Orlovo proroctví

Orlovo proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533819/bmid_orlovo-proroctvi-65e9c3738743e.png 4 264 264

Orel série

Orlovo proroctví - audiokniha obsahující šestý díl historické románové série, jejímž autorem je Simon Scarrow. Čte Marek Holý. Quintus Licinius Cato #6 Centurioni Macro a Cato uvízli v Římě. Oba čekají na výsledky vyšetřování smrti dalšího důstojníka, které byli svědky, a jejich osud je nejistý. Nejde ale jen o jejich bezpečí. Pirátům se do ruky dostávají tři svitky, na nichž závisí císařův život a budoucnost celého Říma. Macro a Cato budou muset tyto svitky, to znamená i piráty, co nejdříve najít. Tajemník Narcissus ví, že jsou pro takový úkol tito dva centurioni nejlepší, proto jim učiní nabídku, která se nedá odmítnout.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Bookmedia

The Eagle´s Prophecy , 2005

Interpreti: Marek Holý

DariusvanDuyn
12.04.2018 5 z 5

Orlovo proroctví je pro mě zatím nejlepší kniha ze série. Výborné zápletky a stránky nabité dějem. Velmi se mi líbilo zasazení děje do prostředí římského válečného námořnictva, což je po předchozích pěti dílech velmi příjemné zpestření a autor se s novými kulisami vyrovnal famózně. Pro mě jednoznačně 5 hvězd.

orinka3
14.12.2017 5 z 5

Prostředí se změnilo, Catonův choulostivý žaludek je vystaven těžké zkoušce. Mořská nemoc je zlá. Ale ani přesto mého oblíbence nezlomila. Macro řeší rodinné problémy, zažije nečekané setkání a ke konci knihy i velké překvapení. Piráti řádí, legionáři bojují jako lvi na souši i ve vodě, není nouze o krkolomná dobrodružství, která nemají daleko do akrobacie. A ovzduší otravují intriky na nejvyšších místech, darebáci jsou kluzcí jako hadi a umí v tom chodit. Jsou to zase naši dva dobří známí, kterými vymetou kde co. V dalším díle je najdeme v biblické zemi u Jeruzaléma.

klokan.1905
07.08.2017 4 z 5

Orlovo proroctví...
Šesté pokračování série Cato nás zavádí nejprve do Říma, kde centurioni Cato a Macro čekají na výsledky vyšetřování smrti důstojníka, u které se v předchozím díle nachomýtli ;-)
Vychytralý císařský tajemník Narcissus jim následně dává za úkol získat z rukou pirátů tři svitky, na nichž závisí císařovo bezpečí a budoucnost Říma... Na cestu se společně s nimi vydává i jejich nepřítel Vitellius, který se stává jejich prefektem...
Přiznávám, že se mi dění v Británii líbilo trošku více, ale život je změna a náhled do života v císařské flotile také nebyl k zahození... Za mě 90 %

Boby17
26.07.2017 4 z 5

Autor si drží vysoký standard, ale na pět hvězd to nyní není. Dobré prázdninové počtení, těším se na další díl.

Centurion
01.12.2016 5 z 5

Další výborná kniha od výborného autora, celá série se mi moc libí. Doporučuji

jindrich7442
14.09.2016 5 z 5

Ačkoliv nejsem fanoušek námořních příběhů stejně jako Cato, palec nahoru za odvedení pozornosti od nezáživných dlouhých plaveb díky nečekaným zvratům a iniciativám Vitelia.

lump23
04.06.2016 4 z 5

Pěkna knížka o životech Římanu Macrona ,Cata ale i aristokratu Vitelia a Vespania.Opět se mi moc líbila.

adam5955
02.05.2016 4 z 5

Porad necim prekvapuje. Ale tentokrat to bylo vazne tesne... ostatne, jako vzdy. Sous vystridame prevazne za vodu, tedy palubu a vyrazime!

