Operace „Kili“

Operace „Kili“ https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14110/bmid_operace-kili-65105d5586de3.jpg 4 18 2

Operace „Kili“ (Obzor 1970) je sbírka tří novel: Kursk 7/6/43/1207, Návrat domů a Kili. První z nich, humorně líčící přistání stroje času z budoucnosti uprostřed tankové bitvy u Kurska za druhé světové války, popudila tehdejší cenzuru svým svérázným líčením heroické historické události natolik, že kniha byla dodatečně stažena z prodejen a jen část nákladu se dostala mezi čtenáře.... celý text

Romcajs
25.03.2021 3 z 5

Souček je úžasný spisovatel s krásnou a květnatou češtinou. Tyto tři povídky na mne působily v dnešní pandemické situaci trošku depresivně.

Pablo Kral
02.06.2014 5 z 5

Tak tady nebudu šetřit chválou. Když jsem se jako dítě školou povinné náhodou setkal s touto sbírkou Součkových novel, ještě jsem netušil, že po přečtení se tato práce stane srdeční záležitostí. I po mnoha letech je radost číst jeho sci-fi, protože lahodí oku i duchu. Operaci Kili považuji za to nejlepší, co bylo v žánru sci-fi v češtině napsáno a Ludvíka Součka za našeho nejlepšího spisovatele tohoto žánru.