Omen: Ďáblovo znamení

Omen: Ďáblovo znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28996/bmid_omen-dablovo-znameni-vsj-28996.jpg 4 103 21

Dramatický a napínavý thriller o zrození Satana je zasazen do současných politických a sociálních podmínek Londýna. V kulisách politických a sociálních podmínek dnešního světa zkonstruoval autor na základě principů satanismu dramatický příběh o zrození Satana do dnešních časů.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Bonus press , Práce

The Omen , 1976

Nell.Montenegro
02.02.2024 5 z 5

Skvělá hororová klasika. Jedna z těch, co položila základy. Prověřená dlouhými léty. Takové knihy bych mohla číst pořád. Jsem spokojená.

Jack Bauer
01.02.2024 5 z 5

Nadpřirozeno, které nemusím, ale i po druhém čtení mnohem lepší než kterákoliv kniha od Stephena Kinga. Velmi čtivě napsáno, když si odmyslím to nadpřirozeno a byl by to thriller o nějaké zfanatizované sektě, které manželé Thornovi uvěřili, bylo by to daleko hrůznější. Filmové zpracování s Gregorym Peckem mě přišlo velmi slabé, jako horor film na mě vůbec nefungoval. Kniha 100% film 20%( dnes vidět ho znovu tak asi odpad), kniha zůstává čtivá pořád.

eraserhead
09.08.2023 5 z 5

Samozřejmě jsem, počátkem devadesátek, viděl jako první sedmdesátkovou filmovou adaptaci, hezky v kině, na velkém plátně a (coby náctiletý satanistickým black metalem ovlivněný smrad) náležitě si ji užil, byť jsem u hřbitovní scény s rottwailery kvůli mé tehdejší fóbii ze psů z kina málem utekl. Ke svému překvapení a štěstí jsem jen o pár dnů později v knihovně narazil na literární předlohu a ač mám ten film hodně moc rád a řadím ho ke svým nejoblíbenějším horrorům, jsem si knihu užil ještě více. Protože je o něco temnější a atmosféričtější. A já jsem prostě knihomol, který má raději písmenkově-slovní formu ve spojení s vlastní představivostí. A tak se zrodila má obliba satanských a démonických horrorů. A bylo to dobré. Tohle je prostě ve své lehkosti, přímosti, údernosti, působivé strohosti a temnotě pecka, kterou si užívám pokaždé, když se k ní vracím. Zatím nejlepší a nejpůsobivější horrorové zapojení biblických prvků, co znám.

heavy66
26.05.2023 5 z 5

"Běda pastýři, jenž opustí své ovečky. Ať mu pravá paže uvadne a pravé oko je oslepeno!"
Květnové komentáře Satanem začaly, sluší se měsíc uzavřít stejně! Omen je dobře známý, napínavý příběh o příchodu Antikrista na Zemi. Hlavním motivem je satanský konvent v srdci katolické církve, provozovaný katolickými duchovními. Autor pochází z židovské rodiny, takže se nedivím. Útlá kniha má dvě filmové adaptace, z roku 1976 a 2006. Do kin uvedeno 6.6., první představení v 6 hodin ráno!

Archie
09.03.2022 4 z 5

Prvni polovina bravurni, atmosfericka - podivne dite, jeste podivnejsi chuva, temny les, mrazeni v zadech. Druha je stale "OK", ale uz ne tak sofistikovane strasidelna jako cast prvni. Kazdopadne velmi ctiva jednohubka.

E.Hyde
16.04.2021 4 z 5

Tak jako dobra kniha na cteni po nocich, kdy vedle vas v postylce spi mimco, ktere je az napadne podobne popisovanemu prevtelenemu satanasovi.. :D

Cekala jsem, ze to klucina trochu vic rozbali, takze diky tomu, ze vlastne nic nedelal (az na potouchlou radost z utrpeni nevinnych polosilenych zviratek v zoo) jsem mu docela fandila a doufala, ze se mu nic nestane. Jo, jsem divna, ale to jsou holt ty matersky pudy, haha.

Dej docela odsejpal a jiste pasaze jako kdyby inspirovali tvurce serie Nezvratneho osudu.

Fajn lehce desive pocteni, podle ktereho se inspiroval (nejden) filmovy horor.

