Ohnivá píseň

Skvělý válečník lord Graelam de Moreton, zvyklý bezohledně prosazovat si svou, se stane manželem tiché a pokorné Kassie de Lorris. Přestože nejde o sňatek z lásky, je Kassie ochotna se podrobit a Graelam má dobrou vůli vycházet s manželkou po dobrém, protože jeho drsné povaze se příčí zneužívat její bezbrannosti. Bohužel, vinou okolností ji začne považovat za zrádkyni a podle toho s ní jedná. Něžná Kassie musí bojovat za svou čest i záchranu svého manželství. Během tohoto úsilí vyzrává v sebevědomou ženu, jež je svému manželovi rovnocenným partnerem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15422/ohniva-pisen-15422.jpg 4.199

Medieval Song (2.)

Fire Song (1996)

Vydáno:, Alpress

Kniha Ohnivá píseň

Květinka008
25.06.2018

Příběh je dobrý a nosný, jazykové zpracování nadprůměrné. Děj bohužel trochu pokulhává, po slibném začátku žádná gradace a vývoj vztahu. Pořád se drží v jemném vlnění a stále totéž dokola - láska, rupne mu v bedně, ňuňu, zas mu něco přeletí přes nos... Prostředek knihy bych zkrátila nebo trochu vyšroubovala do výraznějších emocí :-) Konec pěkný.

Terisek99
10.02.2018

Tato kniha byla krásná. Moc mě bavila. Přečetla jsem si jedním dechem. :)

účetní
19.02.2017

Toto byla opravdu krásná kniha, krásně napsaná, s detailně zpracovaným dějem a vzbuzující silné emoce. Ano, Graelam nebyl typický kladný hlavní hrdina, ale naopak. Byl pyšný, cynický, nedůvěřivý a choval se jako středověký omezenec. Opravdu si dle slov jeho vlastního zbrojnoše zasloužil skopnout z oře a vtlouct do zabedněné palice kapku rozumu. Neustále Kassii připomínal její povinnosti, ale sám k ní byl jako její manžel naprosto slepý a neochránil ji před intrikami a záští, kterým se nedokázala bránit, jelikož byla ještě moc mladá, nevinná a důvěřivá, nerozuměla ještě spoustě věcí, nechápala změny Graelamova chování. Kassia musela v soužití s Graelamem opravdu strpět mnoho hořkosti, snášet výčitky, hněv, ale nejhorší bylo, že v ní svým urážlivým a hrubým chováním vyvolal pocit vlastní méněcennosti. Moc jsem s Kassií soucítila. Graelam nakonec dospěl k poznání, že může upřímně milovat ženu, aniž by se z něj stal slaboch a dokázal Kasiii požádat o odpuštění. Co mi vadilo, byly některé nedostatky v překladu, které se zmiňují v recenzi RČK u prvního vydání, já četla to druhé a zde se také překladatelka nedokázala vyhnout neustálému omílání některých slov, až to bylo otravné, taky by potřebovala slovník synonym.

Vercutka
21.08.2016

Takové oddechové lehké porno v knize :)

havrmoni
10.05.2016

Začnu slovy Graelama: Na ženě je,aby se podvolila,odevzdala. Celých 30 let svého života strávil bez jediné myšlenky na to,co žena potřebuje. Zamrazilo ho v kostech poznání,že se choval jako svině,jako vrcholný sobec. Jo a takový se jeví,budete ho nenávidět, chtít ho praštit nebo rovnou uškrtit. Kassie je mladá sedmnáctiletá s láskou vychovaná a naivní,nikoli hloupá dívka. Je to tak hezky napsané,že jsem opravdu cítila bolest i smutek spolu s hrdinkou. Ale nevím jestli bych mohla žít s vědomím co vše můj muž udělal mě i ostatním a o nevěře ani nemluvím.

moudivlacek
03.09.2015

Docela to ušlo, i když v této sérii jsou lepší díly než tento.

Kamiliana
08.09.2014

Není to úplně typická červená knihovna, místy je příběh velice neromantický a o to bližší reálnému životu. Díky rozsahu 500stran má čtenář dost prostoru vcítit se do myšlení a jednání hlavních postav. Znovu bych asi nečetla, ale knihu doporučuji.

Saskie
17.05.2014

Krásná kniha. Sice jsem měla výhradu k tomu, že nikdo nedonutil Blanche se omluvit, ale poutavý příběh mi vše vynahradil.

Catherine Coulter

Catherine Coulter