Ostrí chlapci netancujú

Ostrí chlapci netancujú https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217086/bmid_ostri-chlapci-netancuju-217086.jpg 4 33 4

Román plný záhadných vrážd, sexu, drogového opojenia a bizardných náhod... Hlavný hrdina Tim Madden sa jedného dňa prebudí po preflámovanej noci. Na ramene má nové tetovanie, na sedadle auta krv a v tajnej skrýši, kde prechováva marihuanu, odseknutú ženskú hlavu... Nemá potuchy čo sa stalo minulú noc. Je vrahom neznámej ženy? Pokúsi sa to vypátrať...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Tough Guys Don't Dance , 1984

LPG
29.02.2016 3 z 5

Nooo, moc jsem se nepobavil.

karel9045
08.01.2016 3 z 5

Thriller je žánr, který se asi nikdy nebude počítat mezi velkou literaturu, ovšem když je jeho autorem Mailer, mohla by to být právě ona pověstná výjimka. Bohužel není. Začátek je nicméně slibný. Deštivý Cape Code a chlápek který se probudil do šílené kocoviny po nekonečném flámu. A na to co pak našel ve své soukromé skrýši, nezapomene do smrti. Bezvýchodnost, tíseň a všudypřítomný déšť. Po sezóně je poloostrov téměř liduprázdný.
Až potud je Mailer bezchybný, úžasně obrazotvorný, jak se na spisovatele jeho formátu sluší. Pak se děj začíná zalidňovat stále větším počtem bizarních postav. Vztahy se komplikují, složitě proplétají a jsou stále méně věrohodné. Logika jednání klíčových aktérů také není příliš silná. Proč ten či onen musel udělat zrovna toto!!?? Nakonec je to pořádná skrumáž plná sexu, drog a dalších Mailerových ingrediencí, která mi vyšuměla z hlavy pět minut po dočtení knihy. Ovšem některé scény zůstaly - je to přece jen Norman Mailer.

Koňadra
05.02.2015 5 z 5

Tak som sa výborne zabavil. Rýchle, svieže, zábavné. Trošku iný Mailer, ako som bol zvyknutý, ale určite to nebolo na závadu. Atmosféra knihy je horká, ako extrémne suché martini. Trošku mi to pripomínalo Chandlerovky.

LenaDonan
26.06.2014 4 z 5

Vynikajúca satira na žitie USA ako celku, cez rozvrat jednej osobnosti. Ak ma Mailer niekedy sklame - zďaleka nemám prečítané všetky jeho knihy, bude koniec sveta :)

drogy sex zfilmováno americká literatura brutalita

Norman Mailer
americká, 1923 - 2007
1986  84%Nazí a mrtví
1992  82%Katova píseň
1990  73%Americký sen
2005  73%Duch děvky I.
2010  79%Duch děvky

Kniha Ostrí chlapci netancujú je v