Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3083 778

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

bigben
03.07.2017 5 z 5

Kniha se super četla, dva večery a bylo hotovo. Svižný jazyk, děj pěkně odsýpal a zamotával a odmotával. Jediné co mi vadí, jsou závěry všech knih od této autory - je mi vždycky po nich těžko u srdce. Pokaždé....

kaja77
03.07.2017 5 z 5

Podle mně je to bezva odpočinkové čtení. Moje druhá Třeštíková a pro mne opět super. Ubohé Michaely, která by za trochu lásky šla světa kraj mi bylo fakt lito.

Hannik
02.07.2017 4 z 5

Na knížku jsem se opravdu těšila (Bábovky mě nadchly). Bohužel jsem byla z knížky trošku v rozpacích, ale nakonec se dobře četla a děj byl taky dobrý. Další knížce, od této autorky, dám určitě šanci.

AndyK
02.07.2017 4 z 5

Tak tohle bylo docela psycho! Nicméně autorce se povedlo mě k příběhu připoutat, takže asi dobré :-)

zuzana2599
02.07.2017 5 z 5

Další výborná próza od české autorky. Po Bábovkách, které byly velmi neotřelé, zábavné a zajímavé, je tu tentokrát detektivka. A je to další překvapení, protože je zcela jinak napsaná, než je čtenář zvyklý. Příběh se mi líbil. Bavila jsem se, vše bylo krásně zamotané, opravdu nevšední pointa příběhu, čtení jsem si doslova užívala.
Jednu hvězdičku ale ubírám, neboť závěr knihy mi trošku dojem zkazil. Rozuzlení bylo dost nesrozumitelné, ale možná je to moje vina, že si nejsem jistá viníkem :-)
Ale jinak výborné čtení !!!

karolina0560
02.07.2017 5 z 5

Knihu jsem si vzala k moři.. kde teda obal dostal trochu zabrat.. ale k doporučení knihy to nepatří :D
Po knize jsem sáhla vlastně náhodou a vůbec nejsem zklamaná za dva dny jsem přečetla více než půlku knihy.. Baví mne a nedá se od ní odtrhnout.. Získala jsem favorita v příběhu a už se těším až se k ní vrátím páč zpět od moře takže zpět do reality :(

podlupou
02.07.2017 2 z 5

RT už delší dobu sleduju na Facebooku a její komentáře ze života matky dvou dětí miluju. Myslela jsem, že podobně nadšená budu i z jejích knížek. První se mi do ruky dostalo To prší moře, jehož čtení mě nebavilo a postavy a jejich osudy mi přišly více než překombinované. Šílenství okolo Bábovek mě tak minulo. Osm jsem se ale rozhodla dát šanci. Rozhodně se nejedná o detektivu, ale o vztahový propletenec s jistou detektivní zápletkou. Kniha se četla krásně a bavila mě i časová nesouslednost. Ale... Postavy byly sice reálnější, ale ani tak jsem jim nevěřila. Celou dobu jsem také čekala na pořádné rozuzlení, které se ale nekonalo a děj tak nějak vyšuměl do ztracena...

Dadula118
02.07.2017 4 z 5

Tak mě se kniha moc líbila.je to psané tak,že věty vás chytí a už nepustí:-D
Jelikož detektivky nečtu,nemůžu srovnávat.Knížku jsem si přečetla spíš ze zvědavosti.

jitvav
02.07.2017 3 z 5

Byla to moje první knížka od této autorky, ale musím se přiznat, že jsem z ní trošku na rozpacích. Určitě nebyla úplně špatná, byla velice čtivá, i to střídání časových rovin mě bavilo, ale trošku mi vadil jazyk, jakým byla psaná. Děj byl místy dost překombinovaný a ty propletence lidských osudů byly pro mne těžko uvěřitelné. Na to, jak byly některé pasáže rozebírány zbytečně dopodrobna, mi konec přišel otevřený.

Leniii
01.07.2017 5 z 5

Jak se dokáží proplést osudy lidí? Někdy až neskutečně moc, což se stalo i tady a k tomu zápletka pro detektivy:) Kniha mě bavila, čtivá, rychlý spád..stránky jsem otáčela jednu za druhou a za den přečteno:) Styl a knihy paní Třeštíkové mě baví, tak se těším na další :)

hs777
30.06.2017 3 z 5

​I já jsem podlehla brutální mediální masáži. A co k tomu víc napsat? Povrchní vztahový propletenec končící ve vzduchoprázdnu. Detektivní zápletka má možná přilákat i mužské čtenáře a odlišit od Bábovek. Hodí se k přečtení na lehátku u moře s drinkem v ruce, ale za pár dní zmizí z mysli stejně tak rychle jako opálení.

Janniska
30.06.2017 5 z 5

Kniha má obrovský spád,je propracovaná,extrémně čitelná,nejde přestat číst.Stránky jsem doslava přelétla očima a těšila se co bude na další stránce.O to víc mě trošku zklamal konec,najednou děj zvolnil a rozuzlení nebylo tolik detailní jako zbytek vyprávění.V podstatě byla pointa zmíněna jen tak mimochodem.I přes to byla kniha super a těším se na další autorčin počin.

