Deset tisíc nebí nad tebou

Deset tisíc nebí nad tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375403/bmid_deset-tisic-nebi-nad-tebou-Zgo-375403.jpg 4 367 74

Ohnivák série

Miloval bych tě v jakékoli formě, v jakémkoli světě, s jakoukoli minulostí. V pokračování Tisíce kousků tebe se Marguerite dostává do dalších dimenzí, aby zachránila kluka, kterého miluje. Avšak od té doby, co používá Ohniváka, vynález svých rodičů, ji pronásledují nepřátelé odhodlaní udělat vše, aby ji přinutili spolupracovat s nimi na ovládnutí multivesmíru. Vzdoruje jim – dokud se Paul nestane obětí útoku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ten Thousand Skies Above You , 2015

Verunka926
25.02.2023 3 z 5

Po prvním díle, který mě opravdu překvapil, mě tento naopak docela zklamal. Děj mě moc nebavil a fakt mě mrzelo, že se Paul objevil až ke konci knihy (což je logické, žejo, ale stejně jsem ho prostě postrádala). Podle mě to byl typický druhý vycpávkový díl, který ale skončil takovým zvratem, že si tu poslední knihu budete chtít přečíst.

roso.mak
23.08.2022 2 z 5

Tak to je teda fakt slabota. Nejen, ze pobyt v dalsich dimenzich neni nijak zabavny, mozna az na tu, kde je valka, ale cely motiv, proc se vubec vydali na cesty mi prijde jako nastavovana kaše. Jakási nasilne vklinena mezihra, aby kniha mohla byt tlustsi.

A navic nesnadim příběhy, ktere by se daly vyresit odkraglovanim hlavniho zaporaka. Jenze hlavni hrdinove jsou proste pitomne hodnoucky. Vždyť je to psano pro dospivajici, to by určo narusilo jejich jemnou psychu. Bleé.

Nikei
07.10.2021 4 z 5

Parádní odpočinková kniha s docela chytlavým dějem. Předchozí díl byl ale o trochu čtivější. Druhý díl se místy trochu táhnul, avšak konec byl dle mého názoru dost dobrý.

Hels-is-unicorn
05.10.2021 3 z 5

Druhý díl příběhu pro mě byl dost zklamáním. Světy, které hrdinka navštívila, v sobě ani zdaleka neměli tu jiskru, kterou jim autorka dala v prvním díle. Navíc mi přišlo, že se děj začal komplikovat tak, že se v něm sama autorka ztratila a nevěděla, jak z něj ven. Což bohužel dokázal i poslední díl.
A nebyla bych to já, abych nepoděkovala CooBoo za jejich výbornou práci, co se týče korektur. Bravo, nikdy mě vaše odfláknutá práce asi nepřestane překvapovat. Ještě že si to zahraniční autoři nikdy nepřečtou :-)

Ajinka126
28.09.2021 2 z 5

Tak obrovske zklamani po slusnem prvnim dile. Je to plne nelogickych rozhodnuti, trapnych dialogu a uvah, ve kterych nas hlavni hrdinka stale ubezpecuje koho vlastne miluje. Diky, ale vime to. Nebyla tu dejova linka, zadny vyvoj ani ta romanticka zapletka.
A ted poznamka k vydavateli a jazykove korekture. Dost mizerna prace. To vam povim. Tolik chyb tam bylo, ze jsem si jich vsimla i ja.

Julinka679
05.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl série Ohnivák stále drží laťku velmi vysoko a jelikož se jedná o druhý díl trilogie tak rozhodně není dílem vycpávkovým jak jsme u většiny sérií zvyklí.
Tentokrát nás Marguerite zavede do několika dimenzí aby složila duši svého Paula zpět po tom, co jej Conley záměrně rozštěpil a zanechal v těle jeho dalších já. A tak se Meg vrhá na sebevražednou misi ve které se snaží zachránit jak Paula tak sebe a nakonec i jejich vztah.
Po "složení" už Paul není a nebude tím, kým dosud byl a z rozštěpení si ponese hluboké vnitřní jizvy, které začínají ohrožovat Paulovu víru v osud a také jejich vztah.
Musím říct, že jsem nečekala, že tento díl bude stejně dobrý jako ten první ale velmi mile mne překvapil a já si jej užila mnohem více než díl první.
Pokud vás předchozí (tedy první díl) bavil tak rozhodně zkuste celou sérii protože to stojí za to!
Potřebovala bych více hvězdiček než pět jelikož si tato kniha zaslouží tak 6* :D takže hodnotím pouhými 5* a naprosto doporučuji! :-)

