Inheritance

Inheritance
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110686/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-inheritance-RGT-110686.jpg 4 3111 3111

Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini. Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě. Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude. Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád. Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Inheritance , 2011

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a poutavá série, která se propracovaností blíží k mému favoritovi - sérii o Harry Potterovi. Navíc obdivuji autora, že byl podobného díla schopný již v poměrně mladém věku. Nicméně i mne závěr trochu zklamal, asi jsem čekala lepší konec, i když je pravda, že jinak to asi skončit nemohlo. Mohu jen doporučit!

Estarenius
31.12.2016 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců jako celek působí dobře, ale tento díl byl pro mě takovou menší podpásovkou.
Tím nechci říct, že je kniha špatně napsaná, ale ten závěr! Ten mi zlomil srdce. Ano, je mi jasné, že nechtěl Christopher Paolini ukončit tuto tetralogii takovou klasikou, kdy je happy end, což rozhodně uznávám, ale i tak jsem doufal, že to dopadne jinak. Do poslední stránky,...

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Vedle Harryho Pottera nejlepší fantasy všech dob. Krásný příběh plný moudra, myšlenek, emocí a dobrodružství díky kterému chcete být v Alagaesii. Ráda čtu, tedy spíš poslouchám audioknihy (mimochodem se skvělým dabingem Martina Stránského - doporučuji) Odkaz dračích jezdců pořád dokola. Nádhera a srdcová záležitost.

Percabethka
18.12.2016 5 z 5

Příběh byl nádherný, i když mě moc nebavily části s Roranem, a plný filosofických otázek :) Celkem mě překvapil ten konec, ale Paolini v Poděkování psal, že by rád napsal ještě něco z světa Alagaësie, takže konec bude možná ještě úplně jiný :)
Každopádně se mi po Alagaësii bude hodně stýskat a někdy si rozhodně dám re-reading ♥

Nigol
03.11.2016 4 z 5

Závěrečný díl není tak špatný jako druhý, ale první a třetí u mě nepřekonal. Autor se příliš věnuje určitým slibům, ke kterým se zavázal v předchozích dílech, ale jiné naprosto opomíjí. Závěr mi připadá nesmyslný a odfláknutý (Murtagh).

mirkol
19.10.2016 4 z 5

No, ten konec, člověk doufal, že se později dozví něco víc, třeba o prvních trpasličích nebo urgalých jezdcích, ale ono nic. Nebo aspoň o prvním žáku Eragona, nové zemi, nebo tak něco...
Ale ono nic.
To zamrzí, ale jinak poslednímu dílu nemám moc co vytknout. Jen mě trochu mrzelo, jak to dopadlo s Murtaghem a Nasuadou (moje oblíbené postavy). A samozřejmě s Trnem. Fírnen a Arya mi přijde, že to vymyslel dobře. Nejlepší Vroengard kočkodlaci + Angela.

any333
06.10.2016 5 z 5

Zajímavé zakončení tetralogie. U konce jsem si pokládala neodbytnou otázku, jak tedy Galbatorixe zabijí, když znal to slovo. A Eragon to vyřešil neobvyklým způsobem.
Na posledních stránkách dal autor dost prostoru pro zakončení veškerých nejasností a na nikoho nezapomněl.
Fandila jsem Arye a Eragonovi, v kapitole o Fírnenovi jsem jim držela palce a dopadlo to skoro jako s Murtaghem a Nasuadou.
Mám jisté podezření, že když se Galbatorix zmínil o osobě z Jasnovidčiny síně, neměl namysli náhodou Angelu?

pavla9879
16.09.2016 5 z 5

Při čtení poslední stránky jsem měla slzy na krajíčku, jednak proto, že to byl velice dojemný konec, jedna proto, že to bylo pár posledních slov, s kterými skončila celá série.
Už teď se mi strašně stýská po Murtaghovi, Eragonovi, Safiře i všech ostatních.
Neuvěřitelně krásně napsané.
Celá série mi přirostla k srdci a určitě se k ní brzo vrátím, protože číst si o dračích jezdcích mě prostě nikdy neomrzí.

Maxicek0022
11.09.2016 5 z 5

Zamrzí,když dočtete.Škoda že není víc dílů.

Karloska
26.08.2016 5 z 5

Těžko popsat mé pocity po přečtení Inheritance.... smutek, zmatek, nezodpovězené otázky...
Poslední díl série Dračích jezdců mě nezklamal.
Vím jistě, že si všechny díly přečtu znovu a pak ještě znovu.
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

BooksLucyKing
22.08.2016 5 z 5

Uff, tak to mám za sebou a tenhle poslední díl byl vážně úžasný, těch skoro sedm set stran uběhlo ani nevím jak. Zakončení se mi moc líbilo, po zklamání s předešlým dílem, mi to vynahradilo.

KaRei
18.08.2016 5 z 5

Tak to si ze mě dělá Paolini srandu. Zabít je málo. To nestačí. Snad to napraví budoucím 5. dílem, který snad začne psát až vydá svou současnou sci-fi povídku.
Knížka byla dobrá a souboj z Galbatorixem zajímavý. Ale ten konec.... ten konec.....
Celou dobu jsem držel Eragonovi palce. Knížka končí takovým způsobem, že si říkáte, že vám prodali nějaký chybný výtisk, kde poslední stránky s tím správným šťastným koncem chybí.
To je konec? Takhle to skončí? To nepokračuje dál?

Apollka
14.08.2016 5 z 5

Celou dobu jsem fandila Eragonovi. Ale očekávání tak trochu zklamalo. Koneč celé série mohl dopadnout o něco jinak, zbytek je skvělý. Moc se mi líbila Eragonova dračice Safira.

75terka
31.07.2016 5 z 5

Celé sérii nemohu skoro nic vytknout. Napínavé, kouzelné a úžasné... ale ten konec?! Proboha nejradši bych Paoliniho za ten konec kopla. Chápu, že dát takové rozsáhlé a dějově propracované sérii konec je hrozně těžké. Ale ani v mé nejhorší noční můře bych si netroufla představit, že to skončí takhle ;( Eragona miluju ale za ten konec Paoliniho rozhodně pochválit nemůžu ;(

chesneymonkey
24.07.2016 5 z 5

báječná až do konce:-)

Leome
17.07.2016 5 z 5

Vždy jsem byla fanouškem série Odkazu dračích jezdců a poslední díl byl ten, který mě nejvíce překvapil - a to mile. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a když jsem ji musela odkládat, byla to muka. Někteří čtenáři možná vytýkají Paolinimu nepříliš optimistický konec, ale tak to má být: konec má překvapit. Nebylo by to až moc kýčovitě šťastné, kdyby Aria odletěla s Eragonem za západem slunce? :-)

HYPNOS88
16.07.2016 5 z 5

Ano, závěr nebyl zrovna happy end, ale i tak to bylo skvělé zakončení jedné dlouhé neskutečně čtivé cesty !

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Skvělé zakončení, možná jen trochu smutné (tedy alespoň pro mě). Jinak celou sérii jsem doslova vdechla. Fantastické!

Eadwyn
06.06.2016 3 z 5

Závěr mě zklamal. Víc k tomu nemám co říct.

hetty64
01.06.2016 5 z 5

Dechberoucí finále jedné neuvěřitelné cesty maldého muže a draka, za zdánlivě nesplnitelným úkolem.

Paolini předal čtenářům skvělé dílo svědčící o velkém talentu a inteligenci.

I Přes určité části, které bych byla ráda, kdyby dopadly jinak (avšak knize by rozhodně neprospěly), byla pro mě kniha skvělým zakončením tetralogie Odkaz dračích Jezdců.