Richie1
16.01.2015 3 z 5

Šestá kniha série Orel - o mladém legionáři římské armády Catonovi a jeho příteli Macronovi. Příběh oba hrdiny zavede do prostředí římského vojenského námořnictva, kdy mají nejen pomoci zničit pirátské nebezpečí, ale také najít a získat vzácné svitky.
Tentokrát tedy nesledujeme osudy hrdinů při bojích v daleké Británii, ale v blízké vzdálenosti Říma - v Ilyrském moři, v bitvách proti krutým pirátům. Námořních příběhů z dob římské říše není zase tolik, takže jsem si tento díl se zájmem přečetl. Scarow si drží slušnou úroveň a i přes mé ojedinělé pochybnosti o historické přesnosti (např. nošení zbraní v Římě či způsoby pozdravu císaři) je román velmi podařeným dobrodružným vyprávěním o starověké římské armádě.

FerryTaz
14.01.2015 5 z 5

Opět skvělé čtení.V této knize byl velmi kvalitně popsán život námořníků a ja jsem za to velice vděčný.Bylo to o poznání trochu jiné čtení.Velmi povedená kniha.

Edana
31.10.2014 3 z 5

Trochu za vlasy přitažené to bylo od začátku, ale s čím jsme měli čest v tomto díle.... Sibyliny svitky, Macoronova matka, piráti. Cato a Macro se stávají takovými agenty Jejího Veličenstva, Vespasianus si připisuje další kladné body a Vitelius skřípe zuby. A to je tak všechno, přesto jsme to zvládli roztáhnout na téměř 400 stran. Není divu, že na přečtení pak celkem bez problémů stačí dva dny. Možná by autorovi prospělo, kdyby zůstal nohama na suché zemi.

braunerova
31.08.2014 2 z 5

Boj našich dvou hrdinů s piráty v Jaderském moři a záhada kolem objevu Sibiliných knih, kterých se piráti zmocnili. Bohužel tento díl mi přišel už jako čirá fikce. Vespasián ani Vitellius neměli s flotilou v Ravenně nic společného. Historické romány by neměly falšovat skutečnost, od toho je sci-fi.

flanker.27
07.08.2014 5 z 5

Konečně. Konečně kniha zabývající se římským námořnictvem. Z prostředí legií je literatury požehnaně, ale z námořního světa nemnoho. Vzhůru na piráty.

kryspin66
30.04.2014 4 z 5

Trochu jiné příběhy centurionů Macra a Cata. Tentokrát na moři. Ale i tak byl děj zajímavý. Jsem zvědavý jak příběh bude pokračovat dál.

tuldas
08.01.2014 5 z 5

velmi dobře se četlo,poutavé až do konce,na vkus moc detailni popisy bojovych akci,ale jinak doporučuji

vojta.vasek
26.09.2013 5 z 5

Sice se setkávám s názory, že se jedná o slabší díl, ale já si to rozhodně nemyslím, opět velmi čtivé a velmi poutavé. Jen víc takových knih!

Stanley81
12.08.2013 4 z 5

Z dosavadní série úkrok směrem na moře a za mě to trochu ztratilo atmosféru, tentokrát za 4.

čef
25.07.2013 5 z 5

Orlovo proroctví pokračuje v přímočarém příběhu dvou centurionů z doby na začátku našeho letopočtu. Nevypadává tedy vůbec nijak ze schématu současných historických románů - Cornwell, Vondruška. Kniha se výborně čte, obsahuje mnoho zajímavých historických detailů a tak tento model výborně funguje i přes to, že někteří mohou poukazovat na určitou podbízivost a povrchnost. Nenechte se otrávit a čtěte - stojí to za to.

worf
17.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha,dobrý nápad ,svižný děj u tohoto dílu jsem se nenudil.Cato a Macro opět nezklamali.

Nevka
08.02.2013 4 z 5

Hvězdička dolů, ale to jen z osobního důvodu, že nemám rád mořeplavectví v knihách a nebaví mě to potom tak číst.......