Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212230/mid_eldest-212230.jpg 4 4043 4043

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

Cyanine
21.07.2013 3 z 5

Škoda toho poučování. Kult logiky... doufám že toto zůstane jen v Paoliniho světě.

Cmelina92
19.07.2013 4 z 5

Toužila jsem vědět jak bude pokračovat Eragonův osud. Líbí se mi že kapitoly se střídají (Roran-Eragon). Těšila jsem se na jejich setkání. Opět přečteno jedním dechem :)

Karcoolka2210
18.06.2013 3 z 5

Pokracovanie Eragona a este ake pokracovanie. Naozaj ma to vtiahlo do Alagaesie a najma koniec ma prekvapil. Tesim sa na pokracovanie a pustam sa do Brisingra:)))

MagdalenaHalow
24.05.2013 4 z 5

Vážně mi vadily části s Roranem, protože je mi vážně nesympatický. Když se u Eragona stalo něco hrozně zajímavého, najednou bum! a přišel Roran. Někdy jsem ty jeho části i přeskakovala a vracela se k nim až později. Děj se ale už konečně začíná rozjíždět, z Eragona se stává pořádný Jezdec. Až na ty Roranovy části rozhodně lepší díl než Eragon.

Cibak
12.05.2013 4 z 5

Jo, druhý díl nezklamal. Hned jdu číst třetí!

Vieru
04.05.2013 5 z 5

Fantasy svět plný trpaslíků, elfů, urgalů, lidí a dalších zajímavých stvoření jako je drak, kočkodlak, stín... Poutavé čtení, které plynule navazuje na první díl.

safirkaa
02.04.2013

já tuhle tetralogii prostě můžu. Určitě se k ní jednou v budoucnu ještě vrátím.

nikytinek
02.04.2013 1 z 5

Knihu jsem si koupila jen díky filmu Eragon,strašně jsem toužila dozvědět se jak bude příběh pokračovat.Ze začátku jsem byla nadšená a zažrana,došla jsem k polovině kde se Eragon učí používat koulza,umřela jsem nudou.Bohužel nuda trvala dál a dál a já knihu nedočetla.Takže ani nevím jak příbéh dopadl ani jsem se neodvážila, knihu novu otevřít nebo přečíst si další díl.Ted kniha leží u mé maminky,která dopadla úplně stejně. :-( Snad někdy dostanu chuť knihu znova otevřít a překousám se tou nudnou částí. :-)

malazluta
20.03.2013 4 z 5

Druhý díl, který skvěle navazuje na události prvního dílu. Rozšíření o příběh Rorana nelze hodnotiti jinak, než kladně.

Eslem
14.03.2013 2 z 5

Paoliniho svět jistě pohltil spoustu jeho nadšení a práce a dá se v něm najít nemálo variací na to, co si mnozí přečtou nebo zkouknou rádi, ale pro mě je to zkrátka příliš Christopher/Eragonstředné. Nevadilo by v případě, že by si tato postava uměla získat sympatie, jenže se jí to moc nedaří.

derluc
06.03.2013 5 z 5

Krásný druhý díl, je úžasně napsaná.

sabrinab
28.02.2013 5 z 5

Přebaly jsou velmi krásné a nápadité :))

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Kniha výrazná. Draky jsem si po přečtení zamilovala. Nový LOTR to neni, ale je to přesto nádherná kniha. A hezká přebal :)

Nelin
21.02.2013 5 z 5

Eldest se mi líbil o něco víc než Eragon. Všechny důležité děje se v té knize mísí a proplétají se mezi sebou. Když jsem začala číst, musela jsem se potom přemlouvat, abych přestala :))

Enefersis
17.02.2013 5 z 5

Z hlediska počtu stran zatím nejdelší kniha, kterou jsem přečetla, ale vůbec mi to tak nepřijde. Děj vás naprosto pohltí a až do poslední strany nepustí. Nesmírně se mi líbil Eragonův a Safiřin pobyt a výcvik v Ellesméře, charakteristika elfů i celá jejich kultura. Někomu zrovna tahle část knihy vadí, já naopak takové věci s chutí hltám. A strhující závěr v podobě bitvy na Hořících pláních jsem přečetla jedním dechem. Paolini je opravdu borec, protože vymyslet něco takového je jedna věc a převést do podoby více než šestiset stránkového románu druhá. A on bravurně zvládnul oboje. :))

Lenny33
06.02.2013 4 z 5

Krapet horší než Eragon, (měla jsem i období kdy jsem se tak nudila, že jsem měla chuť knihu vzteky zahodit, ovšem překonala jsem to a druhá polovina knihy byla bravurní).Svět který Ch. Paolini stvořil je úžasný a ihned jsem si ho zamilovala, přesto jsem od knih čekala více a stále doufám v určitý zlom, kdy o nich budu moci říci, že jsou dokonalé a vychvalovat je - uvidíme co tedy další 2 díly. :)

Posli
04.02.2013 2 z 5

Tento díl byl takový táhlý a byl horší než první díl. Zábavný byl až konec. Když přišlo na bitvu mezi Eragonem a Murtaghem už jsem knihou byla pohlcená. Myslím si, že je kniha lépe napsaná než první díl, ale po dějové stránce rozhodně není lepší.

Mishwaa
03.02.2013

Po 100. straně jsem to vzdala, hlavně pro to, jak byl příběh strašně nezáživný. Vůbec jsem se tím nemohla prokousat. Eragona jsem ještě přelouskala, ale Eldesta už nedám.
Neříkám, že se v knize nevyskytlo několik zajímavějších chvil, ale akci záhy zadusil další nudný moment.

Lothorien
22.01.2013 5 z 5

Kniha má opravdu napínavý příběh.

Kate.S
10.01.2013 2 z 5

Jak mě první díl celkem bavil, tak tenhle zklamal. Moc mě to nebavilo a musel jsem se přímo přemáhat. Možná to někd zkusím znova, ale až za hodně hodně dlouho. Přišlo mi to hodně předvídatelné.