Deset tisíc nebí nad tebou

Deset tisíc nebí nad tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412920/bmid_deset-tisic-nebi-nad-tebou-tZT-412920.jpg 4 368 74

Ohnivák série

Od chvíle, kdy Marguerite začala používat vynález svých rodičů k cestování mezi dimenzemi, jí jsou na stopě nepřátelé, kteří by ji přinutili udělat cokoli – dokonce i ublížit jejím nejbližším –, jen aby s její pomocí mohli vládnout multivesmíru. Daří se jí odolávat, ale jen do chvíle, než napadnou jejích přítele Paula a rozptýlí úlomky jeho vědomí do několika dimenzí. Marguerite nezbývá nic jiného než se vydat části jeho roztříštěné duše hledat. Cesta ji zavede do San Franciska, kde právě zuří válka, mezi zločinecké gangy New Yorku a do secesní Paříže, v níž tamní Marguerite skrývá šokující tajemství. Každý svět ji přivádí blíž k Paulově záchraně. S každou další zkouškou, kterou je nucena postoupit, však čím dál víc pochybuje o tom, jestli jsou si opravdu souzeni.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Ten Thousand Skies Above You , 2015

hrabalikoval
12.10.2018 2 z 5

První díl jsem přečetla okamžitě. Hned jak jsem zjistila že je pokračování musela jsem ho mít. No nejsem z něj tak moc nadšená jako z prvního dílu. Některé věci byli zbytečně zdlouhavé a často jsem knížku odkládala. No konec mě namotivoval na další pojračovaní a tak se těším jestli nějaké bude.

teer.h
09.10.2018 4 z 5

Spoiler
Ach ta obálka. Díky Humbook festu, na kterém jsem byla, bylo skvělé se od Claudie dozvědět, jak to vlastně funguje s tvorbou obálek pro knihy. Vlasně autor žádnou nevymýšlí, ale pouze schvaluje. Návrháři obálek opravdu odvedli skvělou práci i s touhle knihou!
Nicméně ke knize. Trošku mi trvalo, než jsem se začetla, protože jsem tak trochu zapoměla, co se dělo v prvním díle, který jsem si zamilovala. Netrvlo to dlouho a vše mi došlo, protože Claudia hodně připomínala co bylo v první díle a za to opravdu děkuji. Zase mě děj pohltil a moc se těším na další díl.
Každopádně k Marguerite... opravdu mě štvala, bože. Naivni blbka... jak si myslela, že v každé dimenzi jsou všichni stejní a jak poté byla naštvaná na Paula, že jiná jeho verze postřelila Thea achjo, "chtěla jsem jí dát pěstí" :D
Ale konec super, já osobně to fakt nečekala. I to jak se to vlastně celé vyvrbilo :)

veronika0269
09.10.2018 2 z 5

Musím říct, že první polovinu jsem se neskonale nudila. Opravdu mne nebaví neustále dokola číst vnitřní pochody nějaké puberťačky, která vzdychá nad svým boyfriendem. Marguerite má být plnoletá, ale spíš bych ji tipla tak na 14. Kdyby mě kamarádka nepřesvědčila, že konec je zajímavý, tak jsem to dávno vzdala. Druhá půlka knihy už začala být zajímavější a konečně jsme se dočkali trochu scifi. Hlavní zápletka byla i celkem zajímavá, kniha ale mohla být o polovinu kratší (zbytečné opakování informací z prvního dílu, neskonale dlouhé vnitřní monology). Chování postav není uvěřitelné asi v žádné dimenzi.

Myslím, že by se u komentářů měl udávát věk čtenáře. Je to prostě hodně lehčí oddychovka, autorce asi šly slohy na základce, tak se rozhodla napsat knížku. Lehčí scifi teď letí, k tomu milostný trojúhelník, dva oddaní kluci co by za Marguerite položili život. Návod na to, jak si vydělat a užít si, že můžu psát. Dobrý koníček. Ale 85%? Jako vážně?

Spoiler:
V první knize okamžitě uvěří, že Paul zabil její rodiče, bez pořádných důkazů - a v půlce knihy přijde velký objev. "Ach, ono by to mohlo být i jinak?" Ve druhém díle se objeví podobná hloupost. "Jsi zlý v jedné dimenzi, takže ti nemůžu věřit ani ve všech ostatních - Ach, já jsem taky někde zlá? Tak ok, možná ti můžu věřit" Opravdu? Ne, u téhle knihy se nesmí přemýšlet a pak si u ní skvěle odpočinete.

stevie Rae
28.09.2018

Tuhle knihu jsem si koupila v knihkupectví z toho duvodu, že mě velice oslovila obálka a i začátek vypadal velice zajímavě. Až po dočtení jsem zjistila, že je to druhý díl. Tak ted nevím jestli se k tomu prvnímu vubec mam vracet...Jinak kniha se mi velmi líbila.

Francesca14
27.09.2018 3 z 5

Mám pocit, že jsem tu knihu četla snad sto let. Vůbec jsem se netěšila na čtení, jen ve volných chvílích jsem po ní sáhla. Nenapínala mě ani ve mně nevzbuzovala nic z toho, co dobré knihy obvykle ano. Kupodivu první díl byl asi lepší, i když čtení tohohle nebyla vyloženě ztráta času. Marguerite je poměrně sympatická postava, nápad je skvělý a dimenze hezky popsané, zápletka zajímavá. Jen mě zase štval milostný trojúhelník, já osobně bych si asi vybrala Thea, Paul mi nějak přijde takový... nudný. Nápad i styl psaní dobrý, ale jestli se mi vůbec bude chtít do posledního dílu, nevím.