Israha
17.03.2021 5 z 5

Kdo viděl filmovou adaptaci, tak vězte, že se jedná o takřka doslovné převedení knižní předlohy na obrazovky. Seltzer nezkouší nikterak komplikovaně budovat charaktery ani šponovat čtenářské očekávání nejasnostmi, vypráví přímočaře a posílá protagonisty po spirále do náruči zla s mistrným smyslem pro zahuštění a gradaci atmosféry, díky čemuž je čtení Omenu velmi strhující. Výborně funguje také jakási nenucenost a nonšalantnost v popisech scén násilí a smrti. Čistá horrorová žánrovka, která nechce být ničím komplikovanějším, ale přesto se vymyká škatulce braku. Skvělé, hned řadím po bok satanistických klasik jako Exorcista či Rosemary má děťátko.

ludek.n
14.04.2020 4 z 5

„Šestka je číslo ďáblovo… a tři šestky symbolizují ďábelskou trojici: Satana, Antikrista a Falešného proroka“. Přímočaré opus magnum Davida Seltzera je přesně tím, co se o něm píše na obálce českého vydání: strhujícím thrillerem o mocných nadpřirozených silách zla. Autor do něj otiskl svou představu příchodu „ďáblova zástupce“ na Zemi, přičemž celé to okultní snažení pojal nesmírně civilně a nenásilně. Mystérium zrození Antikrista je díky tomu uvěřitelné a nepředpojaté. Na rozdíl od nejrůznějších násilně expresivních a vypjatých zpodobnění daného tématu se Seltzer drží při zemi a snaží se o racionální přístup, který funguje velmi dobře. Není proto náhodou, že se jeho román stal předlohou filmového zpracování s excelentním Gregory Peckem, Lee Remickovou a Davidem Warnerem v hlavních rolích. Každopádně Seltzerův literární počin má silný potenciál zaujmout i bez této vizuální prezentace.

IvetKl
01.03.2020 3 z 5

Čekala jsem fakt horor všech hororů a musím říci, že Exorcista na mně zanechal větší stopu než tato kniha. Nicméně i přesto hodnotím kladně, protože se mi zdá, že v dnešní době nikdo už moc neumí psát pořádně horory, bohužel už ani King, a tato kniha vyčnívá z tohoto žánru.

encyklopedie
18.08.2019 5 z 5

...román mám zařazený do svého seznamu "Gold knihy, které jsem přečetl"
To hovoří za vše
Mých oblíbených 321%

Calinda
28.05.2018 3 z 5

Před mnoha lety jsem viděla film, bylo mi tehdy asi 13 let, moc mi z něj v paměti nezůstalo, vím jen, že jsem se tehdy opravdu hodně bála. Po x letech se mi do rukou dostala knížka, která mě potěšila, děj svižně plyne, nikde nic „nedrhne“, žádná hluchá místa, žádná omáčka kolem, nechybí napětí, opravdu se to dobře čte. Přesto jsem se vůbec nebála, ani žádné lehké mrazení, prostě nic, ani Damien nepůsobil v knize děsivě (možná jsem všechen svůj strach vyčerpala již při zhlédnutí filmu :-). I tak ale knihu doporučuji.

marcolka
31.12.2017 4 z 5

Hodnocení jedním citoslovcem "Brrrr".

Vidlička
16.11.2017 5 z 5

Nejsem sice na horory, ale na Satana ano, takže jméno mého prvorozeného je jasné!

Kamil2
27.09.2017 5 z 5

Zdařilé, mrazivé, napínavé, vyjímečné. Kolik hororových knih se může chlubit tím, že jsou lepší?

danny_21
09.08.2017 4 z 5

Moc dobrá kniha, přitažlivě psaná s atraktivní tématikou s otevřeným koncem pro další pokračování, doufám, že se jich někdy dočkám i v českém překladu - je vidět, že autor má talent, který prodal scénáristicky v Holywoodu. Stejně jako Blattyho Exorcista dostává od mně - 80 %

KuroHaru
07.08.2017 5 z 5

Kdybych měla porovnat s Exorcistou, vyšel by ze srovnání Exorcista vítězně, ale i tak je Omen velice kvalitní horor, u které budete minimálně cítit znepokojení, ne-li se zrovna pořádně bát.

Pitbullka
02.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha, ze které mi chvilkami až běhal mráz po zádech. Po dlouhé době opravdu dobrý horor.

misha4005
01.01.2016 5 z 5

Další z knížek u které mě nejvíc mrzí to, že jsem dřív viděla film...

pupopony
24.06.2015 4 z 5

Jen vyjímečně se podaří film natočený dle knihy, aby byl zdařilejší jak předloha. Toto je, dle mého úsudku, ten případ.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Už je to dlouho, co jsem ji četla, ale pamatuji si, že to byl velmi silný zážitek!!!!!! Film byl taky skvělý.

zfilmováno horory ďábel, satan 666

Autorovy knížky