Oskar a růžová paní

Oskar a růžová paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18721/bmid_oskar-a-ruzova-pani-9og-18721.jpg 5 243 70

Cyklus o neviditelném série

Ve třetím příběhu z cyklu o neviditelném vede v nemocnici chlapec Oskar s ošetřovatelkou v růžovém úboru nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti a víře v Boha. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života i v té nejtěžší chvíli v životě.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Oscar et la Dame rose , 2002

PFP
20.03.2023 5 z 5

Skvělá knížka na seznámení se smrtí "z dětské perspektivy". Autor představuje spoustu zajímavých konceptů, které jsou dobré i pro dospěláky, kteří se například vyrovnávají se smrtí v rodině. Na to jak je ta knížečka drobná je toho v ní opravdu mnoho.

sporran
25.06.2022 5 z 5

Dojemná útlá knížka o Bohu, životě, smrti, umírání, nemoci, o nás a našich blízkých. Tak nějak všechno jen na pár stránkách. Nechápu, jak to mohl někdo tak krásně, jednoduše a výstižně napsat.

luckomar
04.12.2021 5 z 5

Uf.. Půjčka. Kdo četl pochopí. Moc hezká

Natyna3
07.11.2021 5 z 5

Tuto knihu si přečtu každých pár let. Letos už potřetí. Miluji ji.

alimraj1
05.05.2021 5 z 5

Na tuto knihu nikdy nezapomenu. Měla jsem ji hned přečtenou a poslední slova jsem dočítala se slzami v očích. Velmi silný a hlubokomyslný příběh...

Vřele doporučuji!

jahnovaz
15.01.2021 5 z 5

Úžasný příběh psaný formou deníků. Neuvěřitelně silný.

Starmoon
14.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Smiala som sa aj plakala, prežívala všetko s Oskarom aj s ním umrela. Nádherná kniha.

ještěrka38
25.10.2020 5 z 5

Jedním slovem krásné.. Smutné, ale krásné..

inachisio
30.08.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Chytrý, dojemný, úžasný. Nemám, co dodat, tuhle knížku by si měl přečíst každý.

Rostlina
25.03.2020 5 z 5

Jak prozit naplneny zivot v nekolika malo dnech? Tahle kniha da odpoved. Vyborne vypraveni, pri nemz se na ctenarove tvari misi slzy od smichu a place.

cmelda87
17.03.2020 5 z 5

Tento příběh se mi moc líbil! :-) Přemýšlela jsem, jaké bych k němu napsala doporučení a myslím si, že tento příběh by si měli přečíst všichni a zejména Ti, kdo se bojí smrti.
Podle mě je totiž tento příběh, vyprávěný Oskarem, navzdory jeho situaci,s úsměvem a naprosto odzbrojující a zároveň všeobjímající, až uklidňující.
Rozhodně má tato knížečka své stálé místo v mé knihovně.

Chesterton
27.12.2019 5 z 5

Divadelní představení, kde zralý muž brněnského Provázku hraje rychle dozrávající dítě jsem chtěla doplnit knihou. Není to nutné. Jen mi až u knihy došlo, že slzy jsou jen první a lehounko povrchní přirozenou reakcí na (vlastně Vánoční nebo klidně Velikonoční :o) poselství, které příběh přináší.
Z představení na mě sálal radostný úžas z pochopení smysluplnosti komunikace se Stvořitelem? Dítětem z Betléma?
Komunikace celoživotní, ale asi daleko víc té nové nebo znovu nalezené.
Příběh je protkán mnohým, co rozbíjí zaběhlé lidské jistoty a vnímavému čtenáři nabízí možnost nahlédnout pod povrch křesťanského smyslu života. Rozbíjí mnohá klišé, která tváří v tvář smrti berou za své.

tonysojka
19.12.2019 5 z 5

Oskarova upřímnost je odzbrojující a zároveň inspirativní. Příběh vede k zamyšlení nad smrtí, životem a Bohem. Doporučuji.

Zorka
10.04.2019 5 z 5

Knížka o tak těžkých věcech a přitom tak milá. Pohled na nemoc očima nevinného dítěte, který je zcela odlišný od pohledu dospělých. "Snažil jsem se vysvětlit rodičům, že život je zvláštní dárek. Ze začátku ho dost přeceňujeme, myslíme si, že jsme dostali věčný život. Potom ho zase podceňujeme, připadá nám ošklivý, moc krátký, divže ho nevyhodíme. Nakonec si uvědomíme, že to vlastně není dárek, ale jen taková půjčka." (s. 98) Moc díky za tuto knihu.

bookemma
19.02.2019 5 z 5

Cher Dieu,
le petit garçon est mort.

A mně se nedostává slz.

popelka7
21.01.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Úžasná, dojemná i slzička ukápla (a ne jedna)......

l1l1lele
27.07.2018 5 z 5

Krásná kniha. Dokáže člověka rozesmat, poučit i rozplakaz. Doporučuji.

lidunka1
17.05.2018 5 z 5

Výborně napsaná knížka, vtipně do hloubky.

VladkaBU
28.03.2018 4 z 5

... ač tak úzká knížka, tak v ní bylo spoustu krásného, byť smutného čtení. Dobře to vymyslela babi Růženka. Ještě se chystám na stejnojmenné divadelní představení.

Lucissia
09.03.2018 5 z 5

Útlá knížečka, kterou jsem měla přečtenou za chvilenku, ale přitom je v ní tolik myšlenek, co není v leckteré knize o pětistech stránkách. Malý Oskar mi přirostl k srdci a myslím, že je jedno, jestli psal Bohu nebo někomu jinému...
"Kdybych se měl starat, co si myslej hlupáci, neměl bych čas na to, co si myslej inteligentní lidi."
Úžasná kniha.