitý program (který mě zpočátku od četby distancoval), mě Ostrov lhářů natolik upoutal, že všechny ostatní úkoly a povinnosti šly stranou, dokud jsem nedočetla poslední stránku.
Příběh je čtivý, poutavý, člověk má až pocit, že vyprávění Cady prožívá na vlastní kůži - alespoň já jsem to tak měla. Ačkoliv je začátek poněkud matoucí (než se čtenář více seznámí se stylem, jímž je kniha napsána), postupně vše začíná gradovat, vyvolávat více a více otázek a samozřejmě i emocí. Myslím, že jen málokterý čtenář u této knihy zůstane "chladným," neboť postupné rozuzlování zápletky s sebou přináší doslova kolotoč pocitů, přičemž neustále jeden střídá druhý, dokud člověk nezůstane nevěřícně zírat s ústy dokořán na poslední stránku.
Knihu bych doporučila všem, kdo mají rádi sekci "young adult," protože je to geniální dílo, které v člověku zůstane ještě dlouho po jeho dočtení. Rozhodně stojí za to.

soukroma
02.10.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, ale hodnocení jde těžko, nadšení se nekonalo, spíš zůstává pachuť: rozhodně čtivé i napínavé, ale spousta věcí mě průběžně štvala jak ve stylu tak obsahu (mj. jak všem ženám a dívkám bylo průběžně víc nebo míň nevolno), a jakkoli text nebyl objemný, balastu tam bylo dost (pasáží, které snad měly okořenit text - pohádky, nebo rozmělnit cestu k odhalení pravdy).
Zdánlivě je to takový teenagerský thriller, však je hlavním hrdinům šestnáct, ale celkové amorální vyznění (nejen na straně zazobaných dospělých, ale i lenošné mládeže s podivnými nápady), přesněji nejasné mravní naučení (nebo spíš žádné jasné), zrovna po doporučení této věkové skupině nevolá.
Za čtivost a ukázku života zbohatlické rodiny na "soukromém" ostrově poblíž Martha's Vineyard tedy střídmých 65%.

ArwenAragorn
10.09.2019 5 z 5

V knihovně se knížka omylem dostala mezi "dospělácké" a já jsem si ji půjčila, aniž bych o ní slyšela. A pak jsem si tenhle román Young Adult užívala. Zneklidňující. Dojemné. Krásné.
---------------------------------------------------------------------------------
Nemohla jsem jít nikam,
nikam,
nikam.
Nikam jinam
než na dno.

Adél784
08.09.2019 4 z 5

Dobře se četla, má krátké kapitoly a konec jsem nečekala

Karin_Kim55
07.09.2019 5 z 5

Momentálně zažívám knižní kocovinu.
To bylo prostě a jednoduše skvělý.
Vážně nemám co jiného k tomu říct.

RosMeggie
18.08.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha, která čtenáře nenechá v klidu, překvapí ho a nedovolí mu ji odložit.

Kniha se čte rychle, je příjemně a originálně napsaná a rozhodně Vás bude bavit.

S láskou,
Rose

insta.kniha
01.06.2019 4 z 5

Knihu jsem zhltla jako malinu. Ani nevím jak to, ale najednou jsem byla na konci.
Jestli hledáš oddechovku se "špetkou" záhad, tajností a lásky. Tak je to kniha právě pro Tebe. Jen Tě musím varovat - Nevěř všemu! (Když jsem ji četla, tak jsem si představovala - co, jak a proč se jí to stalo, ale takový závěr knihy jsem opravdu nečekala).
Styl byl zajímavý a jedinečný. Moc se mi líbilo knižní zpracování po vizuální straně. Rozdělení kapitol a odstavců dodalo knize větší přehlednost.
Postavy jsou sympatické a vyprávění Cady se mi moc líbilo.
Po přečtení knihy zjistíte, že do sebe všechny události zapadnou a vy se nestačíte divit. Chvíli jsem byla smutná a vše to s Cady prožívala. Děj mne opravdu vtáhl a já si přála být tam a zabránit tomu!
Ptáš se, jestli knihu doporučuji, ANO!

pandaterka
23.02.2019 3 z 5

Dobré počtení, jenomže zápletku jsem poměrně brzo odhalila. I přesto mě to ovšem bavilo až do konce.

Daxania
18.02.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala jak obálkou, názvem, tak i popiskem... A musím říct, že nelituju jediné koruny, co jsem za ní dala. Občas- hlavně ze začátku, jsem měla trochu problém se zorientovat, ale časem jsem se celkem naučila orientovat a celou knihu jsem přečetla snad během dvou dní. Zhruba v půlce knihy jsem začla trochu tušit, jak by to asi tak mohlo být, i když jsem měla pořád víc variant... A určitě po ní jednou sáhnu znova. Jsem přesvědčena, že druhé čtení, když už víte, o co jde, vám jedině prospěje. :)

s1ombrehimawari
28.01.2019 4 z 5

Kniha, které věnujte pozornost. Kniha, na které jsem celý příběh hledala chyby, ale neměla jsem to vůbec dělat. Kniha, která mě měla překvapit. Překvapila. Skvostný styl psaní autorky nesmím opomenout, to by snad byl hřích. Stále jsem čekala na to ono velké překvapení. Nevěřila jsem tomu, že mě může něco v knížce překvapit, ale nakonec jsem doopravdy měla pusu dokořán. Nakonci jsem si poplakala. K dokonalosti chyběly zajímavější postavy.

Leusee
02.01.2019 4 z 5

Knížka se velmi dobře četla a tak nějak mě nutila nedat ji z ruky. Věděla jsem, že na konci mě bude čekat nějaké napínavé rozuzlení, ale i tak mi to naprosto vytřelo zrak a musím říct, že takový závěr jsem nečekala. Normálně bych ukápla i slzu ale abych pravdu řekla, hlavní hrdinka mi nebyla tolik sympatická. Každopádně doporučuju všem, co mají rádi takové ty knížky plné tajemství a nevědomosti!

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

Pro ty, co Ostrov Lhářů nečetli: napravte to, protože jde o fakt vydařenou kombinaci tajemství, podivností a literárního stylu.

A pro ty, co Ostrov Lhářů četli: já to věděla (a vy víte, co mám na mysli)! :-)

Brambu
11.11.2018 3 z 5

Byl to velmi poutavý příběh. Setkáváme se s rodinou Sinclairových, rodinou, která má jasně určená pravidla. Rodinou, kde vládne strach, faleš a přetvářka. Rodinou, kde touha po penězích vítězí nad láskou a vzájemnou úctou. Rodinou, která se svým jednáním řítí do horoucích pekel. Tudíž tuto rodinu nečeká nic dobrého, ale pak zasáhne osud a vše se změní. Moc mě bavilo postupně odhalovat velké tajemství této rodiny a ty krátké kapitoly tomu dodávaly šťávu.

katallinka
28.10.2018 3 z 5

Kniha napsána velmi čtivě, originálně a zároveň hodně v náznacích. Bylo jasné, že konec bude mít nějaký wow efekt. Ten se dostavil a rozhodně jsem byla hodně překvapená. Nicméně kniha byla v podstatě průměrná, ale rozhodně nelituji, že jsme si ji přečetla.

Arven2001
08.10.2018 4 z 5

Příliš přechválená kniha, ale líbila se mi. Dala bych 3,5/5, to nejde, tak dávám 4, protože jsem nečekala ten konec.

iveta35
10.09.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, ze začátku jsem se trochu zamotala, ale nejspíš to bude charakteristický rys u autorky ( usuzuji po přečtení knihy Nesvá )...dávám si Emily do oblíbených.