Orel a had

Třetí díl šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době. Po bitvě u Kresčaku zasáhla do Karlova života ještě třikrát smrt – manželky Blanky, malého syna Václava a druhé ženy Anny Falcké, náladové a neklidné královny, která nedokázala porozumět svému choti, když mu po vážném zranění zůstala zmrzačená postava a zjizvená tvář. Až třetí manželství s Annou Svídnickou a dobrodružná cesta do Říma k císařské korunovaci opět umocní Karlovy panovnické úspěchy a slávu. V románu vystupuje také řada výrazných historických osobností – Arnošt z Pardubic, římský tribun Cola di Rienzo, malíř Theodorik, básník Petrarca a mnoho dalších – které přispívají k barvitému a napínavému vyprávění. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/566/orel-a-had.jpg 4.582

Orel a lev (3.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc a spol.

Fizulka71
21.08.2016

Další skvělý díl, ale pro mě velmi smutný. Karlovi umírá milovaná Blatnička. Sám při pokusu o atentát málem přichází o život, zůstane doživotně poznačený v obličeji i na těle. Na charismatu mu to neubírá, ale jeho druhá žena, Anna Falcká, tomu díky svému mládí a nezkušenosti nedokáže rozumět. Karla to velmi mrzí, ale nedokáže s Annou ani při nejlepší vůli najít společnou řeč. Definitivním posledním hřebíčkem je smrt maličkého Václava, jejich syna. Anna už žal definitivně neunese a umírá při jízdě na koni, když najede do stromu. Můžeme se jen dohadovat, zda to byla nehoda nebo Annin záměr. Karel si ani netroufá doufat, že by ještě našel manželské štěstí. To ale přece jen nachází v mladičké Anně Svídnické, která Karla zbožňuje. Vyprávěním se zajímavě prolíná příběh římského tribuna Cola di Rienzy a jeho rodiny. Dozvíme se tak, jak Karlova vláda ovládala samotné srdce římské říše. Opět naprosto úžasné a napínavé počtení, moc se mi tento díl líbil, i kdyžyz jsem si u něj, já cíťa, pobrečela.

R.E.M.
09.09.2015

Přestože mě tento díl bavil ze všech šesti nejméně - možná pro přílišnou pozornost italským/římským záležitostem, i tak je Orel a had výborným čtením.

KikiZ
11.10.2014

Opět vynikající četba, velmi se mi líbil příběh Cola di Rienzy, jeho dcery Ceccy, Odorica a Pandolfa.

verunka32
23.11.2013

Je to už déle co sem knihu přečetla, ale vím že byla dobře napsaná a že mě kniha bavila. Je pravda, že pro ty které zajímá historie je tohle dobrá knížka. Doporučuju

Yorika
22.05.2013

To pravé pro milovníky české historie.Pokračování výborné série o slavném císaři a králi.Hlavní hrdinové nejsou jen suchopárné postavy,jak je známe z hodin dějepisu ale díky autorce jsou opravdové a dýchají životem.Skvělé.

Pavelpi
03.05.2013

Velice hezká kniha napsaná ( jak je u autorky normální) na základě historických faktů.Myslím,že by si ji měl přečíst každý,koho zajímá historie.