Odpočítávač

Odpočítávač https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481935/bmid_odpocitavac-hob-481935.jpg 4 193 69

Strhující debutový thriller o sérii rituálních vražd, která zůstala nevyřešená – a nedokončená. Elle Castillová se ve svém podcastu Odložená spravedlnost už dvě desetiletí úspěšně věnuje starým kriminálním případům. Teď otevřela ten, který ji zajímá nejvíc: případ Odpočítávače, jenž před zhruba dvaceti lety unesl a následně brutálně zabil vždy trojici dívek; každá z nich byla o rok mladší než ta předchozí. U jedenácté oběti, jedenáctileté dívky, se však hrůzný řetězec přerušil. Nikdo nevěděl proč. Policie měla zato, že vrah spáchal sebevraždu, ale Elle tomu nevěří a pouští se do pátrání. Pak však zmizí jedenáctiletá Amanda...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Girl, 11 , 2021

anája
20.10.2022 5 z 5

Kniha super napinava,nedala se odložit. Na jednu stranu mi bylo líto jaké měl D.J. dětství z toho mě až mrazilo.Hrůza vystřídala další hrůzy.

LenkaMacak
14.10.2022 4 z 5

Příjemná kniha, přečtena za jeden den. Bohužel zápletka je vcelku snadno uhodnutelná, takže mi jsem většinu knihy tušila, kdo je Elle a kdo vrah, ale k přesto se mi líbila.

Zuzulinka
04.10.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Napřed jsem nechápala souvislosti, ale vše se časem rozmotalo. Byla jsem z děje nadšená.

Ossinky
29.09.2022 5 z 5

Za mě tedy super. Houzevnata hlavní hrdinka, některé kapitoly formou prepisu podcastu. O napětí nebyla nouze, hlavně v záběru knihy. Mohu doporučit.

adevis
26.09.2022 4 z 5

V tomto debutujícím thrilleru americké autorky Amy Suiter Clarke jsem se setkala s námětem, který mě překvapil a lákal, protože je originální. Není to klasický thriller, na který jsme zvyklé.

Kniha je psaná převážně ve formě podcastů, které nahrává hlavní postava Elle Castillová. V podcastech Odložená spravedlnost se věnuje starým kriminálním případům a na začátku knihy otevírá ten, který ji zajímá nejvíc: případ Odpočítávače, jenž před zhruba dvaceti lety unesl a následně brutálně zabil vždy trojici dívek, každá z nich byla o rok mladší než ta předchozí. U jedenácté oběti - jedenáctileté dívky se řetězec přerušil. Policie se domnívá, že Odpočítávač zemřel, ale Elle tomu nevěří a pouští se do pátrání. Náhle zmizí jedenáctiletá dívka.

Odpočítávač je opravdu originální thriller a zaujme vás především anotací a formou, jakým je napsán. To může být bohužel všechno. Pro spoustu čtenářů je příběh zdlouhavý a knihu odloží. Já jsem dočetla a nebylo to zas tak špatné. Život Elle skrýval spoustu věcí, které mě překvapily a absolutně jsem je nečekala. Před čtením musíte počítat s tím, že to není zas tak svižné čtení, ale vydržte, budete překvapení.
Hodnotím 3,5/5*

Špekyn
26.09.2022 4 z 5

Působivá detektivka/thriller. Podoba vyprávění ve formě přepisu podcastu je originální, svěží. Příběh je zajímavý a napětí se stupňuje. Ale konec včetně odhalení vraha jsem čekala grandióznější. Chybělo mi vysvětlení některých vrahových pohnutek (ačkoliv autorka se je záměrně snaží zamést pod koberec).
Původní obálka s obrazem skočce obecného je mnohem hezčí a příhodnější než obálka česká.

astra3
15.09.2022 4 z 5

Trochu zdlouhavé.

soukroma
03.09.2022 2 z 5

Nelíbilo, odloženo: autorka se odkazuje na Michelle McNamara, jejíž knihu Zmizím ve tmě jsem shodou okolností četla před nedávnem, a ta je o autentických případech, po jejichž stopách (a po pachateli) autorka amatérsky šla. Odpočítávač se tváří velice podobně, až příliš se autorka inspirovala (styl, námět...), až na to, že je to celé smyšlenka. A i když dávám jednoznačně útlocitně přednost thrilleru před skutečnými případy páchanými lidskými zrůdami, tady mne tedy autorka rozhodně nepřesvědčila, nezaujala, odradila.