Dáduše
24.09.2018

Druhý díl se mi líbil o něco víc, než ten první. Zdál se mi více akční a více sci fi.

blonďatá.luc
13.09.2018 5 z 5

Čtení tohoto druhého dílu jsem si užila snad více než díl první (což moc časté nebývá). Líbilo se mi, že můj oblíbenec Theo dostal opět hodně prostoru a hlavní hrdinka se nestala vyloženě nesnesitelnou (ano, někdy mi ty její stále se opakující myšlenkové pochody lezly na nervy, ale dalo se to s klidnou hlavou překousat). Líbily se mi nové dimenze a dokonce jsem našla jednu, která si u mě získala snad více sympatií než všemi zbožňovaná ruská dimenze z dílu prvního. Už teď se neskutečně těším na další díl, protože autorka své čtenáře umí udržet v napětí.

terka98
09.09.2018 4 z 5

4,5*
Ze začátku se mi druhý díl zdál spíše průměrný. Je pravda, že byl více akčnější a dozvěděli jsme se i plány společnosti, která chce ovládnout cestování mezi alternativními vesmíry ať to stojí cokoliv. Musím, ale říct, že po dočtení této knihy,se můj názor změnil. Hned se vrhám na závěrečný díl, protože takový konec jsem vážně nečekala.

sd1992
03.09.2018 5 z 5

Skvělý. Mě ta série prostě baví.. :-) Je to kousek z románu, kousek ze scifi, kousek z dystopie.. nic podobného jsem nikdy nečetla.. Cestování mezi dimenzemi mé vážně chytlo.. Vždy jsem zvědavá, kde Marguerite ocitne. Moc doporučuji :)

Sabča92
03.09.2018 5 z 5

Nevím čím to je, ale tuto sérii jsem si neskutečně moc zamilovala. K prvnímu dílu jsem přistupovala opatrně a bez velkého očekávání, ovšem to, co jsem od knihy dostala, jsem naprosto nečekala. Na druhý díl jsem se dost dlouho těšila a jakmile vyšel, hned jsem se do knihy pustila. Kniha je to skvělá a místy možná lepší než jednička! Pokud jste nečetli sérii Ohnivák a patříte mezi fandy fantasy a cestování mezi dimenzemi, rozhodně neváhejte. Jedna z nejlepších sérií na toto téma :-)

tteerriinnaa
02.09.2018 5 z 5

Nevím jak vy, ale já jsem si sérii Ohnivák velmi rychle zamilovala. Oba dva díly jsou velmi zajímavé jak stylem psaní autorky, tak i různými dimenzemi. V prvním díle jsem milovala carské Rusko a opravdu jsem se bála, že tuto dimenzi nic nepřekoná. V druhém díle je skvěle vykreslena Paříž, která je v souladu s ruskou dimenzí, ale pořád to nebylo ono. Dimenze San Francisko ve válce a podsvětí ve velkém jablku neurazili, ale Rusku se prostě nevyrovnali. Autorka se skvěle čte, moc se těším až se s ní setkám na Humbooku. Bojím se ale, že neudržím své emoce na uzdě. A kvůli čemu? Kvůli konci.

SPOILER: Jako vážně? Mám ráda otevřené konce, ale tohle. Do příběhu jsem byla velmi začtena, knihu jsem přečetla v podstatě za odpoledne, a myslím si, že tenhle konec jsem si nezasloužila. :D Bohužel teď musíme čekat dlouhou dobu na český překlad. (Netroufnu si toto číst v angličtině.) Musím uznat, že po tomto dílu už nejsem stoprocentně na straně Paula. Hold i ten Theo má něco do sebe. Ale ta Meg mě někde opravdu štvala. Ale co po ní chceme, má dva nádherné kluky a k tomu hromadu problémů. To je asi prokletí těchto hrdinek :D

LenkaWal
01.09.2018 5 z 5

První díl, byl perfektní. Tenhle byl skvělý, i když o něco málo slabší, ale stejně si zaslouží 5 hvězd. Doufám, že i třetí díl si zachová kvalitu. Už teď je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Možný spoiler: Marguerite mi teď přišla trochu protivná s tím porovnáváním všech verzí Paula a obviňováním všech, z toho co udělal jeden. Na druhou stranu, byl to vývoj postavy a nejspíš to tam asi být muselo.

Sarah11
31.08.2018 5 z 5

Nevím, jestli je to rozpoložením, ve kterém jsem obě knihy četla, ale ač bylo ve druhém dílu mnohem více akce a zvratů, přišel mi o kousíček slabší než první. To ale nemění nic na tom, že tahle série je jedno z mých největších překvapení poslední doby a že má slušně našlápnuto. Je to originální, je to čtivé a hrdinka nejedná zbrkle nebo nesmyslně, ale má schopnost logicky uvažovat, což spousta hrdinek YA sérií bohužel postrádá. Za jedinou vadu na kráse považuji to, že hlavní protagonistce vše prochází na můj vkus až moc jednoduše a hladce a všichni jí většinou ihned uvěří zdánlivě neuvěřitelné, a možná trochu zbytečné opakování stále těch samých myšlenek. Nicméně Claudii odpouštím a napjatě čekám na další díl, protože ten konec... Fuuh.

anishta
27.08.2018 5 z 5

Uaaa, tak to byla smršť... Opět náhled do dimenzí, kdy jedna je lepší než druhá... Otevřený konec!!! Jooo potřebuju nutně další díl...