Osada Havranů

Osada Havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40741/bmid_osada-havranu-4nB-40741.png 4 636 74

Příběh z mladší doby kamenné, ilustroval Zdeněk Burian. Divous, Kňučák, Dráp, Veveřice. Zvláštní jména? To proto, že jsme se ocitli v mladší době kamenné, v příběhu z pravěku, který nám vypráví o statečném a čestném Havranpírkovi a o jeho odvážných činech, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je žluté kouzlo i jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran.... celý text

Verrrunka
07.04.2014 3 z 5

Četla jsem jen ze zvědavosti… pravěk mě moc nebere, ale rozhodně to není špatné čtení.

adelajonakova
27.12.2013

Knížku jsem viděla pouze zfilmovanou. Ale Štorcha, jako spisovatele mám moc ráda. :) Tak zvažuji, že si Osadu, jednou přečtu. :)

puplik
12.09.2013 4 z 5

Štorch je prostě klasika :) každý by měl alespoň nějakou knihu přečíst

miseb
09.07.2013 4 z 5

Od Štorcha mám všechny knížky, ke všem se vracím. Jenom tahle mě moc nezaujala.

Sarah01
02.04.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších štorchovek, zaujímá čestné místo v mojí knihovně.
Film mě taktéž tolik nezaujal a zvlášť další pokračování byla o ničem.

Alix
30.03.2013 5 z 5

Pro mne je to krásná kniha, u které jsem mohla popustit uzdu fantazii a představám, jaký byl život pravěkých lovců i celých rodů. Panu Štorchovi jako vypravěči a panu Burianovi jako ilustrátorovi jsem za to velice vděčná, neboť bez nich by má fantazie mohla jen tápat.

Film se mi nelíbí, beru ho na milost jen díky panu Bartoškovi, který zde pobíhá oděn do kůží a je opravdu kouzelný.

gabrimi
30.03.2013 2 z 5

Tato kniha mne nezaujala. Asi proto, že jsem nejprve jako malá viděla filmové zpracování, které mě nenadchlo. Možná, kdybych se k ní dnes vrátila, psala bych tu něco jiného, ale to asi neudělám.

delif
21.02.2013 5 z 5

Asi první kniha kterou jsem v životě přečetl. Tož jaké asi může být hodnocení, když sem pak chvíli nato zhltnul lovce mamutů a Štorch se stal mým nejoblíbenější spisovatelem dětství.

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Jedna z knih mého mládí - líbila se mi

Selinute
18.11.2012 4 z 5

Četli jsme si ji kdysi ve škole. Vzpomínám, byla to moc pěkná knížka.

vincek1
07.10.2012 5 z 5

Oblíbený autor, oblíbené knihy. Nic víc se ani napsat nedá.

Moňula7
14.05.2012 5 z 5

Jedním slovem Krásná kniha

reykjavik
25.03.2012 4 z 5

Fascinující příběh, který jsou tak reálné a přesto tolik vzdálené od dnešní doby...

HTO
25.02.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších Štorchových knih, hutná a poetická – kde už dnes uslyšíte slova jako sachem nebo pobratim, o kráse havranů (a přechodníků a jména Kňučák) nemluvě, s výborným dějem, písněmi i atmosférou. A máloco v dobrodružné literatuře se vyrovná síle těch tří v závěru náhle vykřiknutých slov: „Dám deset krav!“