Ketfl
07.07.2021 5 z 5

Druhý díl je hodně dobrý. Líbilo se mi, že jsme měli možnost nahlédnout do dalších dimenzí a do dalších já Marguerite, Paula a Thea. Byla to pořádná jízda a já jsem si to maximálně užila. Dost mě zaujalo, že ta poslední dimenze, do které šli, byla "ta naše" - takže čtenář pochopí, že hlavní hrdinové vlastně pochází z jiné dimenze, než ve které jsme my. Hodně zajímavé. Na to, jak v knize úplně nemusím milostný trojúhelník, tak tady mě poměrně dost baví. Je fakt, že Marguerite má těžké rozhodování, protože Paul i Theo jsou... no... těžká volba, i když Paul se mi asi zamlouvá o něco víc. Konec opět totálně navnadil na další díl, takže se do něj určitě hned pustím. Skvělé!

temna.vila
13.03.2021 4 z 5

Druhý díl byl velmi srovnatelný s dílem prvním. Děj byl čtivý, možná i o chlup zajímavější než v první knize. Čtenář má možnost poznat další dimenze, já osobně oceňuji především propracovaný svět, tady je možná více na místě říct světy. Čtení jsem si užila a díky mnoha dimenzím jsem se ani chvilku nenudila, i když se děj vlastně opakuje v jakési smyčce.

Linda007
12.03.2021 5 z 5

Druhý díl se mi zatím líbil nejvíce. Hlavní hrdinka je mi sympatická, dimenze jsou zajímavé.

kramlinka88
09.03.2021 5 z 5

První díl byl super, ale tohle byla teprve jízda :-D Hlavně ten závěr, jsem zvědavá jak to všechno nakonec dopadne, ale můžu říct, že druhý díl byl napínavější, první byl spíš taková oddechovka i když i tam byl wow moment :-)
Na konci druhého dílu mi přišlo celkem vtipné, že vlastně Marguerite byla v dimenzi jakou známe my, iPhone, Marks &Spencer, prý značky o kterých nikdy neslyšela, takže vlastně ona pochází z jiné dimenze než kterou známe my, zajímavý detail ;-)

petulkapeta
04.03.2021 5 z 5

Deset tisíc nebí a milion světů a stejně se to nevyrovná všemu, co bych s
tebou chtěla prožít. Nevystačím si s ničím menším než s nekonečnem.
Pro mě užasne pokračovaní přiběhu v různych dimenzich...a to co pak udělali ti dva na konci,no nic šup na poslední díl a držim palce ať dobro vyhraje...

Alnima
07.11.2020 3 z 5

Pokračování pro mě mělo bohužel sestupnou tendenci.

Cress
20.10.2020 4 z 5

4,5*
První díl byl boží a nechápu, proč mi trvalo půl roku se dostat k tomu druhému, který byl stejně skvělý jako ten první díl, možná i o kapku lepší. Četlo se to strašně rychle a pořád se něco dělo. V knize bylo více dimenzí než v předchozím díle a autorka je opravdu skvěle vykreslila a ukázala, jak moc mohou být jednotlivá "já" postav rozdílná. Za mě velké doporučení.

zamilov.do.knih
27.09.2020 4 z 5

Po naprosto peckovém prvním dílu trilogie jsem se na druhý díl moc těšila. Opět jsem neměla velká očekávání, pouze jsem doufala, aby byl tento díl stejně dobrý jako ten předchozí. Moje přání se splnilo, ale přeci jen mi druhý díl oproti tomu prvnímu přišel slabší. Ale jsem schopná mu to odpustit, protože tenhle díl je taková "předehra" k třetímu dílu. Bez tohoto dílu by se třetí závěreční díl neobešel. Popsala bych to tak, že druhý a třetí díl by se dal spojit v jednu knihu, ale byla by to pořádná bychle. V této knize je opět romantická linka, dokonce bych řekla, že i větší než v prvním dílu, a ta se mi moc líbila. Postavy se oproti prvnímu dílu nijak nezměnily, což je dobře, a hlavní hrdinka mi opět byla sympatická. Bylo zajímavé poznat další Pauly z jiných dimenzí, ale mým oblíbencem stejně zůstal "normalní" Paul (pořád na něj mám crush) a Paul z Ruské dimenze. Po dočtení jsem se těšila na třetí díl a nemohla jsem se dočkal, až se dozvím, jak celý příběh skončí. Na mém názoru na sérii se nic nezměnilo, je boží!
~
9*/10*

Luccinda
24.08.2020 4 z 5

První díl trilogie Ohnivák byl pro mě obrovským překvapením, a to především kvůli tomu, že mezi čtenáří nemá takové ohlasy jako jiné YA série. Pokračování sice nedosáhlo takových kvalit jako předchozí díl, nicméně i tak jsem byla s knížkou nadmíru spokojená.