Moniska2410
31.08.2022 5 z 5

Kniha mě bavila, vtáhla a nešlo jí odložit. Bavily mě podcasty, kde se seznamujeme s detailama o vyšetřování. Od půlky sem měla určité tušení, které se ke konci potvrdilo. Přesto mě kniha bavila a ráda doporučím dál.

Havrnka
29.08.2022 3 z 5

Pod pojmem světový bestseller si vybavuji strhující příběh od začátku až po samý konec. V této knize se mi to nepodařilo. Četla jsem i lepší.

Šebestová3
23.08.2022 2 z 5

Jeden zvrat v ději, který mě dokázal vytrhnout z letargie zas asi není úplně na pochvalu. Zdlouhavé, ne úplně můj šálek kávy.

Januli
18.08.2022 3 z 5

Kniha pro mě nebyla ničím výjimečná, zapojení podcastu do knihy beru jako plus, ale jinak je kniha jako spoustu dalších. Neurazi ani nenadchne.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Sériový vrah, nejdřív trvá chvilku, než se začteš, ale pak už to jede.

akinomV
14.07.2022 4 z 5

Příběh se mi líbil, bavilo mě to propojení s podcastem. Ale ač jsem knihu četla ráda, šlo to pomalu. Nevím čím to je, protože bych čekala, že budu knihu přímo hltat. Ale i tak stojí za přečtení!

moudivlacek
02.07.2022 4 z 5

Pro mne velmi poutavý příběh o sériovém vrahovi protkaný podcasty. Není to zrovna nejčastější způsob vyprávění a ne každému to musí vyhovovat, ale pro mne to bylo naopak ještě větší způsob vtáhnutí čtenáře do děje.
Bývalá sociální pracovnice Elle a nyní provozovatelka podcastu Opožděná spravedlnost se rozhodla ve svém pořadu dostat se na stopu vraha Odpočítávače, pro jiné je to možná uzavřená kapitola, pro ni však ne. Jenže nejsou tu jen ti, kdo ji podporují, její manžel je na její straně, ale má o ni strach, policie jí nevěří a je proti tomu. A Elle se rozhodně nedá zastrašit, a že se sama bojí, no, kdo by se nebál. Před námi se otevírá zrůdnost vrahových činů, a když jsem si říkala, že mě nic nepřekvapí, fíha, a ono ano. Nejde tu o líčení krvavých scén apod., ale podstata příběhu jako taková, co vás dostane na kolena. A najednou jste s Ellou ti, kdo se snaží najít vraha a najít pohřešovanou...
Klobouk dolů, já vydechla až na konci knihy. Milovníkům thrillerů doporučuji.

MichaelaS081
26.06.2022 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla do knihy pořádně začíst, ale nakonec byl příběh hezký.

Cassidy.L
21.06.2022 5 z 5

Příběh zajímavý, pro mne zajímavé střídání děje s podcastem. Svižné. Na prvotinu super

Katulinka69
15.06.2022 2 z 5

Jako prvotina určitě vydařená kniha. Další určitě přidám hvězdu navíc

Lexie321
14.06.2022 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Štýl písania bol super aj časti s podcastom aj normálny text pekne pasovali a rozprávali pribeh v dobrom a rychkom tempe. Identitu Elle som typla hned ale inak to bolo pekne napínavé. Určite vrelo odporúčam všetkým, čo majú radi thrillery o sériových vrahoch. Myslím si, že by si učíte by si založila viac a lepšie hodnotenia.

ZuzanaZ83
11.06.2022 4 z 5

Svižný thriller odhalující svět Elle, jejího života i minulosti. Zároveň popisuje pátrání po únosci a vrahovi. V knize se střídají pasáže děje s rozhovory z podcastu.
Jako debut velmi dobré, četlo se velmi dobře, těším se na další díl.

vraždy sérioví vrazi rituální vraždy zmizení dětí

Autorovy knížky

2022  76%Odpočítávač