Skála

Skála https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202295/mid_skala-y0B-202295.jpg 4 2539 586

Ostrov Lewis série

Skotský ostrov Lewis je krásné, ale drsné odlehlé místo bez stromů, bičované větry, pokryté vřesovišti, kde se topí rašelinou a mluví gaelsky. A kde je snad jen strach lidí z Boha silnější než starost o živobytí. Pod zástěrkou víry však přežívají staré pohanské hodnoty a prapůvodní touha po krvi a pomstě. Na ostrov přijíždí nedávnou ztrátou syna poznamenaný policejní detektiv Fin Macleod, jenž se má podílet na vyšetřování brutální vraždy, provedené podle stejného scénáře jako vražda v Edinburghu. Fin prožil na ostrově Lewis dětství, takže je pro něho vyšetřování zároveň cestou domů a do minulosti. Setkává se s dávnými kamarády, s Artairem, který si vzal Marsaili, Finovu první lásku, a s mnoha dalšími. Pro většinu z nich však není vítán. Fin netuší, že klíč k případu by mohl otevřít i dveře, za nimiž je ukryto tajemství, jež se bezprostředně týká jeho samého. Jakou roli hraje v případu Finova dávná účast při tradiční výpravě na lov terejů hnízdících na nepřístupné nebezpečné skále An Sgeir? Tragédie, jež se tam tehdy odehrála, povede i po všech těch letech možná k další oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

The Blackhouse , 2011

borknagar
04.05.2013 5 z 5

"Thriller temný a děsivý jako bouřlivé skotské moře za zimní noci"..... A dá se s tím jen souhlasit. Jedna z nej knih, co jsem letos četl. Skvěle napsáno, krásně vykreslené postavy a prostředí ostrova Lewis. Jen více takových knih. Pochválit musím také super překlad a nádhernou obálku knihy. Nakladatelství Host se vytáhlo, smekám....

kam-pak
03.05.2013 5 z 5

Na Skále mě bavilo víc vykreslení dětství a mládí prožité hrdinou - detektivem Finem na ostrově. Kriminální zápletka byla v tomto případě pro mě jen nadstavbou pro příběh.Vůbec mi nevadily "všeho všudy dvě vraždy". Závěr se mi zdál trošku překombinovaný, autora budu určitě dál pozorně sledovat. Doporučuji.

Neo1tex
01.05.2013 5 z 5

Skálu jsem koupil a začal číst na základě několika doporučení, takže jsem vlastně ani nevěděl, do čeho jdu. Po pár stranách jsem si říkal, že se půjde o dobrou detektivku. Alespoň se tak zdálo. Omyl. Vraždy, které se v příběhu staly, jsou vlastně jen vedlejší dějovou linkou a miniaturním dílkem skládačky celého příběhu.

May píše nesmírně poutavě a zajímavě. I jeho popisy krajiny, míst a zvyků jsou nakolik zajímavé, že by ta kniha mohla být jen o nich. Postavy vykresluje takovým způsobem, že už po pár řádcích je máte před očima a umíte si je živě představit. A ještě ke všemu je to zábava.

Skála je skutečně mimořádný příběh. Děj, který se odehrává ve dvou časových osách se prolíná naprosto přirozeným způsobem a zcela dokonale vykresluje celý děj knihy. Nenarazil jsem snad na jediný odstavec, kdy bych se nudil.

Excelentní kniha, vynikající čtení a nádherný příběh.

Nanny
25.04.2013 1 z 5

No tedy nevím co na to říct, v celé knize se odehrály všeho všudy 2 vraždy a že by ponurá a tajemná atmosféra sem taky příliš nezdála...V půlce knížky už mi bylo jasné o co jde a připadala jsem si jako v knize Bylo nás pět....Pokud by byla kniha prezentovaná jako román s mírně detektivní zápletkou, tak bych si řekla že to bylo příjemné čtení ale jako : " Thriller temný a děsivý jako bouřlivé skotské moře za zimní noci.. " bych ji rozhodně netitulovala...Takže pro ty co se chystají číst doporučuji, neočekávat thriller...Ale můžete mít i jiný názor...

misacaj
22.04.2013 5 z 5

Čtivá a výborně napsaná detektivka, která má na konci spád. Autor velmi pěkně střídá minulost a současnost a postupně rozplétá osudy postav. Doporučuji.

Pihtipudas
04.04.2013 5 z 5

Úchvatný román, který chci číst znovu a znovu! Zatím jsem to stihla dvakrát a přemlouvám se, abych se nezačetla potřetí, protože se mi to zdá už trochu divné...Skvěle vykreslené prostředí, postavy i krimi zápletka. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla (a že už jsem jich četla!)