Jednu z největších změn prodělala samotná hlavní hrdinka. Marguerite jsem si v prvním díle oblíbila hlavně pro její rozhodnost a sebevědomí, tyto vlastnosti se ale v této knížce jaksi vytratily. Najednou tu máme nejistou Marguerite, která pořád dokola přemýšlí jen nad jejím "osudovém" vztahu s Paulem, což po pár stranách začne lézt pěkně na nervy. Bohužel ani nové dimenze už nejsou, co bývaly, připadají mi takové nemastné neslané. Na druhou stranu autorka opravdu umí psát, knížka je od začátku až do konce neuvěřitelně napínavá, na čtivosti jí přidávají i krátké kapitoly. Příběh plyne velmi rychle a provází ho jedna akční pasáž za druhou, takže se při čtení rozhodně nenudíte.

Poslední věcí, kterou bych chtěla zmínit, je milostný trojúhelník, který já bytostně nenávidím a tady ve druhém díle je snad ještě markantnější než v tom prvním. Navíc si prostě nedokážu vybrat, s kým by měla Marguerite nakonec skončit. V předchozím díle jsem byla jednoznačně tým Paul, ale teď u mě převládá spíš Theo.

aliisalounu
29.07.2020 4 z 5

Asi začnu číst sci-fi, protože tohle bylo skvělý. Ne sice tak skvělý jako první díl, ale i tak mě to strašně bavilo. Knížka byla plná různých zvratů a nástrah, takže jsem celou dobu byla napjatá a zvědavá, jak skončí.

Kyta
17.06.2020 4 z 5

Po prvním dílu, který jsem hodnotila 3*, jsem nečekala mnoho a byla jsem příjemně překvapená.

Dvojka se mi líbila o něco víc, hlavně proto, že zde bylo víc akce, mnohem zajímavější dimenze a spousta zvratů a překvapení. Měla jsem takový dojem, že autorka konečně zjistila, jaký má její příběh a nápad s dimenzemi potenciál a snažila se z toho vytěžit co nejvíc. Rozjezd byl ale pomalejší a dost zmatený, protože jsme se dozvídali po kouscích, jaký je tam problém, co se stalo s Paulem atd. Čtenář tak sbíral pomaličku ty kousky, které potřeboval znát, aby chápal, co se tam děje - a to mě rušilo. Mně osobně autočino přeskakování v čase dost vadilo, ztrácela jsem se v tom a preferovala bych určitě chronologii. Kniha mě začala bavit tak od druhé třetiny.

Stále stojím za tím názorem, že romantická linka v této sérii je pohřbená, tahle stránka je jedna z mála věcí, která mi zde vyloženě vadí. Thea jsem si v tomto díle oblíbila víc než Paula, byl mi sympatičtější a líbil se mi jeho vztah s Marguerite. S jeho trápením s neopětovanou láskou se dokáže ztotožnit leckdo.

Zajímavý mi přišel nápad, že si Marguerite z jiných dimenzí si pamatují návštěvy té naší Marguerite. Ta mi byla chvílemi otravná svými myšlenkovými pochody, kdy se ztrácela ve svých pocitech, koho miluje víc, zda Paula nebo Thea a když Paula, tak jestli Pauly všech dimenzí, nebo jen toho jejího.

Díky závěru, kterým autorka krásně završila druhý díl a navnadila nás na ten poslední, se nemůžu dočkat pokračování.

vinebitch
07.06.2020 5 z 5

Krásná knížka stejně jako první! A řekla bych, že i co se akce týče je možná poznání lepší. Těším se na finále :)

Gabriela456
04.03.2020 5 z 5

Co dodat, skvělý jako první díl. Skvělý příběh, napínavý až do konce a plný zvratů. Obálka knihy je úžasná, když jsem ji poprvé zahlídla nemohla jsem se vynadívat. S radostí si přečtu další díl.

Garous110
01.02.2020 5 z 5

Báječná kniha plná zvratů

cestování časem pro dívky multivesmír pro dospívající mládež (young adult)

Claudia Gray (p)
americká, 1959
2017  82%Tisíc kousků tebe
2010  72%Akademie Evernight
2018  82%Deset tisíc nebí nad tebou
2019  82%Milion světů s tebou
2012  81%Balthazar

Kniha Deset tisíc nebí nad tebou je v