Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3083 778

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

omgjako
29.07.2017 4 z 5

Napanee: já jsem to vytušila, ale stejně jsem si to dala do googlu překladače, abych věděla přesně :D

Napanee
29.07.2017 5 z 5

Kniha končí jednou větou, která je celá ve švédtině, ale každý kdo přečte knihu až dokonce, bude vědět přesně, co ta věta znamená, přestože neumí švédsky ! :-)
Opravdu zajímavá kniha, rozhodně doporučuji.

EvaEma
28.07.2017 2 z 5

Velmi lehké prázdninové čtení, které ve mně nezanechalo žádný dojem. Kdyby tam bylo aspoň trochu literárního pohlazení... Nebo by se člověk něco dozvěděl... Nebo detektivní rozplétání a napětí, jestli to měla být detektivka... Našla jsem jen náznak humoru, když některé kapitoly stejně začínaly.

SimonaP
28.07.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu ztrácela, než jsem si dala dohromady, kdo je kdo. Baví mě styl vyprávění. Posledních několik desítek stran jsem přečetla jedním dechem. Ale jako detektivku bych to vůbec neoznačila, s tou to nemělo nic společného.

1alena1
27.07.2017 4 z 5

Čtivé, zajímavé, ale autorka má vzácný talent mít hlavní postavy nesympatické, zvláštní povahy, zřejmě takoví mladí dnes jsou ??? Přečetla jsem to s chutí, ale nemám ten správný pocit nadšení.

saruse
27.07.2017 4 z 5

Skvělé oddechové čtení. Děj vystavěný tak, že jsem byla napnutá, zvědavá a znovu a znovu překvapená, jak se příběh a osudy postav vyvíjejí. Vůbec mi - na rozdíl od některých recenzentů níže - nevadily "odkazy" typu: stane se to a to, ale to zatím pan XY neví..." , protože to byla součást stylu vyprávění, které odsejpalo a bylo živé a bylo bohaté o myšlenkové pochody postav a u některých replik jsem se rozesmála nahlas. Žádné hlubokomyslné filozoficko-psychologické dílo nečekejte. Svižné čtení ano. :-)

omgjako

Dobré ...a teda hodně zvláštní postavy :D
... dneska jsem byla líná, tak jsem si namazala jen rohlík s marmeládou, ale zítra si ty palačinky udělám!

ajusha9000
27.07.2017 5 z 5

Me se kniha moc libila, precteno jednim dechem. Je dobre kompletovana, na zacatku ctenare vtahne, ale nic neprozradi, a vy se vsechny souvislosti dozvidate po kousickach v prubehu cele knihy. Jeji styl se mi libi, vtipny, sarkasticky, vazny a realisticky. Taky mi prijde ze je psani vyzralejsi nez Babovky. Za me 5

zupri
27.07.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, je čtivá, napínavá a "žene", to mám ráda:-) Paní Třeštíková "zraje" a moc jí to přeju. Dobrá práce, děkuji.

Clara del Valle
26.07.2017 2 z 5

Takovýto když čtete a říkáte si, co na tom proboha všichni vidí? Já to prostě nechápu. Ale alespoň jsem to dočetla narozdíl od Bábovek, ty jsem prostě od půlky už nedala.

perpe2a
26.07.2017 3 z 5

no nevim, mam smisene pocity... babovky zklamani... osm byla o neco lepsi... ale ty otevrene konce nejak nedavam...za me prumer

Jitulevrtule
26.07.2017 4 z 5

Letní oddechovka. Ale detektivka to rozhodně není. Z knihy mám veskrze pozitivní pocit. Čte se dobře a rychle. Trochu mi vadila ta kompozice - u konce knihy jsem si úplně nepamatovala začátek (vyšetřovatele, pocity vedlejších hrdinů...). Přečteno, ale asi nic hluboké to ve mě nezanechá...

Jolina
25.07.2017 3 z 5

Čtivé, poutavé, to ano...ale zdá se mi, že ztrátou paměti se příběh nějak rozbořil, poničil...zdá se mi, že hodně autorů nyní píše v předvídavém duchu, jako "to hrdinka ještě neví, že za dva měsíce se vdá za toho a toho..."...netradiční kompozice, to ano, přečteno rychle, to ano, ale něco navíc chybělo...

Pettinka
24.07.2017 5 z 5

Nejlepší knížka od Radky!!!!! Nelituju její koupě a rozhodně má čestné místo v mé knihovně. Napínavý a velmi čtivý příběh, u kterého nevíte, co máte čekat, jak to dopadne. To mám ráda. DOPORUČUJU.

barbora0275
24.07.2017 3 z 5

Zacatek jsem se musela nutit cist, ale vyplatilo se. Potom uz kniha dostala spad, co se ctivosti tyce, je Trestikova takovy Viewegh v suknich. Ovsem bez otravne jesitnosti a prapodivnych choutek na nactilete. Ale pokazde, kdyz nekterou z jejich knih doctu, napadne me "a to je vsechno?", ona zapletky snad nikdy nedokoncuje.

Luciecii
24.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem.
Od Třeštíkové mám přečtené všechny knihy a tahle je určitě ze všech nejlepší.
Od stylu psaní, popisování dějů až po příběh a vyústění a ten konec? Ten mě dostal.
Z konce mrazí.
Všechny hlavní postavy jsou zajímavé, každou jsem tak nějak dokázala pochopit a uchopit. Dá se říct, že u každé postavy tak nějak chápete, proč dělá to co dělá a co jí k tomu vede.
Je tu správně děsivě vylíčeno to, jak to vypadá, když někdo někoho k smrti miluje.
Všichni jsou tu tak trochu oběti a tak trochu "vrazi".
I paralelní mini příběh vyšetřovatelů byl dobře zapojen do děje.

Prostě pět hvězd této skvělé knize!

asterixka
24.07.2017 5 z 5

Mně se styl psaní Radky Třeštíkové velmi líbí, kniha Osm není výjimkou. Čte se lehce, dobře, nenudí a vztahový propletenec se pěkné rozplétá :) A že to není detektivka? Od toho jsou jiní... Výborná knížka, doporučuji.

AnetaKor
23.07.2017 3 z 5

Jedna z nejlepších knih od českého autora, kterou jsem v poslední době četla. Je zvláštní kolik autoru ted různě přeskakuje mezi časovými osami, porad se nemuzu rozhodnout, jestli to knížku pro mě dela atraktivní, nebo ne....

Lil30
23.07.2017 4 z 5

Chvíli mi po dokončení knihy trvalo, než jsem si sesumírovala, co si o ní mám vůbec myslet...kniha byla poutavá, ale od bestselleru bych čekala trošku něco víc. Konec mě rozhodně zklamal, představovala bych si jej obsáhlejší. A musím se přiznat, že se mi nestává často, aby mi byla hlavní hrdinka nesympatická...autorčin styl psaní je mi ale příjemný a do poslední chvíle jsem netušila, že se vše mohlo odehrát takhle...

ElizabethK
22.07.2017 4 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, a přesto že většina knihy vlastně detektivkou není, byla jsem nadšená. Knize a ani autorce jsem zprvu moc nevěřila, ale po několika málo stránkách si mě získala. Rozhodně si přečtu další knihy z pera R. Třeštíkové.
Jediné, co bych vytkla, je občasné "zanedlouho to bude jinak, ale to ještě hrdinové nevědí".