Kaca24
29.06.2017 4 z 5

Jak tady většina lidí píše, kniha je opravdu čtivá, dostanete se na konec ani nevíte jak.. Vlastně tedy na začátek. Líbilo se mi krásné vykreslení postav, jasná charakteristika, každý z nich je tak trochu "blázen". To mi trochu vadilo, že mi žádná postava nebyla sympatická (jedině Bruno :D), Míšu jsem na začátku měla ráda, ale čím víc člověk čte, tím víc to opadá až z toho nezůstane nic. Dále mi trochu vadilo psaní ve stylu "volný tok myšlenek". Přeházení časových úseků mi přišlo zajímavé, čtenář pak musí furt tak trochu přemýšlet, co s čím souvisí atd. Knihu tedy hodnotím kladně a určitě stojí za přečtení, ale celkově na mě příběh nepůsobil uvěřitelně.

lenka666
29.06.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, takový průměr. Znám od této autorky lepší knížky. Pro mě byly dlouhé i kapitoly s dětmi. Ztrácelo to spád. A ten konec byl takový nedokončený.

Lucibuska
28.06.2017 2 z 5

Druhá kniha od RT, kterou jsem četla. Její styl psaní je pro mě dost čtivý, i když by věty mohla trosku krátit. Ze začátku mě kniha bavila - a doopravdy hodně. Uprostřed jsem se šíleně nudila a už se nemohla dočkat až to doctu a mám to za sebou. (Stejně jsme to cítila i u Babovek.) Konec byl docela klišé, ale svým způsobem se k cele knize hodil. Kniha mi přišla lepší, jak Babovky, ale jen o hodně málo. Takový průměr, ale do další knihy od Třeštíkové nejspíš nepůjdu.

HanaZ
28.06.2017 1 z 5

Ztráta času, alespoň ale krátkého, protože je kniha opravdu čtivá, za což si zaslouží tu jednu hvězdičku. Bylo tam pár dobře popsaných konverzačních momentů a asi dvakrát jsem se zasmála, to ale vedle čtivého stylu nějakých 380 stránek samo o sobě neutáhne. Postavy jsou neuvěřitelně ploché, všechny stejné, nejsou vůbec vysvětlené jejich motivace, proč se najednou z ničeho nic chovají jako psychopati. Ze začátku mě to bavilo stylem i koncepcí, postupně byl ale příběh čím dál tím hloupější, málo uvěřitelnější, s opakujícími se motivy, a posledních asi 100 stran už bylo vyloženě utrpení, kdy jsem byla akorát naštvaná, jaká je to pitomost. Chápu, že lidi podlehnou mediální masáži, jsem taky ten případ :) Ale opravdu by mě zajímalo, co se na knížce líbilo těm, kteří píšou, že byla super. Přijde mi to jako typická kniha, u které za pár dní nevím, o čem byla a nic člověku nedá.

JakubiRa
27.06.2017 5 z 5

Velice trefná mozaika lidských osudů. Mně se kniha moc líbila jako všechny předešlé. Radku Třeštíkovou mám ráda. Její dílo je sice oddechové, ale nikdy mě nenechá v klidu. A co na jejím stylu cením hodně vysoko - umění pohrát si s charakteristkou postav - chování, způsob vyjadřování, myšlenkové pochody. Super.

papillionnek
26.06.2017 5 z 5

Dokonalost !!!! Přečteno jedním dechem. Komu se líbily Bábovky, nebude litovat, tahle knížka je totiž ještě lepší. Jen tak dál paní Třeštíková. Za mě nejlepší česká spisovatelka !!!! 5*

amysa
26.06.2017 2 z 5

Sice čtivé, ale ve výsledku je to spíš takové plácání do vody... A ten konec už byl vážně hodně přestřelený, bláznivý a vlastně mě ani nebavil... A když už to měla být detektivka, byla bych vážně spokojenější, kdyby byl pachatel jasně odhalen a ne, že to vyzní zase tak nějak o ničem a do ztracena... Zamýšlím se nad tím, co nám vlastně autorka chtěla tímhle příběhem sdělit... Mám přečteno vše, co napsala a zcela vážně uvažuji o tom, že už se příště další mediální masáží nachytat nenechám a klidně její tvorbu vynechám... Mně už to tak nějak stačilo... a tentokrát to opravdu víc jak na dvě hvězdy nevidím, bohužel...

TallulahBee
26.06.2017 2 z 5

Jedná se o první knihu autorky, která se mi dostala do ruky. Četla jsem na to samou chválu a asi proto to bylo takové zlamání. Vadil mi styl psaní- kdo potřebuje větu, která je dlouhá osm řádků? akorát to čtenáře zmate- a vyzrazování děje. Taky postavy mi přišli hnány až moc do škatulek a díky tomu jsem si je nedokázala oblíbit. Jinak se to naštěstí četlo rychle, za což jsem jedině ráda.