Opuštěný dům

Opuštěný dům https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466409/bmid_opusteny-dum-QH6-466409.jpg 4 215 66

Anna chce začít znovu. O mnohé ze své minulosti by se s ostatními dělila jen nerada a s vlastní rodinou nemá zrovna dvakrát dobré vztahy. Díky svému koníčku, jímž je focení, narazí jednoho dne na starou, opuštěnou vilu, která jí učaruje. Když se o dům začne zajímat, zjišťuje, že ten je opředený záhadnými historkami – a že má neméně záhadného, ale také velmi charismatického majitele, kterému Anna učaruje. Aniž by to tušila, svou přítomností mu velmi pomáhá v boji s jeho těžkými psychickými problémy…... celý text

bookcase
26.02.2022 5 z 5

Nejprve jsem byla trochu rozčarovaná, čekala jsem spíše duchařinu a mysteriózní nádech, ale postupně mě příběh pohltil, příjemné i dojemné čtení. Mám autorčinu tvorbu ráda.

sahha
11.02.2022 5 z 5

Autorka zraje jako víno. Kniha od knihy je lepší. Opuštěný dům je krásná kniha, čte se sama a je velmi příjemná. Mohu jen doporučit.

gordon13
30.01.2022 5 z 5

Tato kniha se paní Skočílkové opravdu povedla. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a naprosto jsem rozuměla jejím vnitřním úvahám a rozpoložením. Navíc konec tomu dodal výbornou empatickou tečku. Vážně pěkná kniha.
P.S. Obálka je překrásná!

Pavčule
27.01.2022 2 z 5

Violka se mi líbila o něco víc. Kniha mě v určitých částech nudila. Nicméně hvězdička na víc za téma děti s handicapem a za hezký konec.

Barbara182
24.01.2022 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a rozhodně se jedná o zajímavý příběh (s překvapivě dlouhými kapitolami 60-70 stran), ale moc neodpovídá anotaci. Na základě množství textu týkajícího se záhadného Olivera jsem prostě autorce tu velkou lásku nevěřila, protože jak autorka, tak hlavní hrdinka ve vyprávění o svém životě věnovala mnohem víc pozornosti své práci v realitce, kamarádkám a kolegovi Vojtovi. Ne že by to nebylo čtivé nebo že bych hlavní hrdince nedržela palce, ale prostě jsem čekala trochu něco jiného, nějakou tu lásku s velkým L, takže jsem malinko zklamaná, že jsem si knihu koupila a raději si ji jen nepůjčila z knihovny.

Lucie311
12.01.2022 4 z 5

Moc krásná kniha. Nejlepší byl ale ten konec. Trošku něco málo mi vadilo na hlavní hrdince ale příběh jinak velice čtivý s dobrým námětem.

alnahu
10.01.2022 5 z 5

Spletitý- tajuplný příběh ženy s kterou se život nemazlí a ona se nevzdá a snaží se všemu čelit a nakonec najde i své štěstí. Příběh se mi četl dobře od této autorky jsem četla i knihu Violka a i ta se mi líbila. Ke čtení mě nalákala pěkná obálka.

lenkaabooks
05.12.2021 4 z 5

Po Violce jsem se docela těšila na další knihu od autorky /zdá se že mi jedna utekla/. Prvotně mě zaujala obálka, pak i anotace a už jsem četla a četla. Hlavní postavou je Anna, přišla o svůj život a teď se snaží jít dál. Velmi ji zaujme stará, zdánlivě opuštěná vila. Když pozná majitele, její život má na chvíli zase smysl. Příběh je to smutný, přesto se zdá že všechno zlé je k něčemu dobré a zase vysvitne Slunce.

Amifa
01.12.2021 5 z 5

Mám ráda podzim a mám ráda staré vily, takže jsem se na knihu těšila. A musím říct, že mě kniha nezklamala. Né úplně veselý příběh, ale bylo to příjemné počtení.

Kanimůra2
23.11.2021 3 z 5

nějak jsem nepochopila, co se na ní všem líbilo. Při tak vysokém hodnocení. Nevadí, knih je mnoho..

josska
18.11.2021 5 z 5

Na knižku jsem se moc těšila,mám od autorky vše přečtené a vše se mě moc líbilo,,no a Opuštěný dum je krásná,místy smutná ale i milá kniha,ukápla mě i slza,krásná obálka,,za mě spokojenost a jsem nadšená.....

LucieT
14.11.2021 3 z 5

Dojmy jsou rozporuplné… styl psaní je fajn, kniha mi připomínala čtivý deník, ale příběh mi v určitých částech zadrhával a i lovestory mi přišla dost nevyvážená a neopětovaná, na to, že je na ní kniha defacto postavená.

Malinali
04.11.2021 5 z 5

Příběh Anny, se kterou se život tedy nemazlí, ale ona se nevzdává. Je to hodně citlivý příběh, spíše pro ženy. K zamyšlení nad životem, chvíli smutný, chvíli radostný... Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, i když se někdy zbytečně obviňovala...

st18321
29.10.2021 5 z 5

Knihu jsem si koupil spíše náhodou. Upoutala mě překrásná obálka. Když jsem si pak přečetl zadní stranu a čem kniha vlastně je, nabyl jsem dojem, že se bude jednat o horor. O horor se opravdu nejedná a musím říci, že mi to vůbec nevadilo. Kniha se četla doslova sama a životní příběh Anny mě bavil po celou dobu. Poslední část knihy byla doslova fantastická. Určitě se k této autorce ještě vrátím.

Maky1505
28.10.2021 5 z 5

Jakmile začnete číst, kniha vás vtáhne do děje. Anna mi sedla moc dobrá, hodná duše, takových v životě více a hned se lépe žije.

Šánka
23.10.2021 3 z 5

Konečně dobojováno, tady mé očekávání zůstalo hodně daleko za realitou. Námět dobrý, styl psaní rozvleklý, děj bez nějakých zvratů, nezáživný, utahaný, takový podzimně ospalý, bez nějaké hloubky, která by tomuto příběhu slušela. Aspoň podle mne. V druhé půlce se to trošku rozjelo a nejlepších bylo posledních asi 50 stran, to je málo.
Obálka knihy je krásná, to souhlasím, bohužel v tom ostatním se asi se zdejším nadšeným hodnocením neshodnu. Ale dočetla jsem, a to se počítá :-) Ufff !!!!

kolacky
17.10.2021 3 z 5

Obálka je nádherná.

Florindela
16.10.2021 5 z 5

Krásná kniha. Hořkosladká, s překvapivým koncem. Doporučuji

Damaj
14.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět krásná knížka od Mirky Skočílkové s velmi hlubokým příběhem, protože s hlavní hrdinkou Aničkou se život opravdu nemazlil a byl k ní dost krutý. Přesto se nikdy nevzdala a nakonec se jí podařilo být šťastná. Vlastně jsem jí celou dobu přála, aby byla s Vojtou, Tamarka by měla skvělou a milující maminku a Anněs Vojtou by to slušelo. Na Oliverovi mně od začátku něco vadilo a nesedělo, měla jsem pocit, že jí lže, využívá jí a není Aničce dobrým partnerem. Měla jsem tušení, že ji nakobec opustí, ale že takovým způsobem?...

Alena1957
11.10.2021

Krásný příběh, trochu tajuplný, spisovatelku Skočílkovou mám ráda. Doporučuji.